İrlanda Mesaj İzleme

Bir posta parsellerini takip etmekten mi endişeleniyorsun? Bu yazıdaki izleme hizmetlerini takip ederek bir gönderi takibini nasıl yöneteceğinizi öğrenin!

an-post
  Deneyin:  RR635006212LV
  Deneyin:  RR635006212LV
  For businesses

  İrlanda Mesaj branded tracking experience

  Give customers the best post-purchase experience with proactive delivery updates

  Start free >
  For developers

  İrlanda Mesaj tracking API and webhooks

  Designed for developers to integrate USPS tracking functionality easily.

  Get free API key >
  For Shopify

  İrlanda Mesaj tracking for your shopify store

  Best tracking tool in Shopify, works perfectly well with dropshipping stores.

  Get Shopify App >
  Bir posta parsellerini takip etmekten mi endişeleniyorsun? Bu yazıdaki izleme hizmetlerini takip ederek bir gönderi takibini nasıl yöneteceğinizi öğrenin!

  Contents

  • Bir Gönderi Hakkında
  • Bir Gönderi nasıl çalışır?
  • Bir Post Gönderi Nasıl Takip Edilir
  • İrlanda Dışındaki Bir Gönderiyi Nasıl Takip Edebilirim?
  • Bir Gönderi Takip Numarası
  • Bir Gönderi İzleme Durumları
  • Bir Gönderi İzleme API'si
  • Gönderi teslimatı hakkında SSS
  • An Post Müşteri Hizmetleri ile İletişime Geçin

  Bir Gönderi Hakkında

  İrlanda'nın ulusal posta servisi olan An Post, finansal, posta ve dağıtım hizmetleri sunan devlet tarafından işletilen ticari bir kuruluştur.

  1984 yılında kurulan, İrlanda'nın devlet daireleri, Ulusal Hazine Yönetim Ajansı ve Post Milli Piyango Şirketi de dahil olmak üzere büyük ticari organlar için hizmet veren İrlanda'nın en iyi posta hizmeti şirketi olarak nitelendirilmektedir.

  Bir Postanın hizmetleri, para transferleri ve mevduat hesapları gibi diğer finansal hizmetleri içerir. Dublin'de bulunan Ana Postane ve Genel Merkezi ve İrlanda'nın her yerinde 100'den fazla posta acentesi bulunan 1100 postane ile ülkenin en büyük işverenlerinden biri olarak ayakta duruyor.

  Dünya çapında 200'den fazla ülkeye ulaşan An Post, uluslararası alanda teslimat yapmak için özel olarak tasarlanmış bir hizmettir.

  İlgili taraflar, An Post paketlerini bireysel ve benzersiz An Post takip numaraları aracılığıyla izlemenin işleri daha sorunsuz ve daha kolay hale getirdiğini göreceklerdir.

  Bir Gönderi nasıl çalışır?

  Bir Gönderinin işlemleri aşağıda listelenen birkaç temel faktöre dayanır:

  • Çeşitli Nakliye Alternatifleri

  Müşteriler artık yerel veya uluslararası paket teslimatlarını An Post hizmetlerini kullanarak rezerve edebilirler.

  Ayrıca, hangi seçeneğin kendilerine en uygun olduğuna bağlı olarak farklı posta seçenekleri arasından seçim yapabilirler. Bu seçenekler arasında standart veya kayıtlı bir posta, dijital pul, ekspres posta veya Uluslararası Kurye Hizmeti bulunur.

  Tabii ki, Müşteriler yayınlarını çevrimiçi veya şahsen rezerve etme esnekliğine de sahiptir.

  • Kargo Ücretleri

  Bir Gönderinin kargo ücretlerine, seçilen teslimat hizmeti türü, hedef alan ve paketin ağırlığı ve boyutu dahil olmak üzere üç ana faktör karar verir.

  • Hızlı İzleme

  Bu hizmet, müşterilere ürünlerini çevrimiçi olarak izlemek için kolay ve şeffaf bir yöntem sunar. Tek yapmaları gereken An Post Ireland takip numaralarını girmek. Gelişmiş izleme seçeneği, özellikle An Post'un ticari müşterileri için de kullanılabilir.

  Sadece bu değil, An Post ayrıca güvenli bir izleme sistemine, teslimatların yönetimine ve olası iadelere izin verir. Müşterilerin hiçbir An Post teslimatını kaçırmamasını sağlamak için bir yedekleme seçeneği de mevcuttur.

  • Sorunsuz Müşteri Hizmetleri

  Bir Gönderi, müşterilerinin şikayetlerinin ve sorunlarının hızlı ve yetkin bir şekilde çözülmesini sağlar. Organize müşteri hizmetleri sistemi, paket teslimatını veya iade sorunlarını verimli bir şekilde çözer.

  Bir Post Gönderi Nasıl Takip Edilir

  Bir Post gönderisini takip etmek basittir. Bunun için iki temel yöntem vardır.

  • An Post'un Resmi web sitesi aracılığıyla

  An Post'un resmi web sitesine kaydolarak paketinizi izlemeye başlayabilirsiniz, buadımları izlemeye devam edin.

  1. Öğeleri takip etmek için Bir Gönderinin resmi web sayfasına gidin .
  2. Bir Gönderinin takip hizmetine kaydolun veya en fazla 5 öğe için takip numarasını ekleyin.
  3. Verilen Öğeyi takip et düğmesine tıklayarak paketinizin durumunu öğrenin .

  An Post tracking page

  • Via TrackingDaha fazla

  TrackingMore, e-ticaret işletmelerine tüketici deneyimlerini geliştirme fırsatı sunan paket izleme alanında en üst sırada yer almaktadır.

  Bu hizmet ile tüketiciler, dünyanın dört bir yanındaki binlerce kurye aracılığıyla gönderilen gönderi durumlarını takip edebilirler .

  TrackingMore'un web sitesinde An Post parsel izleme kimliğini girmeniz yeterlidir. Burada, paketinizin otomatik olarak güncellenen durumunu hemen görüntüleyebilirsiniz, bu da her 4 ila 6 saatte bir güncellenir.

  Adım adım kılavuz aşağıdaki gibidir:

  1. TrackingMore web sayfasına erişin.
  2. Verilen kutuya, An Post Ireland takip numaranızı girin ve Takip Et'e tıklayın.
  3. Paket durumunuz ve tahmini teslimat süresi hakkında ayrıntılı ve otomatik olarak güncellenen bilgiler alın.

  TrackingMore, gönderi görünürlüğü, zamanında bildirimler ve satışların tekrarlanmasını sağlayan markalı bir takip sayfası dahil olmak üzere birden fazla hizmet sunar.

  İrlanda Dışındaki Bir Gönderiyi Nasıl Takip Edebilirim?

  Bir Gönderi, uluslararası olarak gönderilen veya alınması gereken uluslararası öğeleri takip edememesinden pişmanlık duymaktadır, çünkü uluslararası ürün teslimatı üzerinde kontrolü yoktur, bu da paketi bekleyen gümrükler gibi gecikme sorunlarını içerebilir.

  Bir paket İrlanda'dan An Post aracılığıyla ayrıldıktan sonra, hedef ülkenin Uluslararası Posta Taşıyıcısına teslim edilir. Bir güncelleme, Alıcı Posta Servisi aracılığıyla alınır alınmaz sisteme yerleştirilir. Belirli bir öğe, yalnızca İrlanda'ya ulaştığında ve bir takip numarası veya kimliği sağlandıktan sonra An Post'un çevrimiçi izleme aracı aracılığıyla izlenebilir.

  Üçüncü taraf bir paket izleme hizmeti olarak TrackingMore, DHL, FedEx, USPS, Canada Post ve diğerleri de dahil olmak üzere dünyanın en iyi kuryeleriyle çalıştığı için bu sorunun çözülmesine yardımcı olabilir. Yetkin kurye tespiti ve güçlü gösterge paneli, müşterilerine yerel ve uluslararası düzeyde sorunsuz takip bilgisi sağlar.

  Bir Gönderi Takip Numarası

  An Post paketlerinizi izlemek, posta servisinin organize prosedürleri ile oldukça basit hale getirilmiştir. Tüm An Post paketlerine kendi izleme kimlikleri, sayıları ve büyük harfleri birleştiren bir barkod verilir. Bu benzersiz An Post izleme kimliği olmadan gönderi takibi mümkün olmazdı.

  Gönderi İzleme Kimliği Biçimi

  Bir Gönderi gönderisi, Bir Gönderi izleme kimliği ile izlenebilir.  Paketlerin teslim edildiğini, transit halinde olup olmadığını veya teslim alınıp alınmadığını gerçek zamanlı olarak görmenize yardımcı olacaktır. İzleme kimliği makbuzda mevcuttur.

  Gönderi İzleme Kimliği, sayısal rakamların ve büyük harflerin birleşiminden oluşur.

  Bir Gönderi İzleme Kimliği iki harfle (R, A, E, V, C, L) başlar, ardından dokuz sayısal basamakla devam eder ve son olarak CE759439153IE gibi IE (İrlanda'yı ifade eder) ile biter.

  Takip Numarası Olmadan An Post Gönderilerimi Nasıl Takip Edebilirim?

  Ne yazık ki, takip kimliğinin kaybolması durumunda An Post gönderi durumunu izlemek mümkün değildir. Takip numaranızı kaybettiyseniz, takip numaranızı bulmak için An Post hesabınıza başvurabilirsiniz.

  An Post takip numaranızı bulamamanız durumunda, satıcı tarafından size gönderilen onay e-postasını kontrol edebilirsiniz. Genellikle, takip numarası, siparişin çevrimiçi olarak verilmesinden sonra size gönderilen onay e-postasının bir parçasıdır.

  İzleme kimliğinizi bulmanın başka bir yolu da Hesabım'a tıklayarak An Post hesabınıza giriş yapmak ve verilen son siparişler arasında arama yapmaktır.Burada, kayıp izleme kodunuzu geri alabilmeniz gerekir.

  Bir Gönderi İzleme Durumları

  İşte bir Gönderinin farklı takip durumlarını anlamanıza yardımcı olacak küçük bir kılavuz.

  Transit halinde

  Bu, paketinizin yolda olduğu ve teslimat adresi ile toplama merkezi arasında bir yerde olduğu anlamına gelir.

  Transit süresi, kötü hava koşulları veya gümrük bekletmesi gibi birçok nedenden dolayı değişebilir. Hedef ülkenin gümrük kurallarını bilmek, istenmeyen gecikmelerden kaçınmak için en iyisidir.

  Beklemede

  Bu durum genellikle, bırakılan paketin hala Bir Postanın sistemine taranması gereken teslimat işleminin başında görülür. Durum normalde üç iş günü içinde değişir.

  Alınan Paket Bilgileri

  Gelen öğeyle ilgili bilgiler gönderenden alınmıştır ve paket alındıktan sonra bir sıralama ofisine gönderilecektir.

  Paket Kabul Edildi

  Paketiniz/teslimatınız alındı.

  Bir Gönderi İzleme API'si

  Bir Gönderi İzleme API'si, üzerinden gönderilen paketler için hızlı izleme güncellemelerine olanak tanıyarak tüketicilerin aynı anda birden fazla gönderiyi izlemesine olanak tanır.

  Bir Gönderi, gönderilen veya uluslararası olarak alınması gereken uluslararası öğeleri izleyemediğinden, yardım için TrackingMore'a başvurabilirsiniz. TrackingMore, dünya çapında 1100+ kuryenin çevrimiçi paket takibini destekleyen üçüncü taraf bir paket izleme aracıdır (çok taşıyıcılı izleme aracı olarak da bilinir), örneğin

  Ekspres: UPS takibi, DHL takibi, FedEx takibi, TNT takibi

  Posta: USPS izleme, Çin Post İzleme, Hong Kong Post Takip, vb.

  Toplu uluslararası paketlerin gönderiminin durumlarını Bir Gönderi aracılığıyla kontrol ederseniz, TrackingMore hem menşe ülkeden hem de hedef ülkeden tüm izleme ayrıntılarını tek bir yerde görüntüler. Sipariş durumunuz güncellendikten sonra size otomatik olarak uyarı göndermek için Gönderi gönderisi takip sonucu sayfasındaki e-posta teslimat bildirimlerine abone olabilirsiniz.

  Belirli bir izleme etkinliğinin açıklamalarını bulmak istiyorsanız, "İzleme Durumu açıklamaları ve önerileri" bölümüne bakabilirsiniz.

  Gönderi teslimatı hakkında SSS

  • Hala paket teslimatımı bekliyorum; ne yapmalıyım?

  Bir Gönderi, paketinizin alındığı ve postanın ağ sistemine tarandığı anda kapınıza hızlı bir şekilde teslim edilmesini sağlar.

  Ancak, parseli almazsanız, durumunu sürekli güncellenen çevrimiçi takip portalı sistemi üzerinden kontrol edebilirsiniz.

  • Bir Gönderi aracılığıyla gönderilen uluslararası gönderileri izlemenin bir yolu var mı?

  Bu amaçla An Post izleme uluslararası kimliği zorunludur. Bu izleme kodu, öğenizi Bir Gönderi çevrimiçi izleme hizmeti aracılığıyla izleyebilir.

  Ancak, paket İrlanda'dan ayrıldıktan sonra, öğenin başka bir ülkeye teslimatı takip edilemez. Bu gibi senaryolarda, uluslararası takibinizle ilgili bir güncelleme almanın tek yolu, Alıcı Posta Servisi ile iletişime geçmektir.

  • Paketim An Post paket hub'ı üzerinden işlendi. Bana ne zaman ulaşacak?

  Yılın yoğun zamanlarında gecikme olabilir. Paketiniz işleme alınana kadar en az beş iş günü beklemeniz önerilir.

  • Yokluğum durumunda, postam An Post tarafından tutulabilir mi?

  Kesinlikle.

  Ailede bir ölüm, başka bir şehirde planlanmamış bir randevu ya da sadece ani bir tatil planı birkaç günlüğüne evinizden çıkmanıza neden olabilir. Bu gibi durumlarda, postalarınız 12 haftaya kadar geri dönene kadar An Post ile güvende tutulacaktır. Almak için, yalnızca MailMinder'da bulunan çevrimiçi bir formu doldurmanız gerekir.

  • An Post paketimi almazsam veya almazsam ne yapabilirim?

  Aşağıdakilerden herhangi birini seçebilirsiniz:

  - Bir DIB veya Docket in Box bildirimi ve kişisel kimliğinizi, örneğin ehliyetinizi getirin ve paketinizi alın.

  - Kaçırdığınız paketi sizin adınıza alması için başka birini aday gösterin. Bu aday, kendi kişisel kimlikleriyle birlikte sizin tarafınızdan imzalanmış DIB bildirimine sahip olmalıdır.

  - Buradaki web sayfasını ziyaret ederek öğenin alternatif veya aynı adrese yeniden teslim edilmesini sağlayın.

  • Bir Gönderi, paketim teslim edilene kadar kaç kez deneyecek?

  Bir Gönderi, paketi adresinize en az bir kez teslim etmeyi dener. Parseli alacak kimse yoksa, 'sizi özlediğimiz için üzgünüz' notu geride bırakılacaktır. Bu not, paketinizi almak için ne yapmanız gerektiğini de açıklayacaktır.

  • Postamın gecikmesinin nedeni nedir?

  Genel olarak, çoğu ürün gönderildikten sonra bir veya iki gün içinde teslim edilir. Gecikmeler, yanlış, eksik veya okunaksız adreslerin bir sonucu olarak oluşur. Bir parsel, aşağıdakiler gibi başka nedenlerle de tutulabilir:

  - Mülkiyete erişmek zor

  - Öğe son toplama gününden sonra gönderildi

  - Üçüncü taraf posta hizmetleri veya gümrük acenteleri tarafından gerçekleştirilen uluslararası teslimat

  - Gönderi yasaklanmış veya yasaklanmış öğeler içeriyordu

  • Açılmış/hasarlı/eksik bir gönderi olması durumunda ne yapmalıyım?

  Hasarlı, eksik veya açılmış bir paket almanız durumunda şikayette bulunmak için derhal Yardım Merkezi'ne erişmeli ve İletişim Formu'nu doldurmalısınız.

  • Teslimatın kaçırılması durumunda, An Post paketimi ne kadar süre saklar?

  Kaçırılan teslimatlar normalde aşağıdakiler için saklanır:

  - Standart ve Ekspres Posta durumunda, beş iş günü boyunca saklanacaktır.

  - Kayıtlı ilanlar için 3 iş günü süreyle saklanacaktır.

  - Uluslararası Posta 16 iş gününe kadar saklanacak

  Belirlenen süreden sonra hala alınmaması durumunda, orijinal postere geri gönderilecektir. İade edilen paketin üzerinde, neden teslim edilemediğine dair bir açıklama içeren bir çıkartma olacaktır.

  • Bir Posta postam neden durgun görünüyor veya güncellenmiyor?

  Benzeri görülmemiş bir gecikme durumunda, parseliniz taşınmamış gibi görünebilir. Bu gecikme, varış noktasının karayolu trafik durumu ve olumsuz hava koşulları da dahil olmak üzere çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir.

  Uluslararası bir gecikme durumunda, sorun çoğunlukla, statüsü ancak gümrükten çıktıktan sonra doğrulanabilen gümrüklerin ucunda yatmaktadır.

  Takip, paketinizin gümrük tarafından onaylandığını gösteriyorsa, daha fazla ayrıntı için yerel gümrük idarenizle iletişime geçebilirsiniz.

  An Post Müşteri Hizmetleri ile İletişime Geçin

  Bir Gönderiye aşağıdakiler gibi çeşitli yollarla hemen ulaşılabilir

  Burada, hizmet ve ürünler hakkında bilgi bulabilirsiniz.

  • Web sohbeti

  Burada, sorularınızın veya sorunlarınızın çözülmesi için doğrudan bir müşteri destek temsilcisiyle iletişime geçebilirsiniz. Destek 09:00-17:00 (Pazartesi-Cuma) ve 09:00-14:00 (Cumartesi) saatleri arasında mevcuttur.

  • Müşteri Hizmetlerini Arama

  Pazartesiden cumaya 09:00-17:30 saatleri arasında 353(1)7057600 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Servis Cumartesi 21:00-14:00 saatleri arasında da mevcuttur.

  • Müşteri Hizmetlerine Yazma

  An Post Müşteri Hizmetleri, Genel Postane, O'Connell Street Lower, Freepost, Dublin 1, D01 F5P2 adresine yazabilirsiniz.

  Track all your parcels in one place.

  1136+ carriers Integrated

  Bir demo rezervasyonu yapın

  Track your packages across different carriers

  TrackingMore integrated with 1136+ carriers, supporting global parcel tracking in one place.

  Track 1136+ Global Carriers >

  Değerlendirme -leri

  Overall rating
  4.7
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  Bir yorum yazın

  Optimize edin
  Müşterinin satın alma sonrası yolculuğu

  Gönderi durumunu otomatik olarak güncellemek veya satış fırsatları yaratmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan tüm araçlara sahibiz.