Kanada Posta İzleme

Kanada posta paketlerinizi resmi web sitesi üzerinden takip edin veya trackingmore'un güçlü izleme api'si ile süreci hızlandırın.

canada-post
  For businesses

  Kanada Posta branded tracking experience

  Give customers the best post-purchase experience with proactive delivery updates

  Start free >
  For developers

  Kanada Posta tracking API and webhooks

  Designed for developers to integrate USPS tracking functionality easily.

  Get free Kanada Posta tracking API
  For Shopify

  Kanada Posta tracking for your shopify store

  Best tracking tool in Shopify, works perfectly well with dropshipping stores.

  Get Shopify App >
  Kanada posta paketlerinizi resmi web sitesi üzerinden takip edin veya trackingmore'un güçlü izleme api'si ile süreci hızlandırın.

  Contents

  • Canada Post Tracking
  • Canada Post Hakkında
  • Kanada Posta Takip Hizmetleri 
  • Canada Post Gönderileri ve Paketleri Nasıl Takip Edilir
  • Canada Post Tracking Number
  • Kanada Posta Takip Durumları
  • Canada Post Tracking API
  • Kanada Posta İzleme SSS'leri
  • Canada Post Müşteri Hizmetleri ile İletişime Geçin

  Canada Post Tracking

  Canada Post takibi, taşıyıcı tarafından ele alınan bir paketin durumunu takip etmenin uygun bir yoludur. Belirlediğiniz Canada Post takip numarasını resmi web sitesine girerek, gerçek zamanlı lojistik verilere erişebilirsiniz. Bir takip numarasının yokluğunda, sistemleri teslimat bildirim kartları veya referans numaraları aracılığıyla izlemeye izin verir.

  Canada Post Xpresspost takibi, taşıyıcının şeffaf nakliye taahhüdünün en iyi örneğidir. Bu hizmet sayesinde kullanıcılar, paketlerini zahmetsizce takip edebilir, paketin ilerlemesi ve teslimat zaman çizelgesi hakkında gerçek zamanlı bilgiler edinebilir. Canada Post gönderi izleme yeteneklerinin etkinliğini ve rahatlığını gösterir.

  Canada Post Hakkında

  Canada Post, Kanada'nın önde gelen posta hizmetleri operatörüdür. Merkezi Ontario, Kanada'dadır ve ülke çapında 6,200 posta ofisinden oluşan bir ağa sahiptir. Operatör, 1960'ların sonlarında şimdiki adıyla yeniden markalaşmadan önce 1867'de Royal Mail Canada olarak faaliyete başladı. Bugün, Kanada'daki en sağlam paket dağıtım hizmetine sahiptir ve dünya çapında 190'dan fazla ülkeye gönderim yapmaktadır.

  Kanada Posta Takip Hizmetleri 

  Canada Post, ister ticari ister kişisel amaçlar için olsun, müşterilerinin farklı ihtiyaçlarını karşılamak için uyarlanmış bir dizi teslimat hizmeti sunar. Xpresspost'tan Hızlandırılmış Pakete, Uluslararası Pakete ve Paletli Paket ABD'ye kadar müşteriler, kendi özel gönderi hedeflerine göre uyarlanmış çeşitli seçeneklere sahiptir. Aşağıdaki her bir hizmetin ayrıntılarını keşfedin.

  • Kanada

  Kanada'da, Canada Post'un takip sistemi, müşterilerin paketlerinin ülke çapındaki yolculuğu hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayan zamanında güncellemeler sağlar. İşte Canada Post'un benzersiz yurt içi nakliye hizmetlerine daha yakından bir bakış.

   

  Tahmini Nakliye Süresi (İş Günü)

  Teslimat hizmeti

  Yöresel

  Bölgesel

  Ulusal

  Öncelik™

  Ertesi gün

  Ertesi gün

  Ertesi gün

  Xpresspost (Basın Mesajı)™

  Ertesi gün

  Ertesi gün

  2 gün

  Sabit fiyatlı kutu

  1 - 2 gün

  1 - 4 gün

  2 - 8 gün

  Normal Parsel™

  1 - 3 gün

  3 - 6 gün

  4 - 10 gün

  • ABD

  ABD'ye yapılan gönderiler için Canada Post takibi, tutarlı güncellemeler sunarak müşterilere Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri arasında hareket ederken paketlerinin ilerleyişi hakkında netlik sağlar. Small Packet™ USA'nın izleme işlevi için kullanılamadığı belirtiliyor. Aşağıda Canada Post'un Amerika Birleşik Devletleri'ne nakliye hizmetleri bulunmaktadır.

  Teslimat Hizmetleri

  Tahmini Nakliye Süresi (İş Günü)

  Xpresspost™ Amerika Birleşik Devletleri

  2-3 gün

  Hızlandırılmış Parsel™ ABD

  4-7 gün

  İzlenen Paket ABD™

  4-7 gün

  Küçük Paket™ ABD

  5-8 gün

  • Uluslararası

  Canada Post uluslararası izleme, paketler sınır ötesi yolculuk yaparken gönderenleri ve alıcıları bilgilendirerek ayrıntılı izleme bilgileri sağlar. Uluslararası Parsel™ ve Küçük Paket™ Uluslararası hizmetlerinin izleme işlevleri için kullanılamadığı belirtiliyor. Aşağıda Canada Post'un uluslararası nakliye hizmetleri bulunmaktadır.

   

  Tahmini varış zamanı (iş günü)

  Teslimat hizmeti

  Havadan

  Yüzeye Göre

  Xpresspost™ Uluslararası

  4-7 gün

  Yok

  Uluslararası Parsel™

  +12 gün

  4-12 hafta

  Paletli Paket™ Uluslararası

  6-10 gün

  Yok

  Küçük Paket™ Uluslararası

  6-10 gün

  4-12 hafta

  • Canada Post Kayıtlı Posta™

  Canada Post tarafından Kayıtlı Posta™, doğrulanabilir postalama ve teslimat kanıtına ihtiyaç duyanlar için özel bir hizmet sunar. Alıcının veya vekilinin imzasını güvence altına alarak, gönderene satın alma tarihini gösteren ayrıntılı bir makbuz ve teslimat alındı imzasının gerçek bir kopyasını verir. Canada Post Kayıtlı Posta™ takibinin güvenilirliği, onu tercih edilen bir takip çözümü haline getirir.

  Canada Post Kayıtlı Postanın™ tahmini teslimat süresi aşağıdadır.

  Hedef

  Tahmini Teslimat Süresi (İş Günü)

  Evcil

  2-8 gün (Hedeflere göre değişir)

  ABD

  2-3 gün

  Uluslararası

  4-7 gün

  Canada Post Gönderileri ve Paketleri Nasıl Takip Edilir

  Canada Post'un web sitesi, Canada Post gönderilerinizin ve paketlerinizin durumunu kolayca takip eder ve doğru beklentileri belirler. TrackingMore gibi diğer üçüncü taraf araçlar, bu süreci hızlandırmanıza ve gönderilerinizin durumu hakkında saniyeler içinde doğru ve zamanında bilgi almanıza olanak tanır.

  Aşağıda, Kanada Postanesi izleme prosedürünün bir dökümü bulunmaktadır.

  • Resmi web sitesi aracılığıyla

  Canada Post tracking page

  Canada Post web sitesinde bir paketi takip etmek, aşağıdaki adımlarla basit ve hızlıdır.

  1. Canada Post'un resmi web sitesini ziyaret edin ve "Teslimatınızı takip edin" bölümünü bulun.

  2. Gönderinizin Canada Post takip uluslararası numarasını yazın veya kopyalayıp yapıştırın. Canada Post, virgülle ayrılmış takip kimliklerini girerek 24 adede kadar paketin durumunu aynı anda kontrol etmenize olanak tanır.

  3. Paketlerinizin durumunu görüntülemek için takip numarası alanının altındaki "Takip Et" düğmesine tıklayın.

  • Resmi Mobil APP aracılığıyla

  Canada Post mobile app

  İşte resmi mobil uygulamalarını kullanarak Canada Post paketlerinin nasıl izleneceğine dair adım adım bir kılavuz.

  1. Canada Post mobil uygulamasını indirin ve yükleyin.
  2. Uygulamayı başlatın ve giriş yapın veya kaydolun.
  3. "Takip Et" seçeneğini seçin ve takip numaranızı girin.
  4. Canada Post gönderinizin mevcut durumunu ve ayrıntılarını inceleyin.
  5. Bildirimleri Etkinleştir (İsteğe Bağlı): Gönderinizin durumuyla ilgili otomatik güncellemeler için bildirimleri açın.
  • TrackingMore aracılığıyla

  TrackingMore, Canada Post gönderilerinizin yerel ve küresel durumu hakkında size uçtan uca görünürlük sağlamak için tasarlanmış lider bir gönderi takip çözümüdür. TrackingMore ile paketinizin sevkiyat sürecinde hangi aşamada olduğunu kolayca öğrenebilir ve gelişini tahmin edebilirsiniz.

  TrackingMore Canada Post tracking page

  Canada Post paketinizi TrackingMore aracılığıyla takip etmek için şu adımları izleyin.

  1. TrackingMore'un ana sayfasına gidin ve ekranınızın üst kısmındaki "Taşıyıcı" seçeneğine tıklayın.

  2. Taşıyıcı listesinin üzerindeki arama kutusunda "Canada Post"u arayın.

  2. Daha sonra açılan sayfada, sağlanan alana Canada Post takip numaralarınızı yazın. TrackingMore, ayrı bir satıra 50 takip numarası girmenizi sağlar. 

  3. Aşağıdaki turuncu "Takip Et" seçeneğine basın, paketlerinizin durumunu anında göreceksiniz.

  Canada Post paket takibi hangi bilgileri ortaya çıkarır?

  TrackingMore'da, Canada Post gönderinizin tam konumunu ve durumunu bilmenize yardımcı olacak verimli bir takip sistemi geliştirmek için çok çalıştık. Gelen veya giden paketleriniz hakkında izleyebileceğiniz bilgilerden bazıları şunlardır:

  1. Gönderi Durumu - Canada Post paket takip numaranızı TrackingMore takip sayfasına girerek, gönderinizin yolda, teslimata hazır veya halihazırda teslim edilmiş olup olmadığını bileceksiniz.
  2. Menşe ve Hedef - TrackingMore'u kullanarak, Canada Post gönderilerinizin menşe ve varış ülkesi, mevcut konumu ve gönderi geçmişi hakkında gerekli tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.
  3. Tahmini Teslimat Tarihi - Canada Post'un gönderinizi teslim etmeyi beklediği tarih, gönderinizi TrackingMore aracılığıyla takip ettiğinizde de kullanılabilir.

  Canada Post Tracking Number

  Takip numarası, Canada Post gönderilerini takip etme çabalarınızın merkezinde yer alır. Canada Post takip numarası, beklediğiniz veya Canada Post aracılığıyla gönderdiğiniz her gönderiyi tanımlamanıza yardımcı olan benzersiz bir alfanümerik koddur.

  • Canada Post Takip Numarası Biçimi ve Örnekleri

  Canada Post takip numaraları, her gönderinin konumunu ve durumunu belirlemeye yardımcı olan alfanümerik karakterlerdir. Her Canada Post ekspres takip numarası diğerinden benzersizdir ve ister yerel ister uluslararası olsun, gönderi türünü belirtir.

  • Yurtiçi Canada Post paketlerinin takip numaraları 16 rakamdır. Bu takip numarasının bir örneği 7324166217544488'dir.
  • International Canada Post Canada Post paket takip numaraları 11 veya 13 karakter uzunluğundadır ve başında iki harf ve sonunda iki harf (CA) daha bulunur. Bu tür takip numaralarına örnek olarak EE220718414CA ve MW601081143CA verilebilir.

  Kanada Posta Takip Numarası Hakkında SSS

  • Canada Post takip numaramı nasıl bulabilirim?

  Çevrimiçi ürün sipariş ettiğinizde, bir gönderim onay e-postası genellikle Canada Post takip numarasını sağlar. Takip numarasını e-postanızda bulamazsanız, konşimento numarası için doğrudan satıcıyla iletişime geçmeniz önerilir.

  Xpresspost, Normal Paket veya Priority aracılığıyla bir paket gönderirseniz, teslimat onayınız, makbuzun alt kısmında belirgin bir şekilde görüntülenen Canada Post takip numarasını içerecektir. Benzer şekilde, Canada Post Hızlandırılmış Paket ABD ve uluslararası paketler aracılığıyla gönderilen gönderilerde, konşimento numarası hem makbuzda hem de gönderi etiketinin kopyasında bulunacaktır.

  Canada Post'un, şirketin gizlilik politikasına uygun olarak unuttuğunuzda bile takip numaralarını ifşa etmediğini belirtmekte fayda var.

  • Canada Post takip numarasını gönderdikten ne kadar süre sonra alacağım?

  İdeal olarak, Canada Post takip numaranız, çevrimiçi sipariş verdikten veya paket gönderildikten hemen sonra verilecektir. Ancak, bu bazen 24 saate kadar sürebilir.

  • Takip numarası olmadan bir Canada Post paketi nasıl takip edilir?

  Canada Post, paketinizi takip numarası olmadan takip etmenin başka alternatif yollarına da izin verir.

  - Teslimat bildirimi kart numarası ile

  Teslimat bildirimi kartı numarası, paketinizin teslimat bildirimindeki barkodun hemen üzerinde bulacağınız 15 haneli bir kimliktir. Canadian Post paketlerini takip etmek için bu seçenek yalnızca yurt içi gönderiler için geçerlidir.

  - bir referans numarası ile

  Gönderenler bazen kayıt tutmaya yardımcı olmak için referans numaraları oluşturur ve paketinizi takip etmek için başka bir seçenek sunar. Canada Post paketinizi takip etmek için referans numarasını almak için, gönderenle iletişime geçmeli ve paketi oluşturduysa bir tane talep etmelisiniz. Alternatif olarak, referans numarasını bulmak için gönderenin size gönderdiği gönderim onay e-postasını kontrol edebilirsiniz.

  Canada Post sipariş takibi için bir referans numarası kullanırken gönderinin tanımlanmasına yardımcı olması için Canada Post tarafından hedef posta kodunu istemeye hazırlanın.

  Kanada Posta Takip Durumları

  Canada Post izleme durumları bazen belirsiz ve kafa karıştırıcı olabilir. Paketlerinizin durumunu doğru bir şekilde izlemenize yardımcı olmak için her bir takip durumu teriminin ne anlama geldiğinin bir dökümünü burada bulabilirsiniz.

  Durum

  Açıklama

  Transit Halinde

  Paket alındı ve belirlenen varış noktasına doğru yola çıktı.

  Teslimata Çıktı

  Durum "Teslimata çıktı" olarak gösterildiğinde, paketin nihai hedefine ulaşmasını bekleyin. Canada Post ayrıca paketin teslimat süreci hakkında daha fazla ayrıntı paylaşacak.

  Kalan Bildirim

  Paket, onu alacak kimse bulunmadığından, büyük boyutun posta bölmesine veya posta kutusuna sığmaması veya gönderenin paketin bir postaneden alınması talimatını vermesi nedeniyle bir teslim alma yerine veya postaneye yönlendirildi.

  Teslimat Girişimi Yapıldı / Sonraki İş Günü Teslimat İçin Yeniden Planlandı

  Başarısız bir teslimat, Canada Post'un bir sonraki iş günü için yeniden planlama yapmasına neden oldu. Paket depoya da iade edilmiş olabilir, ancak postadan teslim alma seçeneği yoktur.

  alıcının adresinin doğrulanması; Olası Gecikme

  Teslimat posta adresinde, teslimat acentesi tarafından fark edilen doğrulanması gereken bir tutarsızlık var.

  Teslimat İlerlemesini Kontrol Edin

  Canada Post'un gönderi süreci kesintiye uğradı ve teslimat ilerleme çubuğunun altında paylaşılan ayrıntıları incelemeniz gerekiyor.

  Gümrük Tarafından Tutulan Ürün

  Paket gümrükten çekilmeyi bekliyor.

  Güvenli Bir Damla Olarak Teslim Edilir

  Alıcı paketi almak için müsait değildi, ancak yakınlarda güvenli bir yere bırakıldı.

  Teslim Alınabilir

  Canada Post, paketi güvenli bir şekilde bir teslim alma konumuna teslim etti ve paket teslim alınmaya hazır.

  İzleme bilgileri kullanılamıyor

  Paket postalanmış olabilir, ancak güncellemedeki gecikmeler nedeniyle izleme bilgileri kullanılamıyor veya Mektup postası veya Küçük Paket ile bir ABD veya uluslararası varış noktasına gönderilmiş olabilir.

  Canada Post Tracking API

  Canada Post izleme API'si, her büyüklükteki işletmenin birden fazla gönderiyi rahatça izlemesini ve teslimat sürecinde uçtan uca görünürlüğü sürdürmesini sağlayan bir gönderi durumu izleme çözümüdür. Canada Tracking API ile entegrasyon, işletmenizin Kanada ve Canada Post'un gönderim yaptığı diğer 190 ülkedeki siparişleri ve iadeleri izlemesine olanak tanır.

  Bunun yerine neden TrackingMore API kullanmalıyım?

  TrackingMore, aşağıdakiler de dahil olmak üzere dünya çapında 1100'den fazla taşıyıcıyla entegre olan son teknoloji bir gönderi izleme API'sine sahiptir:

  Ekspres: UPS takip, DHL takip, FedEx takip, TNT takip 

  Gönderi:USPS izleme, Çin Post Takibi, Hong Kong Post Takibi vb.

  TrackingMore API ile, Canada Post gönderileri de dahil olmak üzere binlerce sipariş için gönderi durumu izlemeyi hiç zorlanmadan iyileştirebilirsiniz. TrackingMore, olağanüstü veri doğruluğuna ve %99,9'luk mükemmel API çalışma süresine sahiptir ve işletmenizin müşterilere nerede olurlarsa olsunlar gerçek zamanlı gönderi durumu güncellemeleri sağlamasına olanak tanır. Çözüm aynı zamanda sıkı ISO27001 veri koruma standartlarına da uygundur. API'nin sağlam bir geliştirme ekibine ihtiyaç duymadan dağıtılması kolaydır ve TrackingMore destek personeli, entegrasyonu kolaylaştırmanıza yardımcı olmak için her zaman 7/24 hazırdır.

  Amazon, DJI, Shein, Printify ve DhGate gibi en iyi markalar, olağanüstü bir müşteri deneyimi sunmalarına ve sürdürülebilir iş büyümesi sağlamalarına yardımcı olmak için TrackingMore'u onaylıyor ve TrackingMore API ile entegre oluyor. Rezervasyon yapın Demo bugün ve TrackingMore'un iş lojistiğinizi dönüştürmenize nasıl yardımcı olabileceğine bir göz atın.

  Kanada Posta İzleme SSS'leri

  • Canada Post takibi ne kadar doğru?

  Canada Post takibi çoğu zaman doğrudur. Bununla birlikte, tahmini teslimat süreleri, gümrüklerin paketleri bekletmesi ve göndericiler tarafından takip bilgilerinin güncellenmesindeki gecikmeler gibi birçok faktöre bağlı olarak değişebilir ve bu da zaman zaman teslimat süresini etkiler.

  • Takip durumum neden güncellenmiyor?

  Canada Post paketinizin takip durumunun güncellenmesinin bir süre önce olduğunu fark ettiğinizde, bu, teslimat ilerlemesini etkileyen kötü hava koşulları ve yolların kapanması gibi olası gecikmeler olabileceği anlamına gelir.

  • Canada Post hafta sonu izlemeyi güncelliyor mu?

  Canada Post, iş günlerinden daha az sıklıkta olsa da, izleme durumlarını hafta sonları günceller. Bunun nedeni, Canada Post'un hafta sonları teslimat yapmaması ve paket durumlarını güncellemek için daha az çalışana sahip olmasıdır.

  • Canada Post paketim neden "Teslim Edildi" diyor ama eksik?

  Canada Post'un paketinizi size şahsen teslim etme girişimi her zaman mümkün olmayabilir. Bu durumda, paket evinizin çevresinde güvenli bir noktaya bırakılacak veya gideceğiniz yerde başka birine teslim edilecektir. Paketin izlenmesine yardımcı olmak için evinizdeki, komşularınızdaki, bina yöneticilerinizle veya topluluk posta kutusunu paylaştığınız diğer kişilerle görüşün.

  Canada Post Müşteri Hizmetleri ile İletişime Geçin

  Herhangi bir desteğe ihtiyacınız olursa aşağıdaki kanallardan Canada Post müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

  Kanal Ayrıntı Hizmet saati
  Mail Adresiniz

  CANADA POST MÜŞTERI HIZMETLERI
  POSTA KUTUSU 90022
  2701 NEHİR KENARI SÜRÜŞÜ
  K1V 1J8 ÜZERINDE OTTAWA

  /
  Canlı Sohbet

  https://www.canadapost-postescanada.ca/cpc/en/support.page

  /
  Telefon (Genel sorular) Kanada - 1-866-607-6301
  Uluslararası 1-416-979-3033
  Pazartesiden cumaya, sabah 7'den akşam 11'e kadar ET
  Cumartesi ve Pazar, sabah 9'dan akşam 9'a kadar ET
  Sosyal Medya

  Facebook - https://www.facebook.com/canadapost

  Twitter - https://twitter.com/canadaposthelps 

  Pazartesiden cumaya, sabah 9'dan akşam 5'e kadar ET

   

   

   

  Track all your parcels in one place.

  1242+ carriers Integrated

  Bir demo rezervasyonu yapın

  Track your packages across different carriers

  TrackingMore integrated with 1242+ carriers, supporting global parcel tracking in one place.

  Track 1242+ Global Carriers >

  Değerlendirme -leri

  Overall rating
  4.3
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  Bir yorum yazın

  Dönüştürün
  Bugün Gönderi Takibi

  Gönderi güncellemelerini otomatikleştirmek veya teslimat verimliliğinizi artırmak mı istiyorsunuz? TrackingMore'un güçlü API'si ile müşterinizin satın alma sonrası yolculuğunu dönüştürmek için tüm araçlar parmaklarınızın ucunda olacak.