Francuski Post - La Poste Śledzenie

Bez wysiłku śledź paczki La Poste za pomocą TrackingMore. Poznaj La Poste France i spostrzeżenia dotyczące przesyłek międzynarodowych tutaj.

laposte
  For businesses

  Francuski Post - La Poste branded tracking experience

  Give customers the best post-purchase experience with proactive delivery updates

  Start free >
  For developers

  Francuski Post - La Poste tracking API and webhooks

  Designed for developers to integrate USPS tracking functionality easily.

  Get free Francuski Post - La Poste tracking API
  For Shopify

  Francuski Post - La Poste tracking for your shopify store

  Best tracking tool in Shopify, works perfectly well with dropshipping stores.

  Get Shopify App >
  Bez wysiłku śledź paczki La Poste za pomocą TrackingMore. Poznaj La Poste France i spostrzeżenia dotyczące przesyłek międzynarodowych tutaj.

  Contents

  • Śledzenie La Poste
  • O firmie La Poste
  • Usługa śledzenia La Poste
  • Jak mogę śledzić moją paczkę La Poste?
  • Numer śledzenia La Poste
  • Status śledzenia La Poste
  • La Poste Tracking API
  • Najczęściej zadawane pytania dotyczące śledzenia La Poste
  • Jak skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta La Poste

  Śledzenie La Poste

  La Poste to wiodący francuski dostawca usług pocztowych, świadczący szeroki zakres usług, w tym doręczanie paczek, dostarczanie poczty i przesyłki ekspresowe. Ponadto współpracuje z wieloma sprzedawcami internetowymi, aby zapewnić rozwiązania logistyczne i dostawcze, co czyni ją kluczowym graczem we francuskim sektorze e-commerce.

  Ponadto La Poste France oferuje usługi śledzenia przesyłek. Poczta lub paczka wysłana za pośrednictwem La Poste Jeśli wysłałeś pocztę lub paczkę za pośrednictwem La Poste, France można łatwo monitorować za pomocą identyfikatora śledzenia. Ta funkcja śledzenia nie jest dostępna dla paczek, które mają być dostarczone na terenie Francji, ale w innych krajach, na przykład w USA i Kanadzie.

  O firmie La Poste

  La Poste jest usługą pocztową akredytowaną we Francji. Od momentu powstania w 1991 roku La Poste jest pierwszym i oczywiście największym dostawcą usług pocztowych w kraju. Firma z siedzibą w Paryżu rozszerzyła swoje usługi na arenie międzynarodowej, obejmując 5 kontynentów i ponad 60 krajów. Firma ma również dwóch udziałowców: Caisse des Dépôts et Consignations oraz rząd francuski.

  Chociaż dostarczanie poczty i paczek jest główną działalnością firmy, świadczy ona również usługi telefonii komórkowej, ubezpieczenia i usługi bankowe. Dodatkowo posiada rozwiązania cyfrowe, takie jak Digipost do bezpiecznego przechowywania e-dokumentów. Firma uruchomiła również osobną platformę dla usług takich jak podpis elektroniczny, faktury elektroniczne i archiwa cyfrowe.

  La Poste ma 17 000 punktów sprzedaży detalicznej w całej Francji i przyjmuje 1,3 miliona klientów dziennie, co czyni ją kluczową częścią życia Francuzów.

  Usługa śledzenia La Poste

  La Poste wykorzystuje zaawansowaną technologię, aby zapewnić klientom bezproblemowy i skuteczny sposób monitorowania ich paczek i poczty. Posiada wiele usług, które zaspokajają zainteresowania każdego klienta. Oto przegląd ich wszystkich!

  • Wyślij paczkę z Colissimo Online

  Colissimo to jedna z usług wysyłkowych La Poste, która umożliwia klientom wysyłanie paczek każdej wielkości we Francji i za granicą.  Usługa oferuje klientom wiele korzyści, w tym

  - Wybór między pozostawieniem paczki w skrzynce pocztowej lub punkcie kontaktowym La Poste i dostarczeniem jej osobiście do miejsca przeznaczenia, w skrzynce pocztowej lub punkcie odbioru.

  - Usługa jest szybka, zapewniając dostawę w ciągu 48 godzin na terenie całego kraju.

  - Jeśli przesyłka zostanie zagubiona lub uszkodzona podczas transportu, La Poste zapewnia również odszkodowanie na żądanie sprzedawcy.

  Oprócz bezpiecznej i niezawodnej wysyłki, Colissimo Online oferuje również usługi śledzenia lub spersonalizowane działania następcze. Po wysłaniu paczki klienci mogą śledzić ją od początku do końca w dedykowanej Strefie Klienta i być na bieżąco. Dodatkowo usługa wymaga również adresów e-mail i numerów kontaktowych odbiorców, aby powiadomić ich, gdy paczka dotrze do miejsca przeznaczenia.

  • Wyślij paczkę z Mojej skrzynki pocztowej

  Usługa wysyłania paczek w skrzynkach pocztowych La Poste ułatwiła klientom życie w całym kraju. Teraz nie muszą podróżować do punktu zbiórki. Zamiast tego listonosz odbiera paczkę wysyłkową bezpośrednio ze skrzynki pocztowej klienta. Dodatkowe korzyści z usługi obejmują  

  - Trzy sposoby doręczenia, tj. w skrzynce pocztowej, osobiście za podpisem oraz w punkcie przekaźnikowym lub na poczcie

  - Dostawa paczki w ciągu dwóch dni.

  - Przystępne ceny.

  Przygotowując paczkę, klienci drukują etykietę Colissimo przed umówieniem się na spotkanie z listonoszem. Na etykiecie znajduje się numer śledzenia, który umożliwia śledzenie przesyłki. 

  • Wyślij paczkę z urzędu pocztowego

  Usługa wysyłania z urzędu pocztowego La Poste jest najlepsza w przypadku dużych paczek, umożliwiając klientom wydrukowanie etykiet Colissimo i przygotowanie przesyłki online. Mogą również drukować etykiety na poczcie, korzystając z kodu wypłaty, jeśli nie mają drukarki w domu. Niektóre dodatkowe korzyści obejmują

  - Dostawa na terenie całego kraju i świata.

  - Dostawa na terenie całego kraju w ciągu dwóch dni

  - Rozsądne opłaty za usługi

  Poza tym klienci monitorują swoje paczki, śledząc je online.

  • Wyślij paczkę do punktu odbioru

  La Poste oferuje usługę Chronopost Shop2Shop, umożliwiającą klientom wysyłanie paczek z jednego centrum przekaźnikowego do drugiego. Usługa obejmuje 15 000 centrów odbioru dla nadawców i odbiorców, z których mogą wybrać jedno.  Dodatkowo jest niedrogi i dostępny we Francji. Niektóre inne zalety to

  - Dostawa paczki w ciągu 2 do 4 dni roboczych.

  - Przyjazny dla użytkownika.

  -Elastyczny.

  Przede wszystkim dostępna jest również usługa śledzenia od początku do końca.

  • Wyślij małą paczkę

  La Poste wie, jak dbać o swoich klientów. Dlatego świadczy usługi również dla małych paczek. Jeśli paczka ma mniej niż 3 cm i waży 2 kg, klienci mogą wysłać ją po stawce listowej. Wystarczy, że wrzucą go do skrzynki pocztowej. Jeśli jest większy niż 3 cm i 2 kg, muszą przygotować przesyłkę w domu i nadać ją w skrzynce pocztowej, na poczcie lub z jednego punktu odbioru do drugiego. Wszystkie są korzystnymi opcjami wysyłania paczek we Francji lub poza nią. A najlepsze jest to, że klienci mogą szybko dowiedzieć się, gdzie znajduje się ich paczka, siedząc na kanapie, łatwo śledząc ją online.

  • Śledzenie przesyłek międzynarodowych La Poste

  La Poste oferuje usługi przesyłek międzynarodowych dwóch rodzajów, tj. pilne lub szybkie usługi doręczeniowe z Chronopost oraz usługi doręczeń niepilnych z klasycznym Colissimo. Jak sama nazwa wskazuje, w tym drugim przypadku dostawy trwają do 20 dni.  Co więcej, klienci mogą również być na bieżąco ze swoją paczką, śledząc ją online. W ten sposób, gdy dotrze do celu, mogą odetchnąć z ulgą.

  Jak mogę śledzić moją paczkę La Poste?

  Z łatwością śledź swoją paczkę La Poste na ich oficjalnej stronie internetowej, za pośrednictwem aplikacji lub platformy śledzenia przesyłek , takiej jak TrackingMore. Zarówno śledzenie przesyłek La Poste France, jak i śledzenie międzynarodowe La Poste są dostępne za pośrednictwem tych kanałów.

  • Za pośrednictwem oficjalnejstrony internetowej La Poste

  La Poste tracking page

  Śledzenie paczek La Poste na ich oficjalnej stronie internetowej jest proste. Wystarczy postępować zgodnie z podanymi krokami.

  Krok 1: Wejdź na oficjalną stronę La Poste.

  Krok 2: Wprowadź swój numer śledzenia na pasku śledzenia pojawiającym się na ekranie.

  Krok 3: Kliknij przycisk "Śledź przesyłkę", a strona internetowa natychmiast wyświetli aktualny status Twojej paczki i historię śledzenia.

  La Poste tracking status

  • Za pośrednictwem aplikacji mobilnej La Poste

  La Poste opracowała również aplikację mobilną dla wygody klientów.

  La Poste mobile app

  Oto, jak możesz śledzić swoje paczki za pomocą aplikacji mobilnej LaPost.

  Krok 1: Zaloguj się do aplikacji.

  Krok 2: Przejdź do opcji "śledź paczkę lub kuriera" z usług.

  Krok 3: Wprowadź numer śledzenia w pasku śledzenia.

  Krok 4: Stuknij w przycisk "Szukaj" lub "Śledź", a aplikacja natychmiast pokaże aktualny status Twojej paczki i historię śledzenia.

  • Poprzez TrackingMore 

  Lepszą alternatywą dla śledzenia jest TrackingMore, platforma innej firmy. Dzięki niemu możesz bez wysiłku śledzić paczki u ponad 1,100 przewoźników, zapewniając kompleksowe i płynne śledzenie.

  TrackingMore La Post tracking page

  Oto kroki, aby śledzić paczki przy użyciu funkcji TrackingMore.

  Krok 1: Odwiedź oficjalną stronę TrackingMore.

  Krok 2: Kliknij opcję Przewoźnicy wyświetlaną u góry strony.

  Krok 3: Wyszukaj "La Poste" lub "Colissimo (La Poste)" na liście kurierów na dole strony.

  Krok 4: Wprowadź swój numer śledzenia w polu śledzenia i naciśnij przycisk "śledź".

  Krok 5: Wyświetl aktualny stan i aktualizacje pakietu.

  TrackingMore La Poste tracking status

  Dlaczego warto wybrać śledzenie za pomocą TrackingMore over La Poste?

  Chociaż La Poste świadczy również usługę śledzenia, TrackingMore jest lepszym wyborem do porównania.

  • TrackingMore śledzi nie tylko przesyłki La Poste, ale także ponad 1 100 innych dostawców usług telekomunikacyjnych. Dzięki temu nie musisz odwiedzać różnych witryn kurierskich, aby śledzić pojedynczą paczkę, jeśli zostanie ona przekazana wielu dostawcom usług dostawczych, aby do Ciebie dotrzeć.
  • Jeśli jesteś sprzedawcą e-commerce, TrackingMore oferuje liczne rozwiązania do śledzenia paczek luzem, co pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i wysiłek. Na przykład przesyłanie plików CSV i integracja z interfejsem API.
  • Kiedy na stronie La Poste jest duży ruch, robi się wolno. W takim przypadku TrackingMore oszczędza czas.
  • TrackingMore oferuje kompleksowe rozwiązanie do śledzenia, które ułatwia handel elektroniczny.

  Numer śledzenia La Poste

  Każda paczka wysyłana do dostawy z określonego magazynu lub urzędu pocztowego ma przypisany unikalny numer, zwany numerem śledzenia. Dostarcza klientom szczegółowych informacji na temat przewidywanych ram czasowych dostawy, statusu i obecnego miejsca pobytu paczki. Ogólnie rzecz biorąc, jest to postać alfanumeryczna lub po prostu liczby.

  W przypadku LaPoste numer śledzenia jest kombinacją alfabetów i cyfr. Jego format różni się w zależności od opcji wysyłki. Generalnie składa się z 11-15 znaków.

  • Numer śledzenia La Poste może składać się z 11 cyfr. Na przykład 05645487941.
  • Może mieć długość 13 znaków, 1 cyfrę + 1 literę + 11 cyfr. Na przykład 2A 67450987123. Lub 2 litery + 11 cyfr, jak QW12098345987.
  • Może mieć również postać 2 liter + 9 cyfr + 2 litery. Na przykład DE120984567 FR. Lub 14 cyfr długich jak 29812376835672.
  • W przypadku wysyłki międzynarodowej numer śledzenia ma 15 znaków, wszystkie cyfry lub 1 alfabet i 14 cyfr. Na przykład A12345678912345 lub 234098123487654.

  Numer śledzenia La Poste może być numerem nadania przesyłki, numerem zawiadomienia o przejściu lub kontynuacji zdeponowanym w skrzynce pocztowej lub numerem śledzenia "partnera" w przypadku przesyłek międzynarodowych.

  Jako nadawca znajdziesz go na biletach śledzenia zakupionych na poczcie, nośniku opłaty pocztowej i dowodzie wpłaty. Możesz również sprawdzić wiadomość e-mail z potwierdzeniem zamówienia, aby uzyskać znaczki do wydrukowania dla numeru śledzenia. Z drugiej strony odbiorca paczki może sprawdzić numer śledzenia w wiadomości e-mail wysłanej przez La Poste lub prosząc o niego nadawcę paczki.  Odbiorca może również użyć numeru awiza tranzytowego do śledzenia przesyłki.

  Status śledzenia La Poste

  Zrozumienie statusu La Poste może być skomplikowane dla tych, którzy mają z nim pierwsze do czynienia. Oto tabela, która pomoże Ci wyjaśnić sprawę.

  Statusy

  Opisy

  Twoja paczka jest teraz przetwarzana przez La Poste.

  La Poste przetwarza Twoją przesyłkę. Po zakończeniu zostanie wysłany do dostawy.

  Jest w drodze.

  Twoja paczka La Poste jest już niedostępna. Jest w drodze do celu.

  Przygotowujemy Twoją paczkę do dostawy.

  Twoja paczka znajduje się w pobliskim centrum doręczeń La Poste. Przygotowują go do dostawy.

  Twoja paczka została dostarczona.

  Twoja paczka dotarła już do miejsca docelowego.

  La Poste Tracking API

  La Poste oferuje ujednolicony interfejs API 3 w 1, usprawniający proces śledzenia przesyłek pocztowych, Colissimo i Chronopost. Sprzedawcy e-commerce mogą korzystać ze zharmonizowanych aktualizacji w czasie rzeczywistym i optymalizować wrażenia, integrując ten interfejs API ze swoimi systemami.

  Dlaczego zamiast tego powinienem używać interfejsu API TrackingMore?

  Oficjalny interfejs API La Poste jest niewątpliwie solidny, ale wielu uważa TrackingMore API za szczyt śledzenia przesyłek ze względu na jego wszechstronne możliwości.

  • Integracja z ponad 1 100 przewoźnikami na całym świecie.
  • 99,9% czasu pracy API.
  • Ujednolicony format danych.
  • Bezpieczeństwo klasy wojskowej.
  • Obsługiwanych jest wiele języków programowania.
  • Wsparcie techniczne 24/7.

  Wznieś swoją firmę na wyższy poziom, rejestrując się już dziś w celu skorzystania z bezpłatnej wersji próbnej interfejsu API TrackingMore.

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące śledzenia La Poste

  • Dlaczego śledzenie La Poste nie działa?

  Przyczyn problemu może być wiele. Być może La Poste jeszcze nie przetworzyła paczki lub może wystąpić błąd w pisowni numeru śledzenia. Innym powodem mogą być problemy z serwerem La Poste. 

  • Jak mogę śledzić moją międzynarodową paczkę La Poste?

  Aby śledzić przesyłkę La Poste International, odwiedź oficjalną stronę La Poste i wprowadź swój numer śledzenia na pasku śledzenia. Po kliknięciu przycisku wyszukiwania poczekaj kilka sekund, a wkrótce zobaczysz status śledzenia przesyłki. Alternatywną opcją jest przejście do witryny TrackingMore, wyszukanie La Poste lub Colissimo (La Poste) i wpisanie numeru śledzenia w polu śledzenia. Wkrótce otrzymasz aktualne informacje o swojej paczce.

  • Czy La Poste realizuje dostawy w weekendy?

  La Poste jest otwarta od poniedziałku do soboty. Nie dostarcza w niedziele i święta.

  • Jak długo trwa dostawa przesyłek międzynarodowych przez La Poste?

  Dni dostawy różnią się w zależności od kraju docelowego. Im większa odległość, tym więcej czasu potrzeba na dostarczenie paczki La Poste. Zazwyczaj La Poste potrzebuje 4-9 dni, aby dostarczyć przesyłkę międzynarodową.

  Jak skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta La Poste

  W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z działem obsługi klienta La Poste, korzystając z metod kontaktu podanych poniżej.

  Obsługa klienta

  Numer kontaktowy

  Godzina pracy

  Lokalny

  3631

  poniedziałek-piątek, 8:30-19:00

  sobota, 8:30-13:00

  Międzynarodowy

  0 810 821 821

  poniedziałek-piątek, 8:30-18:00

  Wyślij e-mail do LaPoste

  https://aide.laposte.fr/email

  /

  Nuta: Dział obsługi klienta LaPoste International oferuje kontakt w języku francuskim i angielskim.

  Track all your parcels in one place.

  1229+ carriers Integrated

  Zamów demo

  Track your packages across different carriers

  TrackingMore integrated with 1229+ carriers, supporting global parcel tracking in one place.

  Track 1229+ Global Carriers >

  Opinii

  Overall rating
  4.5
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  Napisz recenzję

  Przekształć swój
  Śledzenie przesyłki dzisiaj

  Chcesz zautomatyzować aktualizacje przesyłek lub poprawić wydajność dostaw? Dzięki potężnemu interfejsowi API TrackingMore będziesz mieć wszystkie narzędzia na wyciągnięcie ręki, aby przekształcić podróż klienta po zakupie.