Fransız Post - La Poste İzleme

TrackingMore ile La Poste paketlerini zahmetsizce takip edin. La Poste Fransa ve uluslararası gönderi bilgilerini buradan keşfedin.

laposte
  For businesses

  Fransız Post - La Poste branded tracking experience

  Give customers the best post-purchase experience with proactive delivery updates

  Start free >
  For developers

  Fransız Post - La Poste tracking API and webhooks

  Designed for developers to integrate USPS tracking functionality easily.

  Get free Fransız Post - La Poste tracking API
  For Shopify

  Fransız Post - La Poste tracking for your shopify store

  Best tracking tool in Shopify, works perfectly well with dropshipping stores.

  Get Shopify App >
  TrackingMore ile La Poste paketlerini zahmetsizce takip edin. La Poste Fransa ve uluslararası gönderi bilgilerini buradan keşfedin.

  Contents

  • La Poste Takibi
  • La Poste hakkında
  • La Poste İzleme Hizmeti
  • La Poste paketimi nasıl takip edebilirim?
  • La Poste Takip Numarası
  • La Poste İzleme Durumu
  • La Poste Tracking API
  • La Poste Takibi Hakkında SSS
  • La Poste Müşteri Hizmetleri ile Nasıl İletişime Geçilir?

  La Poste Takibi

  La Poste, paket teslimatı, posta teslimatı ve ekspres teslimat dahil olmak üzere geniş bir hizmet yelpazesi sunan, Fransa'nın önde gelen posta hizmeti sağlayıcısıdır. Ek olarak, lojistik ve teslimat çözümleri sağlamak için çok sayıda çevrimiçi perakendeciyle ortaklık kurarak onu Fransız e-ticaret sektöründe önemli bir oyuncu haline getiriyor.

  Ayrıca, La Poste France gönderi takip hizmetleri sunmaktadır. La Poste aracılığıyla gönderilen bir posta veya paket, La Poste France aracılığıyla bir posta veya paket gönderdiyseniz, bir izleme kimliği kullanılarak kolayca izlenebilir. Bu takip özelliği, Fransa içinde değil, ABD ve Kanada gibi diğer ülkelerde teslim edilecek paketler için kullanılabilir.

  La Poste hakkında

  La Poste, Fransa'ya akredite bir posta hizmetidir. 1991 yılında kurulan La Poste, ülkenin ilk posta hizmeti sağlayıcısı ve tabii ki en büyüğüdür. Merkezi Paris'te bulunan şirket, hizmetlerini 5 kıtayı ve 60'tan fazla ülkeyi kapsayacak şekilde uluslararası alanda genişletmiştir. Şirketin ayrıca iki hissedarı vardır: Caisse des Dépôts et Consignations ve Fransız hükümeti.

  Posta ve paket teslimatı şirketin ana faaliyeti olmasına rağmen, aynı zamanda mobil telefon hizmetleri, sigorta ve bankacılık olanakları da sağlar. Ek olarak, güvenli e-belge depolama için Digipost gibi dijital çözümlere sahiptir. Şirket ayrıca e-imza, elektronik faturalar ve dijital arşivler gibi hizmetler için ayrı bir platform başlattı.

  La Poste, Fransa genelinde 17.000 perakende satış noktasına sahiptir ve günlük 1.3 milyon müşteri akınını ağırlamaktadır, bu da onu Fransız nüfusunun yaşamının temel bir parçası haline getirmektedir.

  La Poste İzleme Hizmeti

  La Poste, müşterilere paketlerini ve postalarını izlemeleri için sorunsuz ve verimli bir yol sağlamak için ileri teknolojiyi kullanır. Her müşterinin çıkarlarını karşılayan birden fazla hizmete sahiptir. İşte hepsine genel bir bakış!

  • Colissimo Online ile Paket Gönderin

  Colissimo, müşterilerin Fransa'da ve yurtdışında her boyutta koli göndermesini sağlayan La Poste gönderi hizmetlerinden biridir.  Hizmet, müşteriler için aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok avantaja sahiptir

  - Paketi bir posta kutusuna veya La Poste İrtibat Noktasına bırakma ve varış noktasında, posta kutusunda veya teslim alma noktasında elden teslim etme seçeneği.

  - Hizmet hızlıdır ve ülke çapında 48 saat içinde teslimat sağlar.

  - Parsel sevkiyat sırasında kaybolur veya hasar görürse, La Poste satıcının talebi üzerine tazminat da sağlar.

  Colissimo Online, güvenli ve güvenilir nakliyenin yanı sıra izleme hizmetleri veya kişiselleştirilmiş takip hizmetleri de sunar. Paket gönderildikten sonra, müşteriler paketi özel bir Müşteri Alanından baştan sona takip edebilir ve güncel kalabilir. Ayrıca hizmet, paket hedefine ulaştığında onları bilgilendirmek için alıcıların e-posta adreslerini ve iletişim numaralarını da talep eder.

  • Posta Kutumdan Paket Gönder

  La Poste'nin posta kutusu paketi gönderme hizmeti, ülke çapındaki müşterileri rahatlattı. Artık toplama noktasına gitmek zorunda değiller. Bunun yerine, bir postacı posta paketini doğrudan müşterinin posta kutusundan alır. Ek hizmet avantajları şunları içerir  

  - Üç teslimat yöntemi, yani posta kutusunda, imza karşılığında elden ve bir geçiş noktasında veya postanede

  - İki gün içinde paket teslimatı.

  - Uygun fiyatlar.

  Müşteriler paketi hazırlarken postacıdan randevu almadan önce Colissimo etiketini yazdırır. Etiketin, paketi takip etmelerini sağlayan bir takip numarası vardır. 

  • Postaneden Paket Gönderme

  La Poste'nin postaneden gönderme hizmeti, hacimli paketler için en iyisidir ve müşterilerin Colissimo etiketlerini yazdırmalarına ve gönderiyi çevrimiçi olarak hazırlamalarına olanak tanır. Evde yazıcıları yoksa para çekme kodunu kullanarak etiketleri postanede de yazdırabilirler. Bazı ek avantajlar şunları içerir

  - Ülke çapında ve dünya çapında teslimat.

  - İki gün içinde ülke çapında teslimat

  - Makul servis ücretleri

  Ayrıca müşteriler kargolarını online olarak takip ederek takip etmektedir.

  • Paket teslim alma noktasına gönderme

  La Poste, müşterilerin bir aktarma merkezinden diğerine paket göndermesini sağlayan Chronopost Shop2Shop hizmeti sunar. Hizmet, gönderenler ve alıcılar için birini seçebilecekleri 15.000 teslim alma merkezi içerir.  Ek olarak, uygun fiyatlı ve Fransa'da mevcut. Diğer bazı avantajlar şunlardır

  - 2 ila 4 iş günü içinde paket teslimatı.

  - Kullanıcı dostu.

  -Esnek.

  Her şeyden önce, baştan sona izleme hizmeti de mevcuttur.

  • Küçük Paket Gönder

  La Poste, müşterilerine nasıl bakacağını biliyor. Bu yüzden küçük paketler için de hizmet vermektedir. Bir paket 3 cm ve 2 kg'dan küçükse, müşteriler bunu mektup ücreti ile gönderebilir. Sadece posta kutusuna bırakmaları gerekiyor. 3 cm ve 2 kg'dan fazlaysa, gönderiyi evde hazırlamalı ve posta kutusuna, postaneye veya bir toplama noktasından diğerine bırakmalıdırlar. Hepsi Fransa'da veya dışında paket göndermek için avantajlı seçeneklerdir. Ve en iyi yanı, müşterilerin çevrimiçi olarak kolayca takip ederek koltuklarında paketlerinin nerede olduğunu hızlı bir şekilde öğrenebilmeleridir.

  • La Poste Uluslararası Takip

  La Poste, Chronopost ile acil veya hızlı teslimat hizmetleri ve klasik Colissimo ile acil olmayan teslimat hizmetleri olmak üzere iki tür Uluslararası nakliye hizmeti sunmaktadır. Adından da anlaşılacağı gibi, ikincisinde teslimatlar 20 güne kadar sürer.  Ayrıca müşteriler, paketlerini çevrimiçi olarak takip ederek güncel kalabilirler. Bu sayede varış noktasına ulaştığında rahat bir nefes alabilirler.

  La Poste paketimi nasıl takip edebilirim?

  La Poste paketinizi resmi web sitelerinde, uygulamaları aracılığıyla veya TrackingMore gibi bir gönderi takip platformu aracılığıyla kolayca takip edin. Hem La Poste France takibi hem de La Poste uluslararası takibi bu kanallar aracılığıyla kullanılabilir.

  • La Poste'nin ResmiWeb Sitesi Aracılığıyla

  La Poste tracking page

  La Poste paketlerini resmi web sitelerinde takip etmek basittir. Sadece verilen adımları izleyin.

  Aşama 1: La Poste'nin resmi web sitesine gidin.

  Adım 2: Ekranda görünen izleme çubuğuna takip numaranızı girin.

  Adım 3: "Gönderinizi takip edin" düğmesine tıklayın, web sitesi paketinizin mevcut durumunu ve takip geçmişini hemen görüntüleyecektir.

  La Poste tracking status

  • La Poste Mobil Uygulaması Üzerinden

  La Poste ayrıca müşterilerin kolaylığı için bir mobil uygulama geliştirdi.

  La Poste mobile app

  LaPost mobil uygulaması aracılığıyla paketlerinizi nasıl takip edebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

  Adım 1: Uygulamaya giriş yapın.

  Adım 2: Hizmetlerden "bir paketi veya kuryeyi takip et" seçeneğine gidin.

  Adım 3: İzleme çubuğuna takip numaranızı girin.

  Adım 4: "Ara" veya "Takip Et" düğmesine dokunun, Uygulama paketinizin mevcut durumunu ve takip geçmişini hemen gösterecektir.

  • TrackingMore aracılığıyla 

  İzleme için üstün bir alternatif, üçüncü taraf bir platform olan TrackingMore'dur. Bununla, 1,100'den fazla taşıyıcıda paketleri zahmetsizce takip ederek kapsamlı ve sorunsuz bir takip deneyimi sağlayabilirsiniz.

  TrackingMore La Post tracking page

  İşte TrackingMore kullanarak paketlerinizi takip etme adımları.

  Aşama 1: TrackingMore'un resmi web sitesini ziyaret edin.

  Adım 2: Sayfanın üst kısmında görüntülenen Taşıyıcılar seçeneğini tıklayın.

  Adım 3: Sayfanın altındaki kurye listesinden "La Poste" veya "Colissimo (La Poste)" araması yapın.

  4. Adım: Takip kutusuna takip numaranızı girin ve "takip et" düğmesine basın.

  Adım 5: Paketinizin mevcut durumunu ve güncellemelerini görüntüleyin.

  TrackingMore La Poste tracking status

  Neden La Poste Üzerinden TrackingMore Kullanarak İzlemeyi Seçmeliyim?

  La Poste izleme hizmeti de sağlasa da, TrackingMore karşılaştırma için daha iyi bir seçimdir.

  • TrackingMore yalnızca La Poste gönderilerini değil, aynı zamanda 1,100'den fazla diğer LSP'yi de takip eder. Bu nedenle, size ulaşmak için birden fazla LSP'ye teslim edilen tek bir paketi takip etmek için farklı kurye web sitelerini ziyaret etmenize gerek yoktur.
  • Bir e-ticaret satıcısıysanız, TrackingMore paketleri toplu olarak takip etmek için çok sayıda çözüm sunarak hem zamandan hem de emekten tasarruf etmenizi sağlar. Örneğin, CSV yükleme ve API entegrasyonu.
  • La Poste'nin web sitesinde çok fazla trafik olduğunda yavaşlar. Böyle bir durumda, TrackingMore zaman kazandırır.
  • TrackingMore, e-ticareti kolaylaştıran kapsamlı bir izleme çözümüne sahiptir.

  La Poste Takip Numarası

  Belirli bir depodan veya postaneden teslim edilmek üzere gönderilen her pakete, takip numarası olarak bilinen benzersiz bir numara atanır. Müşterilere paketin beklenen teslimat süresi, durumu ve mevcut nerede olduğu hakkında ayrıntılı bilgi sağlar. Genellikle, alfanümerik biçimde veya sadece sayılardadır.

  LaPoste söz konusu olduğunda, takip numarası alfabe ve sayıların bir kombinasyonudur. Formatı, nakliye seçeneklerine bağlı olarak değişir. Genellikle 11-15 karakterden oluşur.

  • La Poste takip numarası 11 haneden oluşabilir. Örneğin, 05645487941.
  • 13 karakter uzunluğunda olabilir, 1 rakam + 1 harf + 11 rakam içerebilir. Örneğin, 2A 67450987123. Veya QW12098345987 gibi 2 harf + 11 rakam.
  • 2 harf + 9 rakam + 2 harf şeklinde de olabilir. Örneğin, FR'DE120984567. Veya 29812376835672 gibi 14 basamak uzunluğunda.
  • Uluslararası nakliye için, takip numarasının tamamı rakamlar veya 1 alfabe ve 14 hane olmak üzere 15 karakteri vardır. Örneğin, A12345678912345 veya 234098123487654.

  La Poste takip numarası, gönderinin sevk numarası, posta kutunuza yatırılan bir geçiş bildirimi veya işlem numarası veya Uluslararası gönderiler için "ortak" takip numarası olabilir.

  Bir gönderici olarak, postaneden satın alınan takip biletlerinde, posta ortamında ve para yatırma belgesinde bulacaksınız. Takip numarası için yazdırılabilir pullar için sipariş onay e-postanızı da kontrol edebilirsiniz. Öte yandan, paket alıcısı, La Poste tarafından gönderilen e-postadaki takip numarasını veya paketi gönderenden isteyerek kontrol edebilir.  Alıcı, paket takibi için transit tavsiye notu numarasını da kullanabilir.

  La Poste İzleme Durumu

  La Poste statüsünü anlamak, onunla ilk deneyime sahip olanlar için karmaşık olabilir. İşte işleri açıklığa kavuşturmanıza yardımcı olacak bir tablo.

  Durum

  Açıklama

  Paketiniz şu anda La Poste tarafından işleniyor.

  La Poste paketinizi işliyor. Tamamlandığında, teslimat için dışarı çıkacaktır.

  Yolda.

  La Poste paketiniz artık çıktı. Hedefe doğru yol alıyor.

  Paketinizi teslimat için hazırlıyoruz.

  Paketiniz size en yakın La Poste teslimat merkezinde. Teslimat için hazırlıyorlar.

  Kargonuz teslim edildi.

  Paketiniz zaten nihai hedefine ulaştı.

  La Poste Tracking API

  La Poste, postalar, Colissimo ve Chronopost gönderileri için izleme sürecini geliştiren birleşik bir 3'ü 1 arada API sunar. E-ticaret tüccarları, bu API'yi sistemlerine entegre ederek gerçek zamanlı, uyumlu güncellemelerden yararlanabilir ve deneyimi optimize edebilir.

  Bunun yerine neden TrackingMore API kullanmalıyım?

  La Poste'nin resmi API'si şüphesiz sağlamdır, ancak birçok kişi TrackingMore API'sini çok yönlü yetenekleri nedeniyle gönderi takibinin zirvesi olarak görür.

  • Dünya çapında 1.100'den fazla taşıyıcıyla entegrasyon.
  • %99.9 API çalışma süresi.
  • Birleşik veri formatı.
  • Askeri düzeyde güvenlik.
  • Çoklu programlama dilleri desteklenir.
  • 7/24 teknik destek.

  Bugün TrackingMore API'nin ücretsiz deneme sürümüne kaydolarak işletmenizi yükseltin.

  La Poste Takibi Hakkında SSS

  • La Poste takibi neden çalışmıyor?

  Sorunun arkasında birden fazla neden olabilir. Belki La Poste paketi henüz işleme koymamıştır veya takip numarasında bir yazım hatası olabilir. Başka bir neden de La Poste sunucusuyla ilgili sorunlar olabilir. 

  • La Poste uluslararası paketimi nasıl takip edebilirim?

  La Poste International paketini takip etmek için La Poste'nin resmi web sitesini ziyaret edin ve takip çubuğuna takip numaranızı girin. Arama düğmesine tıkladıktan sonra birkaç saniye bekleyin, yakında paketinizin takip durumunu göreceksiniz. Alternatif seçenek, TrackingMore web sitesine gitmek, La Poste veya Colissimo'yu (La Poste) aramak ve izleme kutusuna takip numaranızı girmektir. Yakında paketinizle ilgili bir güncelleme alacaksınız.

  • La Poste hafta sonları teslimat yapıyor mu?

  La Poste'nin açılış günleri pazartesiden cumartesiye kadardır. Pazar günleri ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmamaktadır.

  • La Poste'nin Uluslararası teslimat yapması ne kadar sürer?

  Teslimat günleri, varış ülkesine bağlı olarak değişir. Mesafe ne kadar fazla olursa, La Poste paketini teslim etmek o kadar fazla zaman alır. Tipik olarak, La Poste'nin uluslararası olarak teslim edilmesi 4-9 gün sürer.

  La Poste Müşteri Hizmetleri ile Nasıl İletişime Geçilir?

  Herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, aşağıda verilen iletişim yöntemlerini kullanarak La Poste'nin müşteri hizmetlerine ulaşın.

  Müşteri Hizmetleri

  İrtibat Numarası

  Çalışma Saati

  Yöresel

  3631

  Pazartesi-Cuma, 08:30-19:00

  Cumartesi, 08:30-13:00

  Uluslararası

  0 810 821 821

  Pazartesi-Cuma, 08:30-18:00

  LaPoste'a E-posta Gönder

  https://aide.laposte.fr/email

  /

  Not: LaPoste International müşteri hizmetleri, Fransızca ve İngilizce dillerinde bir iletişim sunar.

  Track all your parcels in one place.

  1226+ carriers Integrated

  Bir demo rezervasyonu yapın

  Track your packages across different carriers

  TrackingMore integrated with 1226+ carriers, supporting global parcel tracking in one place.

  Track 1226+ Global Carriers >

  Değerlendirme -leri

  Overall rating
  4.5
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  Bir yorum yazın

  Optimize edin
  Müşterinin satın alma sonrası yolculuğu

  Gönderi durumunu otomatik olarak güncellemek veya satış fırsatları yaratmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan tüm araçlara sahibiz.