DHL İzleme

Dhl paketlerinizi saniyeler içinde trackingmore web sitesi veya api entegrasyonu yoluyla kolayca takip edin.

dhl
  For businesses

  DHL branded tracking experience

  Give customers the best post-purchase experience with proactive delivery updates

  Start free >
  For developers

  DHL tracking API and webhooks

  Designed for developers to integrate USPS tracking functionality easily.

  Get free DHL tracking API
  For Shopify

  DHL tracking for your shopify store

  Best tracking tool in Shopify, works perfectly well with dropshipping stores.

  Get Shopify App >
  Dhl paketlerinizi saniyeler içinde trackingmore web sitesi veya api entegrasyonu yoluyla kolayca takip edin.

  Contents

  • DHL Takibi
  • DHL Hakkında
  • DHL Kargo Hizmeti
  • DHL Paketleri Nasıl Takip Edilir
  • DHL Takip Numarası
  • Her bir DHL takip durumu ne anlama geliyor?
  • DHL İzleme API'sı
  • DHL Gönderi Takibi SSS
  • DHL Müşteri Hizmetleri

  DHL Takibi

  DHL, Almanya'nın en büyük lojistik hizmet sağlayıcısıdır ve dünyanın en güvenilirleri arasındadır. Şirketin web sitesinde, işletmelere ve müşterilerine paketlerinin yolculuklarını kuşbakışı görme imkanı veren bir "Takip ve İzleme" seçeneği bulunmaktadır. DHL tarafından sunulan tüm hizmetler, bir takip veya DHL Express referans numarası kullanarak ücretsiz takip özelliğine sahiptir. DHL takibi etkilidir ve paket alıcılarının ve göndericilerinin, paketin DHL'in teslim ettiği 200'den fazla varış noktasına sınır ötesi hareketini izlemesine yardımcı olur.

  İlgili: DHL Express Takibi   DHL Kargo Takibi   DHL Global Forwarding Takibi

  DHL Hakkında

  DHL, 1969 yılında San Francisco, California'da Adrian Dalsey, Larry Hillblom ve Robert Lynn adlı üç arkadaş tarafından kurulmuş bir Alman lojistik şirketidir. Daha önce kurye olarak çalışmışlardı ve soyadlarının ilk harflerini kullanarak adlandırdıkları kendi şirketlerini kurmak için ortak olmaya karar verdiler.

  Şirket 54 yıl önce kurulduğunda, bu üç arkadaş tek çalışanlardı ve her postayı şahsen teslim ettiler. Bugüne hızlı bir şekilde ilerleyen DHL, merkezi Almanya'nın Bonn kentinde bulunan ve 220 ülke ve destinasyonda 600.000'den fazla çalışandan oluşan ve sürekli büyüyen küresel bir iş gücüne sahip DHL Group'a aittir.

  DHL Kargo Hizmeti

  DHL, iş ve bireysel ihtiyaçlarınızı karşılamak için bir dizi gönderi hizmeti sunar.

  • DHL Express

  DHL, uluslararası nakliye uzmanlığı ile adından söz ettiriyor ve bu hizmeti DHL Express ile ayağınıza getiriyor. Adından da anlaşılacağı gibi, bu hizmet, DHL'in bir sonraki olası iş gününde teslimat yapmaya çalıştığı hızlandırılmış uluslararası nakliyeye odaklanır.

  Süreci kolaylaştırmak için DHL, paketlerinizin gümrükten sorunsuz bir şekilde geçmesini sağlayan gümrük uzmanlarına ve iş danışmanlarına erişmenizi sağlar. DHL Express'e kaydolan işletmeler, tercihli ticari kargo ücretleri ve esnek teslimat seçenekleri de alır.

  • DHL Global Forwarding

  Dünya artık işletmelerin başarısının arkasındaki motor olarak dünya ticaretinin olduğu küresel bir köydür. DHL Global Forwarding ile şirketin ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış yük taşımacılığı, gümrükleme ve dokümantasyon hizmetleri sayesinde işletmeniz küresel ticaret yapabilir.

  DHL lojistik portalı, tüm lojistik yolculuğunu kuş bakışı görmenizi sağlayarak gönderilerinizin durumu hakkında rahatça güncel kalmanızı sağlar ve işinizin diğer değer yaratan yönlerini geliştirmeye odaklanmanızı sağlayabilir.

  • DHL Tedarik Zinciri

  DHL Supply Chain , dünya çapında 50'den fazla ülkede 1.500+ depoya yayılmış 15 milyon metrekarelik sağlam bir depolama alanına sahip bir lojistik ortağıdır. Yaklaşık 160,000 tedarik zinciri uzmanı, işletmenize depolama, e-ticaret gerçekleştirme, paketleme ve nakliye desteği konusunda yardımcı olmak için bu hizmete kendini adamıştır.

  • DHL e-Ticaret Çözümleri

  Çevrimiçi alışverişin hızlı büyümesi ve benimsenmesi, her e-ticaret işletmesinin, müşterilere olağanüstü bir satın alma sonrası deneyim sunma hedefini destekleyebilecek güvenilir bir uçtan uca nakliye ortağına sahip olmasını kaçınılmaz hale getirdi.

  DHL e-Ticaret Çözümleri , işletmenizin dünyanın her köşesindeki tüm müşterilerine hizmet vermesine yardımcı olacak güvenilir yerel ve sınır ötesi paket teslimat hizmetleri sunmak için var. Kolaylaştırılmış süreçler ve stratejik olarak konumlandırılmış dağıtım merkezleri, hızlı geçiş süreleri ve maksimum izleme görünürlüğü sağlar.

  • DHL Global Bölümleri

  DHL, dünyanın diğer bölgelerindeki işletmelere lojistik destek sağlayan başka bölümleri de içerir. Bu DHL Global Bölümleri, DHL Freight aracılığıyla Avrupa'da karayolu ve demiryolu taşımacılığı ve Post & Paket Deutschland aracılığıyla Almanya'dan 220 ülkeye hızlı posta ve nakliye hizmeti de dahil olmak üzere özel hizmetler sunmaktadır.

  Aşağıda, tüm DHL gönderi hizmetlerinin ayrıntılı bir dökümü bulunmaktadır.

  Hizmet Adı

  Tarif

  Alt Kategoriler

  Teslimat Hedefi

  Tahmini Teslim Süresi

  DHL Express

  Güvenilir kapıdan kapıya teslimat hizmeti sunar.

  Hızlı 9:00

  Yurt İçi ve Global

  Bir sonraki olası günde belirli bir saat

  Hızlı 10:30

  Yurt İçi ve Global

  Bir sonraki olası günde belirli bir saat

  Ekspres 12:00

  Yurt İçi ve Global

  Bir sonraki olası günde belirli bir saat

  Dünya Çapında DHL Express

  Yurt İçi ve Global

  Mümkün olan bir sonraki günde EOD

  DHL Express Zarf

  Yurt İçi ve Global

  Mümkün olan bir sonraki günde EOD

  DHL Global Forwarding

  Güvenilir hava, deniz, demiryolu ve karayolu taşımacılığı hizmetleri sunmak için DHL uçaklarını ve ticari taşıyıcılarını birleştirir.

  Hava, deniz, demiryolu ve karayolu taşımacılığı

  Yurt İçi ve Global

  Bir sonraki uçuş, 1700'e kadar geceleme ve 2-3 iş günü seçenekleri

  DHL Tedarik Zinciri

  Tedarik zincirini kolaylaştırmayı amaçlayan farklı çözümleri bir araya getirir

  Depolama

  Taşıma

  Emlak

  Ambalaj

  E-ticaret

  Yer -ine getirilmesi

  Hizmet lojistiği

  Lider lojistik ortaklığı

  Yurt İçi ve Global

  Kaydolan çözümlere bağlı olarak değişir.

  DHL e-Ticaret Çözümleri

  E-Ticaret işletmelerinin yurt içi ve yurt dışındaki müşterilerle bağlantı kurmasını sağlar

  DHL Akıllı Posta Paketi

  DHL SmartMail Ciltli Basılı Materyal

  DHL SmartMail Paket İadesi

  Evcil

  1-8 ortalama posta günü

  DHL'in Diğer Global Bölümleri

  Avrupa merkezli hizmetler

  DHL Taşımacılığı

  Avrupa

  Değişir

  Posta ve Paket Almanya

  Almanya

  Değişir

  DHL Paketleri Nasıl Takip Edilir

  DHL takip veya referans numaranızla DHL'in takip özelliğini kullanarak kaydolduğunuz hizmet ne olursa olsun, DHL paketlerinizi sorunsuz bir şekilde takip edin. Takip ve dijital analizler için TrackingMore DHL takip sayfasını veya myDHL+ ve myDHLi portallarını da kullanabilirsiniz. Aşağıda, DHL gönderi takibinin ayrıntılı bir tanıtımı bulunmaktadır.

  • DHL resmi web sitesi aracılığıyla

  DHL tracking page

  DHL takip sayfası, takip numarasını yazarak ve durumları hakkında güncel bilgileri alarak tüm DHL paketlerinizi takip etmenizi sağlar. Paketinizi DHL'in resmi web sitesi üzerinden takip etmek için aşağıdaki adımları izleyin.

  1. DHL web sitesini ziyaret edin.

  2. Sağlanan alana takip numarasını girin ve kırmızı "Takip Et" düğmesine tıklayın.

  2. Tahmini teslimat süresi ve karşılaşılan istisnalarla ilgili güncellemeler de dahil olmak üzere paketinizin nerede olduğu hakkında bilgi gösterilecektir.

  dhl tracking status

  • Via TrackingMore

  TrackingMore, dünyanın dört bir yanındaki insanların DHL paketlerini kaydolmadan veya herhangi bir uygulama indirmeden ücretsiz olarak kolayca takip etmelerini sağlayan güçlü bir gönderi takip çözümüdür.

  TrackingMore DHL tracking page

  DHL paketinizin nerede olduğu hakkında bilgi edinmek için bu istemleri izleyin.

  1. TrackingMore web sitesinde oturum açın ve ana sayfanın üst kısmındaki "Taşıyıcılar" düğmesini tıklayın.

  2. Belirlenen alana DHL kargo takip kimliğinizi yazın. Bir satırla ayrılmış en fazla 50 takip numarası girebilirsiniz.

  3. Turuncu "İzle" düğmesine tıklayın. TrackingMore, paketinizin yolculuğu ve ne zaman bekleyeceğiniz hakkında en son bilgileri sağlayacaktır.

  TrackingMore DHL tracking status

  TrackingMore, USPS, UPS ve FedEx dahil olmak üzere 1224 küresel kuryelerin yanı sıra toplu DHL gönderilerini takip etmek için mükemmel bir çözümdür. Ayrıca, müşterilerle iletişimi geliştirmek için sipariş izleme iş akışı otomasyonuna da olanak tanır.

  TrackingMore'ın gönderi bildirimleri özelliği, paketleri her teslimat kontrol noktasından geçerken müşterilere markalı güncellemeler göndermek için özel e-posta ve SMS bildirimleri ayarlamaya olanak tanır. Bu özellik, müşteri iletişimini geliştirmeye, satın alma sonrası kaygıyı azaltmaya ve satış sonrası deneyimi iyileştirmeye yardımcı olur.

  DHL Gönderi Takibi için TrackingMore Kullanmanın Avantajları

  DHL'in küresel olarak geniş bir dağıtım ağı olmasına rağmen, dağıtım düğümlerinin çoğu büyük şehirlerde ve kasabalarda yoğunlaşmıştır. Uzak bölgelerdeki müşterilerinize gönderilen gönderiler için son kilometre takibi, yerel kuryelere taşeronluk yapacak ve bu da gönderileriniz hakkında DHL web sitesi aracılığıyla aldığınız bilgilerin zamanında alınmasını sınırlayacaktır.

  TrackingMore, DHL paketlerinin teslim edildikleri taşıyıcı ne olursa olsun rahat ve sürekli olarak takip edilebilmesini sağlayan evrensel paket takip özelliklerine sahiptir, böylece gönderici ve alıcı arasında herhangi bir iletişim kopukluğu olmaz.

  TrackingMore'in takip sistemi, 1224'den fazla küresel kurye ile entegredir, bu da paketin yolculuğu boyunca birden fazla işleyici olsa bile, ekibinizin ve müşterilerinizin paketin durumuna ilişkin yüksek görünürlüğü koruyabilmelerini garanti eder, bu da müşteri endişesini en aza indirmeye yardımcı olur ve siparişlerini beklerken gönül rahatlığını artırır.

  DHL Takip Numarası

  Her DHL paketine benzersiz bir kimlik, takip numarası atanır. Teslimat sürecinde paketin nerede olduğunu ve meydana gelen olayları takip etmeye yardımcı olur.

  • DHL Takip Numarası nedir?

  DHL takip numarası, bir müşteri çevrimiçi teslimat siparişi verdiğinde DHL tarafından sipariş onay e-postası aracılığıyla gönderilen çok karakterli bir koddur. Ayrıca, DHL aracılığıyla bir paket gönderen gönderici tarafından doğrudan alıcıya da gönderilebilir.

  • DHL takip numarası biçimleri ve örnekleri

  Onay e-postanız aracılığıyla aldığınız DHL takip numarası, satıcının veya göndericinin paketinizi göndermek için kullandığı DHL hizmetine bağlı olarak değişecektir. Takip numarası biçimleri aşağıdaki gibidir.

  DHL Hizmeti

  DHL takip numarası biçimlerinin açıklaması

  DHL takip numarası örneği

  DHL Parsel

  DHL Parcel takip numarası, alfanümerik 14 karakterli bir takip numarasına sahiptir

  30933736750716

  DHL Express

  DHL Express takip numarası, yalnızca 10 haneli sayısal bir numaraya sahiptir

  1835242905

  DHL e-Ticaret Çözümleri

  DHL e-Ticaret takip numaraları 10 ila 39 karakter arasında değişir

  3338200762

  DHL Global Forwarding

  DHL Global Forwarding takip numarası 26 karakter uzunluğundadır

  CNEAS200927000133746370342

  DHL Takip Numarası Hakkında SSS

  • DHL Takip Numaramı Kaybedersem Ne Yapabilirim?

  DHL takip numaranızı kaybettiyseniz veya hatırlayamıyorsanız, paketinizin takibini sağlamak için satıcıdan veya göndericiden yeniden göndermesini isteyebilirsiniz. Bu mümkün değilse, gönderinizin durumunu DHL Express veya DHL Freight ile gönderilmişse referans numarasını kullanarak da takip edebilirsiniz.

  • DHL takip numaram neden tanınmıyor?

  Bu hata, yanlış konşimento numarasını girdiğinizde oluşur. Lütfen kontrol edin ve tekrar girin veya gönderici veya satıcı ile iletişime geçin.

  Her bir DHL takip durumu ne anlama geliyor?

  DHL gönderilerinizi takip ederken, görünebilecek çeşitli durumları anlamak önemlidir. Bu durumlardan biri de 'DHL Teslimat İstisnası'dır. Bu, bir paketin planlanan tarihte teslim edilmesini engelleyen beklenmeyen olaylar olduğunda ortaya çıkar. Bunun nedenleri arasında hava durumu sorunları, adres tutarsızlıkları veya alıcının müsait olmaması yer alabilir.

  İşte bilmeniz gereken tüm önemli DHL takip durumlarının bir dökümü.

  Durum

  Anlam

  Ürün Önceden Tavsiye Edilir

  DHL paketine bir nakliye etiketi atandı, ancak henüz belirlenen kuryeye teslim edilmedi.

  Varış Taraması

  DHL paketiniz kurye tesisinde tarandı.

  Transit/Devam Ediyor

  Gönderdiğiniz veya beklediğiniz DHL paketi, belirlenen hedefe doğru yola çıktı.

  Yönlendirildi

  Paketin teslimat hedefi yanlıştı ve yeniden teslim edilmesi gerekiyor.

  Gönderene Geri Döndü

  DHL paketi alıcıya teslim edilemedi ve gönderene geri dönüyor.

  Yurtdışına Geldi

  DHL paketi denizaşırı varış noktasına teslim edildi.

  Başarısız Teslimat Girişimi

  Teslimatla ilgili bir sorun vardı ve DHL paketi alıcıya teslim edemedi.

  Poste Restante

  DHL paketi hedef posta ofisine ulaştı ve alıcı onu alana kadar orada kalacak.

  Gümrükten Çekildi

  Paketiniz gümrükten başarıyla geçti.

  Teslimata Çıktı

  Paket kuryeye teslim edildi ve gideceğiniz yere doğru yola çıktı.

  DHL İzleme API'sı

  TrackingMore'nin DHL izleme API'si, müşterilerinize beklentilerini yönetmenize yardımcı olmak için paketlerinin yolculuklarını gerçek zamanlı olarak izlemenin uygun bir yolunu sunmanıza olanak tanıyan güvenilir bir gönderi izleme çözümüdür.

  Bununla birlikte, TrackingMore'in gönderi izleme API'si , tüm gönderi sürecinin uçtan uca bir görünümüne sahip olmanızı sağlayan 1224 küresel kuryelerle entegre olduğu için daha güçlü bir alternatif olduğunu kanıtlıyor.

  DJI, Shein, Printify ve Amazon dahil olmak üzere en iyi markalar, %99,9'luk güvenilir çalışma süresi ve mükemmel veri doğruluğu nedeniyle müşteri gönderilerinin gerçek zamanlı takibine yardımcı olması için TrackingMore'in API'sine güveniyor.

  TrackingMore web sitenize entegre etmek, kapsamlı bir geliştirme ekibi gerektirmeyen basit bir işlemdir. Hızlı bir şekilde kurup çalıştırabilir ve dünya çapında toplu DHL paketlerini takip etmeye başlayabilirsiniz.

  Çözümümüz ve işletmenize nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için bugün bir demo rezervasyonu yapmak üzere satış ekibimizle iletişime geçin.

  DHL Gönderi Takibi SSS

  Aşağıda, paketinizi takip etmenize yardımcı olmak için DHL gönderi takibi hakkında sık sorulan bazı sorular bulunmaktadır.

  • DHL paket durumum neden güncellenmiyor?

  DHL kargo takip etkinlikleri, paket tesislerine ulaştığında güncellenmeye başlar. Bu işlem 48 saate kadar sürebilir.

  • DHL Express kargo ne kadar sürer?

  DHL Express gönderi, mümkün olan bir sonraki iş gününde teslimat yapmayı vaat eder, ancak gümrükleme, hava durumu ve yerel tatiller dahil olmak üzere çeşitli faktörler bunu etkileyebilir.

  • Neden paketimin hedeflenen varış noktasına gitmediğini gösteriyor?

  Paket takip bilgileriniz, adres bilgilerindeki bir karışıklık nedeniyle yanlış varış noktasına gittiğini gösterebilir. Bu durumda hemen DHL ile iletişime geçin.

  • DHL International teslimatı ortalama ne kadar sürer?

  DHL International teslimatları ortalama 1-3 iş günü sürer ancak teslimat sürelerini etkileyen çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir.

  • DHL paketleri ne zaman teslim ediyor?

  Her pazartesiden cumaya yerel saatle sabah 8 ile akşam 6 arasında düzenli DHL teslimatları beklenebilir.

  DHL Müşteri Hizmetleri

  DHL kargo takibinizle ilgili herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, aşağıdaki kanallardan müşteri desteği ile iletişime geçebilirsiniz.

  İletişim Yöntemi

  Şey

  Telefon

  1-800-225-5345

  Hemen Ulaşın

  +1-480-418-5011

  E-posta

  https://webtrack.dhlglobalmail.com/support/contact 

  Sosyal Medya

  Twitter - https://twitter.com/DHLUSHelp 

  Facebook - https://web.facebook.com/DHLUSA 

   

  Track all your parcels in one place.

  1224+ carriers Integrated

  Bir demo rezervasyonu yapın

  Track your packages across different carriers

  TrackingMore integrated with 1224+ carriers, supporting global parcel tracking in one place.

  Track 1224+ Global Carriers >

  Değerlendirme -leri

  Overall rating
  4.8
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  Bir yorum yazın

  Optimize edin
  Müşterinin satın alma sonrası yolculuğu

  Gönderi durumunu otomatik olarak güncellemek veya satış fırsatları yaratmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan tüm araçlara sahibiz.