DHL İzleme

Paketlerinizin durumunu dhl izleme veya daha uygun alternatif, izleme, saniyeler içinde nasıl kolayca takip edebileceğinizi öğrenin.

dhl
  Deneyin:  9665710040
  Deneyin:  9665710040
  For businesses

  DHL branded tracking experience

  Give customers the best post-purchase experience with proactive delivery updates

  Start free >
  For developers

  DHL tracking API and webhooks

  Designed for developers to integrate USPS tracking functionality easily.

  Get free API key >
  For Shopify

  DHL tracking for your shopify store

  Best tracking tool in Shopify, works perfectly well with dropshipping stores.

  Get Shopify App >
  Paketlerinizin durumunu dhl izleme veya daha uygun alternatif, izleme, saniyeler içinde nasıl kolayca takip edebileceğinizi öğrenin.

  Contents

  • DHL Takibi
  • DHL Hakkında
  • DHL Takip Hizmetleri
  • DHL'in Sunduğu Hizmet Türleri
  • DHL Paketleri Nasıl Takip Edilir
  • DHL Takip Numarası
  • Her DHL takip durumu ne anlama gelir?
  • TakipDaha Fazla DHL Takip API'si
  • DHL Gönderi Takibi Hakkında SSS
  • DHL Müşteri Hizmetleri

  DHL Takibi

  DHL, Almanya'nın en büyük lojistik hizmet sağlayıcısıdır ve dünyanın en güvenilir lojistik hizmet sağlayıcıları arasındadır. Şirketin web sitesinde, işletmelere ve müşterilerine paketlerinin yolculuklarının kuşbakışı bir görünümünü sunan bir "Takip ve İzleme" seçeneği var. DHL tarafından sunulan tüm hizmetler, bir takip veya DHL Express referans numarası kullanılarak ücretsiz takip özelliğine sahiptir. DHL takibi verimlidir ve paket alıcılarının ve gönderenlerinin, paketin DHL'in teslim ettiği 200'den fazla varış noktasına sınır ötesi hareketini izlemesine yardımcı olur.

  DHL Hakkında

  DHL, 1969 yılında San Francisco, Kaliforniya'da üç arkadaş Adrian Dalsey, Larry Hillblom ve Robert Lynn tarafından kurulan bir Alman lojistik şirketidir. Daha önce kurye olarak çalışmışlardı ve soyadlarının ilk harflerini kullanarak adlandırdıkları kendi şirketlerini kurmak için ortak olmaya karar verdiler.

  Şirket 54 yıl önce kurulduğunda, bu üç arkadaş tek çalışandı ve her postayı şahsen teslim etti. Bugüne kadar DHL, merkezi Bonn, Almanya'da bulunan ve 220 ülke ve destinasyonda 600.000'den fazla çalışanı ile sürekli büyüyen küresel bir işgücüne sahip olan DHL Group'a aittir.

  DHL Takip Hizmetleri

  Aşağıdaki tabloda, DHL'in kişisel ve ticari kullanım için sunduğu hizmetlerin ayrıntılı bir dökümü sunulmaktadır.

  Hizmet Adı

  Tarif

  Alt Kategoriler

  Teslimat Hedefi

  Tahmini Teslim Süresi

  DHL Ekspres

  Güvenilir kapıdan kapıya teslimat hizmeti sunar.

  Ekspres 9:00

  Yurtiçi ve Küresel

  Ertesi olası günde belirli bir saat

  Ekspres 10:30

  Yurtiçi ve Küresel

  Ertesi olası günde belirli bir saat

  Ekspres 12:00

  Yurtiçi ve Küresel

  Ertesi olası günde belirli bir saat

  DHL Express Dünya Çapında

  Yurtiçi ve Küresel

  Mümkün olan bir sonraki günde EOD

  DHL Express Zarfı

  Yurtiçi ve Küresel

  Mümkün olan bir sonraki günde EOD

  DHL Global Yönlendirme

  Güvenilir hava, deniz, demiryolu ve karayolu taşımacılığı hizmetleri sunmak için DHL uçaklarını ve ticari taşıyıcılarını birleştirir.

  Hava, deniz, demiryolu ve karayolu taşımacılığı

  Yurtiçi ve Küresel

  Bir sonraki uçuş, 1700 ve 2-3 iş günü seçeneklerine göre geceleme

  DHL Tedarik Zinciri

  Tedarik zincirini düzene sokmaya yönelik farklı çözümleri bir araya getirir

  Depolama

  Taşıma

  Emlak

  Ambalaj

  E-ticaret

  Yer -ine getirilmesi

  Servis lojistiği

  Lider lojistik ortaklığı

  Yurtiçi ve Küresel

  Kaydolan çözümlere bağlı olarak değişir.

  DHL e-Ticaret Çözümleri

  E-Ticaret işletmelerinin yurt içi ve yurt dışındaki müşterilerle bağlantı kurmasını sağlar

  DHL SmartMail Paketi

  DHL SmartMail Ciltli Basılı Madde

  DHL SmartMail Paket İadesi

  Evcil

  1-8 ortalama posta günü

  DHL'in Diğer Global Bölümleri

  Avrupa merkezli hizmetler

  DHL Taşımacılık

  Avrupa

  Değişir

  Posta ve Paket Almanya

  Almanya

  Değişir

  DHL takip veya referans numaranızla DHL'in takip özelliğini kullanarak kaydolduğunuz hizmet ne olursa olsun DHL paketlerinizi sorunsuz bir şekilde takip edin. İzleme ve dijital analiz için TrackingMore DHL izleme sayfasını veya myDHL+ ve myDHLi portallarını da kullanabilirsiniz.

  DHL'in Sunduğu Hizmet Türleri

  DHL, işinizin ve bireysel ihtiyaçlarınızın karşılanması için bir dizi hizmet sunmaktadır. DHL aracılığıyla sunulan seçeneklerden bazıları şunlardır.

  • DHL Ekspres

  DHL, uluslararası nakliye uzmanlığı ile adından söz ettirmiş ve DHL Express ile bu hizmeti sizlerle buluşturmuştur. Adından da anlaşılacağı gibi, bu hizmet hızlandırılmış uluslararası nakliyeye odaklanır ve DHL bir sonraki olası iş gününde teslimat yapmaya çalışır.

  Süreci kolaylaştırmak için DHL, paketlerinizin gümrükten sorunsuz bir şekilde geçebilmesini sağlayan gümrük uzmanlarına ve iş danışmanlarına erişmenizi sağlar. DHL Express'e kaydolan işletmeler de tercihli ticari kargo ücretleri ve esnek teslimat seçeneklerinden yararlanabilir.

  • DHL Global Yönlendirme

  Dünya artık işletmelerin başarısının arkasındaki motor olarak dünya ticaretine sahip küresel bir köydür. DHL Global Forwarding, şirketin ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış yük taşımacılığı, gümrükleme ve dokümantasyon hizmetleri sayesinde işletmeniz küresel olarak ticaret yapabilir.

  DHL lojistik portalı, tüm lojistik yolculuğuna kuşbakışı bir bakış açısı sunarak, gönderilerinizin durumu hakkında rahatça güncel kalmanızı sağlar ve işinizin diğer değer yaratan yönlerini geliştirmeye odaklanabilirsiniz.

  • DHL Tedarik Zinciri

  DHL Supply Chain, dünya çapında 50'den fazla ülkede 1.500+ depoya yayılmış 15 milyon metrekarelik sağlam bir depolama alanına sahip bir lojistik ortağıdır. Yaklaşık 160.000 tedarik zinciri uzmanı, işletmenize depolama, e-ticaret yerine getirme, paketleme ve nakliye desteği konusunda yardımcı olmak için bu hizmete kendini adamıştır.

  • DHL e-Ticaret Çözümleri

  Çevrimiçi alışverişin hızlı büyümesi ve benimsenmesi, her e-ticaret işletmesinin, müşterilere olağanüstü bir satın alma sonrası deneyim sunma hedefini destekleyebilecek güvenilir bir uçtan uca nakliye ortağına sahip olmasını kaçınılmaz kılmıştır.

  DHL e-Ticaret Çözümleri , işletmenizin dünyanın her köşesindeki tüm müşterilerine hizmet vermesine yardımcı olacak güvenilir, yerel ve sınır ötesi paket teslimat hizmetleri sunmak için vardır. Kolaylaştırılmış süreçler ve stratejik olarak konumlandırılmış dağıtım merkezleri, hızlı transit süreleri ve maksimum izleme görünürlüğü sağlar.

  • DHL Global Bölümleri

  DHL ayrıca dünyanın diğer bölgelerindeki işletmelere lojistik destek sağlayan diğer bölümleri de içerir. Bu DHL Global Bölümleri, DHL Freight aracılığıyla Avrupa'da karayolu ve demiryolu taşımacılığı ve Post & Paket Deutschland aracılığıyla Almanya'dan 220 ülkeye hızlı posta ve nakliye hizmeti de dahil olmak üzere özel hizmetler sunmaktadır.

  DHL Paketleri Nasıl Takip Edilir

  Paketlerinizin durumunu takip etmek, doğru teslimat beklentisini belirlemek ve paketinizin yolda olduğunu bilmenin huzurunu sağlamak için gereklidir. DHL paketlerinin takibi aşağıdaki yöntemlerle mümkündür.

  • Via DHL'nin Website

  DHL takip sayfası, takip numarasını yazarak ve durumları hakkında güncel bilgiler alarak tüm DHL paketlerinizi takip etmenizi sağlar. Paketinizi DHL'in resmi web sitesi üzerinden takip etmek için aşağıdaki adımları izleyin.

  1. DHL web sitesini ziyaret edin, verilen alana takip numarasını girin ve kırmızı "Takip Et" düğmesine tıklayın.

  DHL tracking page

  2. Tahmini teslimat süresi ve karşılaşılan istisnalarla ilgili güncellemeler de dahil olmak üzere paketinizin nerede olduğu hakkında size bilgi gösterilecektir.

  dhl tracking status

  • Via TrackingDaha fazla

  TrackingMore, dünya çapındaki insanların DHL paketlerini kaydolmadan veya herhangi bir uygulamayı indirmeden ücretsiz olarak kolayca takip etmelerini sağlayan güçlü bir gönderi takip çözümüdür. DHL paketinizin nerede olduğu hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki talimatları izleyin;

  1. TrackingMore web sitesine giriş yapın ve ana sayfanın üst kısmındaki "Taşıyıcılar" düğmesini tıklayın.

  TrackingMore DHL tracking page

  2. DHL paket takip kimliğinizi belirtilen alana yazın. Bir satırla ayrılmış en fazla 50 takip numarası girebilirsiniz.

  3. Turuncu renkli "İzle" düğmesine tıklayın. TrackingMore, paketinizin yolculuğu ve ne zaman bekleyeceğiniz hakkında en son bilgileri sağlayacaktır.

  TrackingMore DHL tracking status

  TrackingMore, China Post, USPS ve FedEx dahil olmak üzere 1.100+ küresel kuryenin yanı sıra toplu DHL gönderilerini izlemek için mükemmel bir çözümdür. Ayrıca, müşterilerle iletişimi geliştirmek için sipariş izleme iş akışı otomasyonuna da olanak tanır.

  TrackingMore'un gönderi bildirimleri özelliği, paketleri her teslimat kontrol noktasından geçerken müşterilere markalı güncellemeler göndermek için özel e-posta ve SMS bildirimleri ayarlamanıza olanak tanır. Bu özellik, müşteri iletişimini geliştirmeye, satın alma sonrası kaygıyı azaltmaya ve satış sonrası deneyimi iyileştirmeye yardımcı olur.

  DHL Gönderi Takibi için TrackingMore Kullanmanın Avantajları

  DHL'in dünya çapında geniş bir dağıtım ağı olmasına rağmen, dağıtım düğümlerinin çoğunluğu büyük şehirlerde ve kasabalarda yoğunlaşmıştır. Uzak bölgelerdeki müşterilerinize gönderilen gönderiler için son mil takibi, yerel kuryelere taşeron olarak verilecek ve DHL web sitesi üzerinden gönderilerinizde aldığınız bilgilerin güncelliğini sınırlayacaktır.

  TrackingMore, DHL paketlerinin teslim edildikleri taşıyıcı ne olursa olsun rahat ve sürekli olarak takip edilebilmesini sağlayan evrensel paket izleme özelliklerine sahiptir, böylece gönderen ve alıcı arasında iletişim kopukluğu olmaz.

  TrackingMore'un takip sistemi, 1100'den fazla küresel kurye ile entegre edilmiştir; bu, paketin yolculuğu boyunca birden fazla işleyici olsa bile, ekibinizin ve müşterilerinizin durumu hakkında yüksek görünürlük sağlayabilmelerini, müşteri endişelerini en aza indirmeye ve siparişlerini beklerken gönül rahatlığını artırmalarına yardımcı olur.

  DHL Takip Numarası

  Her DHL paketine benzersiz bir kimlik, takip numarası atanır. Takip numarası, teslimat sürecinde paketin nerede olduğunu ve başına gelen olayları izlemeye yardımcı olur.

  • DHL Takip Numarası nedir?

  DHL takip numarası, bir müşteri çevrimiçi sipariş verdiğinde DHL tarafından sipariş onayı e-postası aracılığıyla gönderilen çok karakterli bir koddur. Ayrıca, DHL üzerinden bir paket gönderen gönderici tarafından doğrudan alıcıya da gönderilebilir.

  • DHL takip numarası formatları ve örnekleri

  Onay e-postanız aracılığıyla aldığınız DHL takip numarası, satıcının veya göndericinin paketinizi göndermek için kullandığı DHL hizmetine bağlı olarak değişecektir. Takip numarası biçimleri aşağıdaki gibidir.

  DHL Hizmeti

  DHL takip numarası biçimlerinin açıklaması

  DHL takip numarası örneği

  DHL Ekspres

  DHL Express ile gönderilen paketlerde 10 haneli sadece sayısal bir numara bulunur

  1835242905

  DHL e-Ticaret Çözümleri

  DHL'in özel e-Ticaret Çözümleri paket takip numaraları 10 ila 39 karakter arasında değişecektir

  3338200762

  DHL Koli

  DHL Paket paketlerinde alfasayısal 14 karakterli takip numarası bulunur

  30933736750716

  DHL Global Yönlendirme

  DHL Global Forwarding takip numarası 26 karakter uzunluğundadır

  CNEAS200927000133746370342

  DHL Takip Numarası Hakkında SSS

  • DHL Takip Numaramı Kaybedersem Ne Yapabilirim?

  DHL takip numaranızı yanlış yerleştirdiyseniz veya hatırlayamıyorsanız, paketinizin takibini etkinleştirmek için satıcıdan veya göndericiden tekrar göndermesini isteyebilirsiniz. Bu mümkün değilse, gönderinizin durumunu, DHL Express veya DHL Freight ile gönderilmişse referans numarasını kullanarak da takip edebilirsiniz.

  • DHL takip numaram neden tanınmıyor?

  Bu hata, yanlış irsaliye numarası girdiğinizde oluşur. Lütfen kontrol edin ve tekrar girin veya gönderici veya satıcı ile iletişime geçin.

  Her DHL takip durumu ne anlama gelir?

  Gönderinizi DHL'de takip ederken, her bir durumun ne anlama geldiğini bilmek size daha iyi bir takip deneyimi sağlayacaktır. İşte size yardımcı olacak bir döküm.

  Durum

  Anlam

  Ürün Ön Tavsiyedir

  DHL paketine bir gönderi etiketi atanmıştır, ancak henüz belirlenen kuryeye teslim edilmemiştir.

  Varış Taraması

  DHL paketiniz kurye tesisinde tarandı.

  Transit/Devam Ediyor

  Gönderdiğiniz veya beklediğiniz DHL paketi, atanan hedefe doğru yola çıkıyor.

  Yönlendirildi

  Paketin teslimat hedefi yanlıştı ve yeniden teslim edilmesi gerekiyor.

  Gönderene Geri Döndü

  DHL paketi alıcıya teslim edilemedi ve gönderene geri dönüş yolunda.

  Yurtdışına Geldi

  DHL paketi denizaşırı varış noktasına teslim edildi.

  Başarısız Teslimat Girişimi

  Teslimatla ilgili bir sorun vardı ve DHL paketi alıcıya teslim edemedi.

  Poste Restante

  DHL paketi hedef postaneye ulaştı ve alıcı onu teslim alana kadar orada kalacak.

  Gümrüklenmiş Gümrükler

  Paketiniz başarıyla gümrükten geçti.

  Teslimat için Çıktı

  Paket kuryeye teslim edildi ve hedefinize doğru yola çıktı.

  TakipDaha Fazla DHL Takip API'si

  TrackingMore'un DHL takip API'si, müşterilerinize beklentilerini yönetmenize yardımcı olmak için paketlerinin yolculuklarını gerçek zamanlı olarak izlemenin uygun bir yolunu sunmanıza olanak tanıyan güvenilir bir gönderi takip çözümüdür.

  TrackingMore'un takip API'si , tüm gönderi sürecinin uçtan uca bir görünümüne sahip olmanızı sağlayan 1.100+ küresel kurye ile entegre olur.

  DJI, Shein, Printify ve Amazon dahil olmak üzere en iyi markalar,% 99,9'luk güvenilir çalışma süresi ve mükemmel veri doğruluğu nedeniyle müşteri gönderilerinin gerçek zamanlı takibine yardımcı olmak için TrackingMore'un API'sine güveniyor.

  TrackingMore'u web sitenize entegre etmek, kapsamlı bir geliştirme ekibi gerektirmeyen basit bir süreçtir. Hızlı bir şekilde çalışır duruma getirebilir ve dünya çapında toplu DHL paketlerini izlemeye başlayabilirsiniz.

  DHL Gönderi Takibi Hakkında SSS

  Aşağıda, paketinizi takip etmenize yardımcı olmak için DHL gönderi takibi hakkında sık sorulan bazı sorular bulunmaktadır.

  • DHL paket durumum neden güncellenmiyor?

  DHL paket takip etkinlikleri, paket tesislerine ulaştığında güncellenmeye başlar. Bu işlem 48 saate kadar sürebilir.

  • DHL Express gönderi ne kadar sürer?

  DHL Express gönderimi, teslimatı mümkün olan bir sonraki iş gününde yapmayı vaat eder, ancak gümrükleme, hava durumu ve yerel tatiller de dahil olmak üzere çeşitli faktörler bunu etkileyebilir.

  • Neden kargomun hedeflenen varış yerine gitmediğini gösteriyor?

  Parsel takip bilgileriniz, adres ayrıntılarındaki bir karışıklık nedeniyle yanlış hedefe gittiğini gösterebilir. Bu durumda derhal DHL ile irtibata geçiniz.

  • DHL International teslimatı ortalama ne kadar sürer?

  DHL International teslimatları ortalama 1-3 iş günü sürer ancak transit sürelerini etkileyen çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir.

  • DHL paketleri saat kaçta teslim ediyor?

  Düzenli DHL teslimatlarının her pazartesiden cumaya yerel saatle 08:00 ile 18:00 arasında yapılması beklenebilir.

  DHL Müşteri Hizmetleri

  DHL paket takibinizle ilgili herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda, aşağıdaki kanallardan müşteri desteği ile iletişime geçebilirsiniz;

  İletişim Yöntemi

  Şey

  Telefon

  1-800-225-5345

  WhatsApp

  +1-480-418-5011

  E-posta

  https://webtrack.dhlglobalmail.com/support/contact 

  Sosyal Medya

  Twitter - https://twitter.com/DHLUSHelp 

  Facebook - https://web.facebook.com/DHLUSA 

  TrackingMore API'miz, DHL gönderi takip sürecini tek bir gösterge tablosundan kolaylaştırır. Entegrasyonu kolay takip API'miz ile gönderi görünürlüğünü artırın ve müşterilere daha sorunsuz bir paket takip deneyimi sunun. Çözümümüz ve işletmenize nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için satış ekibimizle iletişime geçerek hemen bir demo rezervasyonu yapın.

  Track all your parcels in one place.

  1136+ carriers Integrated

  Bir demo rezervasyonu yapın

  Track your packages across different carriers

  TrackingMore integrated with 1136+ carriers, supporting global parcel tracking in one place.

  Track 1136+ Global Carriers >

  Değerlendirme -leri

  Overall rating
  4.8
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  Bir yorum yazın

  Optimize edin
  Müşterinin satın alma sonrası yolculuğu

  Gönderi durumunu otomatik olarak güncellemek veya satış fırsatları yaratmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan tüm araçlara sahibiz.