DSV İzleme

TrackingMore ile DSV lojistiğiniz hakkında bilgilendirin. DSV paketlerinizin mevcut konumunu ve teslimat durumunu gerçek zamanlı olarak alın.

dsv
  For businesses

  DSV branded tracking experience

  Give customers the best post-purchase experience with proactive delivery updates

  Start free >
  For developers

  DSV tracking API and webhooks

  Designed for developers to integrate USPS tracking functionality easily.

  Get free DSV tracking API
  For Shopify

  DSV tracking for your shopify store

  Best tracking tool in Shopify, works perfectly well with dropshipping stores.

  Get Shopify App >
  TrackingMore ile DSV lojistiğiniz hakkında bilgilendirin. DSV paketlerinizin mevcut konumunu ve teslimat durumunu gerçek zamanlı olarak alın.

  Contents

  • DSV Takibi
  • DSV Hakkında
  • DSV Nakliye Hizmeti
  • DSV Kurye Hizmeti
  • DSV Paketleri Nasıl Takip Edilir
  • DSV Takip Numarası
  • DSV İzleme Durumu
  • DSV İzleme API'sı
  • DSV Takibi Hakkında SSS
  • DSV Müşteri Hizmetleri

  DSV Takibi

  DSV takibi, DSV lojistik şirketi tarafından sağlanan ve bireylerin ve şirketlerin paketlerini takip etmelerini sağlayan çevrimiçi bir hizmettir.  Bireysel kullanıcılar için DSV takip hizmeti, paketlerin gelişiyle ilgili beklentilerini yönetmeye yardımcı olur ve belirsizliği azaltır. İster DSVkurye takibi, ister DSV konteyner takibi, DSV yol takibi veya DSV hava ve deniz takibi olsun, DSV takibi kullanıcılara paketlerinin durumu, konumu, tahmini teslimat süresi ve daha fazlası hakkında gerçek zamanlı veriler sağlar.

  DSV'nin gönderi takip sistemi, işletmeleri güçlendirmek için kullanıcı dostu bir arayüz sağlar. DSV takibi ile işletmeler, malların ve gönderilerin taşınması konusunda görünürlüğe sahip olur. Bu, nakliye rotalarını optimize etmeye, gecikmeleri en aza indirmeye, maliyetleri düşürmeye ve tedarik zinciri verimliliğini artırmaya yardımcı olur. Sonuçta, daha iyi müşteri memnuniyeti yaratır.

  DSV Hakkında

  1976 yılında kurulan DSV, lojistik ve taşımacılık sektöründe 45.000 çalışanı ile küresel bir oyuncu haline gelmiştir. DSV, uluslararası gönderilerin yerleştirilmesine ve planlanmasına odaklanan bir nakliye şirketidir. Hava taşımacılığı, deniz taşımacılığı, karayolu taşımacılığı ve demiryolu taşımacılığını kapsar. DSV'in kapsamlı lojistik çözümleri, uluslararası ticaret için etkili bir iş ilişkisi sağlayan gümrükleme, depolama hizmeti ve dağıtımı da içerir. Şirket, sürdürülebilir büyümeye, yenilikçiliğe ve verimliliğe kendini adamıştır ve küresel lojistik endüstrisinde kilit bir oyuncu olarak konumunu güçlendirmektedir.

  DSV Nakliye Hizmeti

  DSV Nakliye hizmeti, müşteriler için verimlilik ve güvenilirlik sağlar. Hava, deniz, karayolu ve demiryolu dahil olmak üzere birden fazla nakliye seçeneğine sahiptir. Ağır ve büyük boyutlu koliler açısından, DSV sevkiyat, müşterilerinin ihtiyaçlarını özelleştirmek için proje taşımacılığı sunar. Kolilerin teslim alınmasının acil ihtiyaçları için ekspres kargo da DSV nakliye hizmetine dahildir.

  DSV Taşıma Modları

  DSV, müşterilerinin nakliye ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli nakliye modları sunar. Ayrıca DSV, hava, deniz, karayolu ve demiryolu taşımacılığı için izleme hizmetleri sunmaktadır.

  • Havayolu Taşımacılığı

  Hava taşımacılığı hizmeti, müşterilerin özelleştirilmiş ihtiyaçlarını karşılayan tam charter uçakları ve kısmi charter uçakları sunar. Sayısız günlük küresel nakliye rotası, her türlü acil ihtiyaç için kesintisiz sevkiyat sağlar. Müşterilerin yüksek değerli ürünleri kısa sürede taşıması uygundur.

  • Deniz-Hava Taşımacılığı

  Müşteriler deniz taşımacılığının yavaş olduğunu ancak hava taşımacılığının pahalı olduğunu düşündüklerinde, deniz taşımacılığı ve hava taşımacılığının kombinasyonu uygun nakliye seçeneği olabilir. Deniz-hava taşımacılığının çok modlu taşımacılığı, hava taşımacılığı maliyetini %40'a kadar azaltabilir ve deniz taşımacılığında %50'ye varan tasarruf sağlayabilir.

  • Kara Taşımacılığı

  DSV, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Afrika ve bazı Orta Doğu ülkelerinde karayolu taşımacılığı sağlar. Tam yük gönderileri, kısmi yük gönderileri ve grupaj gönderilerini içerir. Normalde karayolu taşımacılığı, bir ila iki gün içinde yurt içi ve komşu ülkelere sevkiyat yapılmasını sağlar.

  • Demiryolu Taşımacılığı

  Demiryolu taşımacılığı, hava ve deniz taşımacılığına sürdürülebilir ve verimli bir alternatiftir. Hırsızlığa karşı korumalı ekipman ve konteyner dolapları gibi güvenlik önlemleri güvenliği artırır.  DSV Sigorta, müşterileri için kişiselleştirilmiş sigorta çözümleri sunar. Demiryolu taşımacılığı, Avrupa içindeki gönderiler için çok popülerdir.

  • Demiryolu-Karayolu Taşımacılığı

  DSV Multimodal Avrupa, Avrupa içinde demiryolu ve karayolunun birleşimidir. Günlük çıkışlar, esnek ve hızlı teslimat sağlar. Ayrıca, demiryolu multimodal taşımacılığı, kötü hava koşullarının ve trafik sıkışıklığının etkisini azaltabilir.

  DSV Kurye Hizmeti

  DSV, farklı ihtiyaçları karşılayan çeşitli izleme hizmetleri sunar. Aşağıda kurye gönderimi için üç seçeneğin ayrıntıları verilmiştir.

  Nakliye hizmeti

  Tarif

  Uygulanabilir alan

  Teslim süresi

  Takip Hizmeti

  XPress (XPress)

  Zamana duyarlı müşteriler için uygundur

  Uluslararası Nakliye ve Yurtiçi nakliye

  · 1-4 iş günü

  · Avrupa ve Kuzey Amerika ticaret merkezlerine ertesi gün teslimat

  · Çevrimiçi izleme mevcuttur

  · Uyarılar ve gönderi bildirimleri sağlanır

  XPress Ekonomisi

  Xpress ile karşılaştırıldığında uygun fiyatlı nakliye çözümlerini tercih eden müşteriler için uygundur

  1-6 iş günü

  XPress Özel Servis

  Teslimat için acil ihtiyaçları olan müşteriler için uygundur

  Aynı gün teslimat

  Müsait değil

   

  Xpress'in çevrimiçi hizmetleri, kullanıcıların gönderi rezervasyonu yapabilecekleri, paketleri takip edebilecekleri ve geciken gönderiler için anında uyarılar alabilecekleri myDSV aracılığıyla kapsamlı işlevsellik sunar. Ek olarak, müşteriler Xpress ile ayrıntılı nakliye raporlarına erişme avantajına sahiptir ve bu da lojistik operasyonlarının analizine yardımcı olur.

  DSV Paketleri Nasıl Takip Edilir

  DSV paketlerinizi çeşitli şekillerde takip edebilirsiniz. Aşağıda DSV parselleri takip etmek için yönergeleri öğrenebilirsiniz.

  • Resmi web sitesi aracılığıyla

  DSV tracking page

  Paketinizi DSV resmi web sitesinde takip etmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

  1. DSV Web sitesini ziyaret edin

  Web tarayıcınızı açın ve resmi DSV web sitesine gidin.

  1. İzleme bölümüne gidin:

  Web sitesindeki "Track & Trace" bölümünü bulun. Bu genellikle ana sayfada belirgin bir şekilde görüntülenir.

  1. DSV Takip Numarası Girin:

  Sağlanan alana benzersiz DSV paketi takip numaranızı girin. Bu takip numarası genellikle bir gönderi yaptığınızda verilir.

  1. İzlemeyi Başlat:

  DSV parsel sürecini takip etmeye başlamak için "Takip Et" düğmesine tıklayın.

  1. Parsel Durumunu Görüntüle:

  Web sitesi daha sonra paketinizin en son durumunu ve konumunu gösterecektir. Ayrıca, tahmini teslimat süresi ve ilgili geçiş noktaları gibi ek ayrıntılar da alabilirsiniz.

  DSV tracking status page

  • Via TrackingMore

  TrackingMore tracking page

  DSV kolilerinizi TrackingMore web sitesinden de takip edebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek DSV paketinizin mevcut durumunu öğrenebilirsiniz.

  1. TrackingMore Web sitesini ziyaret edin:

  Web tarayıcınızı açın ve TrackingMore web sitesine gidin.

  1. Taşıyıcı olarak DSV'i seçin:

  TrackingMore ana sayfasında "Taşıyıcılar" seçeneğini bulun. Sağlanan alanda "DSV" araması yapın. Sizi DSV izleme sayfasına yönlendirecektir

  1. DSV Takip Numarası Girin:

  Taşıyıcı olarak DSV seçtikten sonra, sağlanan alana benzersiz DSV paketi takip numaranızı yazın.

  1. İzlemeyi Başlat:

  DSV gönderi takip sürecini başlatmak için "Takip Et" düğmesine tıklayın.

  1. Parsel Durumunu Görüntüle

  DSV paketinizin mevcut durumu ve konumu web sitesinde görüntülenecektir. Gerçek zamanlı güncellemeleri ve ilgili toplu taşıma bilgilerini görebileceksiniz.

  TrackingMore tracking page

  TrackingMore, kullanıcıların tek bir aramada maksimum 50 paket sayısını takip etmelerini sağlayan güçlü bir üçüncü taraf gönderi takip platformu olarak öne çıkıyor. Bu arada, TrackingMore tarafından desteklenen 1205 nakliye şirketlerinden kolilerin durumunu takip edebilmeniz verimlidir.

  DSV Takip Numarası

  DSV takip numarası, DSV tarafından işlenen her gönderiye veya pakete atanan benzersiz bir tanımlayıcıdır. Müşterilerin gönderilerinin gerçek zamanlı durumunu ve konumunu izlemelerini ve izlemelerini sağlar.

  DSV Takip Numarasının Biçimleri ve Örnekleri

  DSV takip numaralarının farklı biçimleri vardır. Normalde sayılardan oluşur veya bazı durumlar için harf ve rakamlarla birleşir.  Aşağıdaki bazı örnekleri de inceleyebilirsiniz:

  -HKG1132478

  -1ZF0A0870499379527

  -6600700122591119

  -40257145950217501184

  Normalde, paketleri aldığınızda, pakete iliştirilmiş fiziksel nakliye etiketi DSV takip numarasını içerir. Ek olarak, gönderi onay e-postası genellikle kapsamlı takip numarası ayrıntıları sağlayarak sorunsuz sipariş takibi sağlar.

  DSV İzleme Durumu

  Lütfen DSV parselleri takip etmeden önce her DSV takip durumunu anlayın. Bilgileri aşağıdaki tablodan kontrol edebilirsiniz.

  Durum

  Not

  Rezervasyon/Oluşturma

  Gönderici, gönderi bilgileriyle birlikte DSV gönderiyi rezerve eder.

  Alış

  DSV paketi aldı

  Transit Halinde

  Parsel, ulaşım ağı üzerinden aktif olarak hareket ediyor.

  Varış

  DSV sevkiyatı varış noktasına ulaştı.

  Teslimata Çıktı

  DSV paketi nihai varış noktasına teslim edilmek üzere yola çıktı.

  Teslim

  DSV koliler alıcıya başarıyla teslim edildi.

  İstisna

  Gönderi DSV gecikme, sorun veya istisnai gibi anormal olduğunda ortaya çıkar Bu durum bir gecikmeye veya başka sorunlara işaret edebilir.

  DSV İzleme API'sı

  DSV izleme, yalnızca bireysel izleme ihtiyaçları için değil, aynı zamanda işletmeler için de yaygın olarak geçerlidir.  DSV, işletmeler için gönderi izleme API'si sağlayarak lojistik izlemenin web sitelerine veya sistemlerine entegrasyonunu sağlar. İş kullanıcılarının paketlerin gerçek zamanlı izini almalarına ve tüm nakliye süreci boyunca görünürlüğü artırmalarına olanak tanır. DSV izleme API'si, hava taşımacılığı, deniz taşımacılığı, Avrupa içinde karayolu taşımacılığı, demiryolu taşımacılığı ve Xpress gibi farklı ulaşım modlarını içerir. DSV Webhook hava taşımacılığı, deniz taşımacılığı, karayolu (AB) taşımacılığı ve demiryolu taşımacılığını kapsar. Ancak, DSV izleme API'sini kullanırken bazı eksiklikler olacaktır. Örneğin, her seferinde yalnızca bir paketi takip edebilirsiniz. Bu sınırlamalardan kaçınmak için, TrackingMore gibi güçlü üçüncü taraf izleme API'lerinin kullanımı.

  Bunun yerine neden TrackingMore API kullanmalıyım?

  İşte TrackingMore'nin izleme API'sini seçerken yararlanabileceğiniz bazı avantajlar.

  1. Entegre 1205 taşıyıcıların izleme bilgileri: Birden fazla taşıyıcı kullanan müşteriler için, aynı anda farklı taşıyıcılardan gelen paketleri izlemek için TrackingMore izleme API'si kullanmak çok daha uygundur.
  2. Bilinmeyen taşıyıcıların otomatik olarak algılanması: TrackingMore API, taşıyıcıları otomatik olarak algılayabilir, bu da belirli lojistik sağlayıcıları bilmeden bir takip numarası listesine sahip olan kullanıcılar için çok yararlıdır.
  3. %99.9+ API çalışma süresi: yüksek hizmet standartlarını korumak için çok önemli olan, sürekli olarak güvenilir bir izleme deneyimi sağlar.
  4. 7/24 müşteri yanıtı: TrackingMore küresel müşteri destek ekibi 7/24 çevrimiçidir, bu da zamanında yardım sağlar ve kullanıcılara işlerinin sorunsuz çalışmasını garanti eder.

  Paket takip yolculuğunuza başlamak için TrackingMore hesabına kaydolmaktan çekinmeyin.

  DSV Takibi Hakkında SSS

  • DSV izleme güncellenmiyorsa ne yapabilirim?

  DSV izleme güncellenmediğinde, DSV müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz ve sorunları derhal çözmek için DSV'in desteği mevcuttur. TrackingMore gibi alternatif izleme hizmetlerini de kullanabilirsiniz.  Çünkü farklı platformlar için birden fazla DSV izleme API arayüzü vardır ve TrackingMore API bağımsız olarak TrackingMore BT ekibi tarafından sürdürülür. TrackingMore API'deki veriler, DSV izlemede yanlış bir şey olduğunda normal olabilir.

  • DSV teslimat nedir?

  DSV teslimatı, DSV lojistik hizmetleri tarafından sağlanan malların veya gönderilerin taşınmasını ve teslim edilmesini içerir. Müşterinin özel ihtiyaçlarına göre hava taşımacılığı, deniz taşımacılığı, kara taşımacılığı ve daha fazlasını içerir.

  • DSV ürününün teslim edilmesi ne kadar sürer?

  Teslim süresi, çeşitli nakliye yöntemlerine bağlı olarak farklıdır. Yurt içi gönderiler için normalde 1-6 gün sürer. Uluslararası teslimatlarla ilgili olarak, hava taşımacılığı en hızlıdır, hava taşımacılığı için yaklaşık 5-15 iş günü ve deniz taşımacılığı için 15-90 gün sürer.

  • Kaç ülke DSV?

  DSV, 80'den fazla ülkede faaliyet gösteren global bir lojistik şirketidir.  Bu arada, DSV'in izleme hizmetleri küresel olarak da genişliyor ve bu da DSV Güney Afrika izleme, DSV Avustralya izleme, DSV Pakistan izleme ve daha fazlası gibi farklı bölgelerden müşterilerin ihtiyaçlarını uyarlayabilir.

  DSV Müşteri Hizmetleri

  DSV müşteri hizmetleri, lojistik yolculuğunuz boyunca güvenilir destek ve uzmanlık sunar. Paket takip bilgileriyle ilgili yardıma ihtiyacınız olduğunda veya DSV takip hizmeti hakkında bilgi aldığınızda, aşağıdaki gibi çeşitli kanallardan DSV müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

  İletişim Yöntemi

  Kanal

  Hizmet Saatleri

  Online Sorgulama

  https://www. DSV.com/tr/destek/yardım-ve-iletişim

  24/7

  Yerel Ofis

  https://www. DSV.com/tr/support/find-DSV

  Farklı şubelere bağlı olarak  Track all your parcels in one place.

  1205+ carriers Integrated

  Bir demo rezervasyonu yapın

  Track your packages across different carriers

  TrackingMore integrated with 1205+ carriers, supporting global parcel tracking in one place.

  Track 1205+ Global Carriers >

  Değerlendirme -leri

  Overall rating
  4.8
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  Bir yorum yazın

  Optimize edin
  Müşterinin satın alma sonrası yolculuğu

  Gönderi durumunu otomatik olarak güncellemek veya satış fırsatları yaratmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan tüm araçlara sahibiz.