ePacket İzleme

TrackingMore üzerinden ePacket takibi ile paketinizin yolculuğunu takip edin ve ePacket paketlerinizle ilgili en son güncellemeleri sadece takip numarasıyla alın.

epacket
  For businesses

  ePacket branded tracking experience

  Give customers the best post-purchase experience with proactive delivery updates

  Start free >
  For developers

  ePacket tracking API and webhooks

  Designed for developers to integrate USPS tracking functionality easily.

  Get free ePacket tracking API
  For Shopify

  ePacket tracking for your shopify store

  Best tracking tool in Shopify, works perfectly well with dropshipping stores.

  Get Shopify App >
  TrackingMore üzerinden ePacket takibi ile paketinizin yolculuğunu takip edin ve ePacket paketlerinizle ilgili en son güncellemeleri sadece takip numarasıyla alın.

  Contents

  • ePacket Takibi
  • EPacket nedir?
  • EPacket Gönderimi Nasıl Çalışır?
  • EPacket'in Paketi Nasıl İzlenir
  • ePacket Takip Numarası
  • ePacket İzleme Durumu
  • ePacket Tracking API
  • EPacket İzleme Hakkında SSS
  • EPacket Müşteri Hizmetleri ile Nasıl İletişime Geçilir?

  ePacket Takibi

  EPacket izleme hizmeti, Çin'deki ve denizaşırı ülkelerdeki çevrimiçi alışveriş yapanların, hedeflerine gönderim yaparken çevrimiçi siparişlerini takip etmelerine olanak tanır. EPacket takibi ile müşteriler, paketlerinin hareketini rahatlıkla takip edebilir ve başarıyla geçtiği her teslimat aşamasında uyarı alabilir. Gecikme durumunda, ePacket izleme, müşterilerin beklentilerini ayarlamalarına ve tüccarların satın alma sonrası endişelerini hafifletmek için alışveriş yapanlarla iletişim kurmasına yardımcı olur.

  China Post web sitesindeki ePacket izleyiciyi kullanabilir veya ePacket gönderilerinizi izlemek için TrackingMore gibi sağlam bir üçüncü taraf platformunu tercih edebilirsiniz. Bu makale, her iki yaklaşımı da kullanarak ePacket paketlerini izleme adımlarını detaylandıracak ve TrackingMore'un neden daha iyi bir seçenek olduğunu vurgulayacaktır.

  EPacket nedir?

  ePacket, müşterilerin Çin'deki (Hong Kong dahil) çevrimiçi mağazalardan alışveriş yapmalarına ve 2 kg'a (4,4 lbs) kadar küçük paketleri hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde almalarına olanak tanıyan uluslararası bir e-ticaret nakliye hizmetidir. EPacket hizmeti, paketlerin Çin'den (Hong Kong dahil) ABD'ye kolay ve hızlı bir şekilde gönderilmesini kolaylaştırmak için 2011 yılında başlatıldı.

  Bugün, hizmet dünya çapında 44 ülkeyi kapsayacak şekilde genişledi. Tersine lojistik de sunan tanınmış üçüncü taraf lojistik şirketlerinden oluşan bir ağdan oluşur ve çevrimiçi tüccarların iadeleri verimli bir şekilde yönetebilmesini sağlar. Hizmet, yerel üretim süreleriyle rekabet etmek ve olağanüstü bir müşteri deneyimi sağlamak isteyen Çin dışındaki stoksuz satış işletmeleri için şiddetle tavsiye edilir.

  EPacket Gönderimi Nasıl Çalışır?

  ePacket, AliExpress, eBay ve Orbelo dahil olmak üzere Çin e-ticaret sitelerinde bir gönderim seçeneğidir. Hizmet, küçük ve hafif paketlerin katılımcı ePacket ülkelerine hızlı ve verimli bir şekilde teslim edilmesine öncelik verir. Bu kargo hizmetini seçen mağaza sahipleri, Çin'den (Hong Kong dahil) gönderilen müşteri siparişlerini diğer seçeneklere göre daha uygun fiyata görürler.

  • ePacket Çin Postası

  China Post'un EUB (Youbao, E邮宝) olarak da bilinen ePacket'i, özellikle 2 kg'dan hafif e-ticaret ürünleri için tasarlanmış bir nakliye hizmetidir. 2011 yılında Çin'den ABD'ye yapılan sevkiyatlara odaklanarak başladı. Ancak, popülaritesi nedeniyle, hizmet kısa sürede diğer uluslararası destinasyonları kapsayacak şekilde genişledi. ABD ve diğer ülkelere yapılan gönderilerin teslimatı genellikle 7-15 gün sürer. EPacket'in önemli bir özelliği, müşterilerin paketlerini China Post web sitesi aracılığıyla kolayca takip etmelerine olanak tanıyan tam izlenebilirliğidir. China Post, ePacket gönderilerinin sorunsuz bir şekilde teslim edilmesini sağlamak için uluslararası posta ortaklarıyla işbirliği yapar.

  • EPacket Uluslararası

  ePacket International, yerel rakiplerin teslimat hızlarına ayak uydurmalarına yardımcı olmak için Shopify ve diğer e-ticaret platformlarındaki stoksuz satış tüccarlarına hitap eden bir hizmettir. EPacket nakliye hizmeti ile tüccarlar, müşterilerini en uygun teslimat süreleriyle memnun edebilir. EPacket ülkelerine ePacket teslimatı, uçtan uca izleme ile 15-30 gün içinde yapılır.

  • EPacket İzleme DHgate

  DHgate, alıcıları Çinli toptancılar ve küçük üreticilerle buluşturan, kişisel kullanım ve yeniden satış için esnek miktarlarda geniş bir ürün yelpazesi satın almalarına olanak tanıyan bir e-ticaret platformudur. DHgate, satıcılara ePacket dağıtım ağındaki ülkelerdeki müşterilerine 15-30 gün içinde teslimat yapmalarını sağlayan bir ePacket gönderim seçeneği sunar.

  • USPS ePacket Takibi

  USPS, ABD'deki ePacket paketlerinin resmi işleyicisidir. Başlangıçta, ePacket hizmeti Hong Kong Post ve USPS arasındaki bir işbirliğiydi. ABD'ye paketler için teslimat onayı ile şeffaf paket takibi özelliğine sahiptir. Bu hizmet aracılığıyla gönderilen paketler 15-30 gün içinde teslim edilir. Müşteriler, USPS takibi de dahil olmak üzere hepsi bir arada bir takip hizmeti sunan TrackingMore gibi bir üçüncü taraf takip platformu aracılığıyla ePacket teslimatlarınızın ABD'ye teslimat sürecini takip edebilir.

  EPacket'in Paketi Nasıl İzlenir

  EPacket paketlerini çeşitli şekillerde izleyebilirsiniz. Bu bölüm, bir ePacket paketinin hareketlerini izlemek için iki ePacket izleme yönteminin nasıl kullanılacağına ilişkin ayrıntılara girmektedir.

  • China Post'un Resmi Web Sitesi Aracılığıyla

  ePacket tracking page

  China Post, Çin'in en büyük lojistik hizmet sağlayıcısıdır ve aşağıdaki prosedürü kullanarak ePacket paketlerini izlemek için basit bir yol sağlar.

  1. China Post web sitesini açın.
  2. Ana sayfada ePacket izleme kodunuzu girin ve parça simgesine tıklayın.
  3. Doğrulama gönderisini geçin ve sistemin paketinizdeki izleme verilerini almasını bekleyin.
  4. EPacket paketindeki izleme bilgileri yeni bir pencerede yüklenecektir.

  ePacket tracking status

  • TrackingMore aracılığıyla (Güçlü Üçüncü Taraf Platformu)

  TrackingMore, ePacket paketlerini doğru bir şekilde izleyen çok taşıyıcılı bir paket takip platformudur.

  TrackingMore ePacket tracking page

  Bu izleme aracının tüm izleme özelliklerinden yararlanmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  1. TrackingMore web sitesini açın ve "taşıyıcılar"a tıklayın.
  2. Arama işlevini kullanarak taşıyıcı listesinden ePacket izlemeyi arayın.
  3. Takip numaranızı girin ve Trafı düğmesine tıklayın.
  4. TrackingMore birkaç saniye içinde ayrıntılı bir izleme raporu gösterecektir.

  TrackingMore ePacket tracking status

  TrackingMore, China Post, FedEx ve USPS gibi 1100'den fazla küresel kuryeyi bünyesine katan ve aynı anda 50'ye kadar paketi takip etmenize olanak tanıyan güçlü ve bağımsız bir platformdur.

  Neden China Post Üzerinden TrackingMore Kullanarak Takip Etmeyi Seçmeliyim?

  TrackingMore, gelişmiş yetenekleri nedeniyle China Post'tan daha iyi bir izleme deneyimi sağlar. China Post ile karşılaştırıldığında, TrackingMore, izleme yeteneklerini yalnızca ePacket paketlerinin ötesine taşıyan 1100+ küresel kuryeyi bünyesine katıyor. Takip numaralarını sık sık değiştiren sınır ötesi paketler için TrackingMore, bunları verimli bir şekilde izlemeye devam etmenizi sağlar.

  Taşıyıcı otomatik algılama, TrackingMore'un bir başka göze çarpan özelliğidir ve herhangi bir kuryeyi yalnızca takip numarasıyla doğru bir şekilde tespit etmenize olanak tanır. Bu özellik, taşıyıcı değişimi nedeniyle takip numarası değişirse, paketinizi hangi taşıyıcının taşıdığını her zaman bilmenizi garanti eder.

  TrackingMore, tatillerde ve Kara Cuma ve Siber Pazartesi gibi e-ticaretin yoğun olduğu sezonlarda bile zamanında güncellemelerle %100 net gönderi görünürlüğü sağlar. China Post web sitesi yüksek trafik nedeniyle bu dönemlerde yavaş olabilirken, TrackingMore'un China EMS izleme sayfası hızlı ve istikrarlı kalıyor.

  ePacket Takip Numarası

  EPacket takip numarası, bu hizmet kapsamında gönderilen bir paketi tanımlamaya yardımcı olan ayrı bir koddur. Bununla müşteriler, paketlerinin nerede olduğunu ve hangi teslimat aşamalarından başarıyla geçtiğini öğrenmek için China Post web sitesine veya TrackingMore'a girebilir.

  EPacket takip numarası, başında hizmeti gösteren iki harf, ortada dokuz rakam ve sonunda "CN" olmak üzere iki harf daha bulunan 13 karakterden oluşur.

  EPacket takip numaralarının bazı örnekleri aşağıda listelenmiştir.

  -LV846100934CN

  -AG660150220CN

  EPacket takip numarası, çevrimiçi satın alma faturasında veya sipariş onay e-postasında belirtilecektir. Çevrimiçi satıcılar, nakliye için ePacket'e kaydedildikten sonra paketlerinin posta makbuzundaki takip numarasını da bulabilirler.

  ePacket İzleme Durumu

  EPacket gönderinizin teslimat ilerlemesini takip ederken, alınan her takip durumunun ne anlama geldiğini bilmek önemlidir. Bu anlayış, bilgileri doğru yorumlamanıza ve doğru beklentileri belirlemenize yardımcı olur. Aşağıda bazı ePacket izleme durumları ve anlamları verilmiştir.

  ePacket İzleme Durumu

  Anlam

  Kabul, Müşteri Tarafından Teslim Edildi

  Paket, çevrimiçi perakendeci tarafından China Post'a teslim edildi.

  Kabul, Dongguan, Paket Alındı

  Paket, Dongguan'daki China Post tarafından alındı.

  Transit Halinde

  EPacket paketiniz bir China Post işlem merkezine gidiyor.

  DongGuan, İşleme Merkezine Varış [DongGuan]

  EPacket paketi China Post işlem merkezine ulaştı ve tarandı.

  Dongguan, Yerel Tasnif Merkezinden Ayrılış

  Paketiniz China Post yerel tasnif merkezinden ayrıldı.

  DongGuanShi, İşleme Merkezinden Ayrılış [DongGuan]

  EPacket paketi başarıyla işlendi ve China Post işlem merkezinden ayrıldı.

  Dongguan, Bölgesel Tasnif Merkezine Varış

  EPacket paketi, Dongguan'daki China Post bölgesel tasnif merkezinde tarandı.

  Dongguan, Teslimata Çıktı

  EPacket paketi alıcıya teslim edilmek üzere yola çıktı.

  Teslim

  Paket alıcıya başarıyla teslim edildi.

  ePacket Tracking API

  China Post EMS, müşterilerin ePacket paketlerini kolayca takip etmelerine yardımcı olmak için işletmenizin web sitesinde uygulayabileceğiniz bir API çözümüne sahiptir. Bu API'nin dezavantajı, yalnızca ePacket paketlerini izleyebilmesidir. TrackingMore'un çok taşıyıcılı izleme API'si , 1100'den fazla küresel taşıyıcıyı bünyesine katan ve müşterilere sorunsuz bir izleme deneyimi sunmanıza olanak tanıyan daha verimli bir alternatiftir.

  Bunun yerine neden TrackingMore API kullanmalıyım?

  TrackingMore API, müşterileri için satın alma sonrası deneyimi geliştirmek isteyen işletmeler için mükemmel olan yenilikçi özelliklere sahip son teknoloji bir izleme çözümüdür. TrackingMore, müşterilerin ePacket paketleri ve diğer 1100+ küresel kuryeden gelen gönderilerle ilgili güncellemeleri takip etmelerini sağlayan uçtan uca izleme işlevine sahiptir. Paketlerin kuryeye teslim edilmesinden alıcıya teslim edilmesine kadar %100 doğru takip olayları sunar.

  TrackingMore, e-ticaret tüccarlarının tek bir gösterge panosundan birden fazla paketin nabzını tutmalarını sağlayarak, herhangi bir gönderi istisnasına karşı tetikte olmalarını ve müşterinin satın alma sonrası deneyimini etkilemeden önce bunları çözmek için hızlı hareket etmelerini sağlar. Satıcıların yararlı bulacağı diğer premium özellikler arasında, dönüşümleri artırmada değerli olan markalı bir izleme sayfası ve müşterilerini hareket halindeyken paketleri hakkında güncel tutan e-posta ve SMS gönderi bildirimleri yer alır.

  Ücretsiz deneme sürümüne kaydolarak TrackingMore'u risksiz deneyin ve müşterileriniz için satın alma sonrası deneyimi yükseltin.

  EPacket İzleme Hakkında SSS

  • AliExpress ePacket nedir?

  AliExpress ePacket, göndericileri AliExpress'e bırakmak için kullanılabilen bir nakliye hizmetidir. Mağaza sahipleri hizmeti tercih ettiklerinde, ePacket dağıtım ağı tarafından hizmet verilen 44 ülkedeki müşterilere hızlı ve ucuz nakliye hizmeti sunabilirler.

  • Çin'den ePacket teslimatı ne anlama geliyor?

  Çin'den ePacket Teslimatı, çevrimiçi tüccarların Çin'den ABD'deki ve dünya çapındaki diğer konumlardaki müşterilere küçük paketler göndermesine olanak tanıyan bir e-ticaret nakliye hizmetidir.

  • Bir ePacket'in Çin'den ABD'ye gitmesi ne kadar sürer?

  Çin'den ABD'ye ePacket teslimatı genellikle 7 ila 20 gün sürer. Gümrük, yoğun nakliye süreleri, paketin son varış noktası ve hava durumu gibi beklenmedik olaylar nedeniyle gecikmeler meydana gelebilir. Daha hızlı bir teslimat seçeneği için China Post Express hizmetini kullanmayı düşünün.

  EPacket Müşteri Hizmetleri ile Nasıl İletişime Geçilir?

  EPacket paketinizle ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsanız, China Post, paketinizle ilgili yardım almak için arayabileceğiniz 11183/24 hizmet veren bir müşteri hizmetleri numarası (7) sağlar.

  Track all your parcels in one place.

  1242+ carriers Integrated

  Bir demo rezervasyonu yapın

  Track your packages across different carriers

  TrackingMore integrated with 1242+ carriers, supporting global parcel tracking in one place.

  Track 1242+ Global Carriers >

  Değerlendirme -leri

  Overall rating
  4.8
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  Bir yorum yazın

  Dönüştürün
  Bugün Gönderi Takibi

  Gönderi güncellemelerini otomatikleştirmek veya teslimat verimliliğinizi artırmak mı istiyorsunuz? TrackingMore'un güçlü API'si ile müşterinizin satın alma sonrası yolculuğunu dönüştürmek için tüm araçlar parmaklarınızın ucunda olacak.