Portekiz CTT İzleme

Portekiz CTT izleme, Portekiz CTT parsellerinizin zamanında güncellemelerini bilmenize izin vermektir. Bu hizmete erişmek için TrackingMore kullanın!

ctt
  For businesses

  Portekiz CTT branded tracking experience

  Give customers the best post-purchase experience with proactive delivery updates

  Start free >
  For developers

  Portekiz CTT tracking API and webhooks

  Designed for developers to integrate USPS tracking functionality easily.

  Get free Portekiz CTT tracking API
  For Shopify

  Portekiz CTT tracking for your shopify store

  Best tracking tool in Shopify, works perfectly well with dropshipping stores.

  Get Shopify App >
  Portekiz CTT izleme, Portekiz CTT parsellerinizin zamanında güncellemelerini bilmenize izin vermektir. Bu hizmete erişmek için TrackingMore kullanın!

  Contents

  • CTT Takibi
  • CTT Hakkında
  • CTT Nakliye Hizmetleri
  • CTT Nakliye Maliyetleri ve Teslim Süresi
  • CTT Parselleri Nasıl Takip Edilir
  • CTT Takip Numarası
  • CTT İzleme API'sı
  • CTT ile iletişime geçin

  CTT Takibi

  Correios de Portugal olarak da bilinen CTT, Portekiz'in ulusal posta hizmeti sağlayıcısıdır. CTT takibi, müşterilerin CTT ağı üzerinden işlenip teslim edilirken paketlerinin ve posta öğelerinin durumunu ve konumunu izlemelerine olanak tanıyarak şeffaf ve verimli bir posta deneyimi sağlar.

  CTT Hakkında

  İlginç bir şekilde Kral Manuel'in 1500'lü yıllardaki zamanına kadar uzanan geçmişiyle CTT, başlangıçta devlet tarafından işletilen bir posta, telefon ve telgraf şirketiydi. 1992'de posta hizmeti, Portekiz hükümetinden satın alınana ve 2014'te özelleştirilene kadar CTT kısaltmasını alarak diğer departmanlardan ayrıldı.

  CTT, hükümet ve kraliyet belgelerini teslim eden bir iç nakliye şirketi olarak başladı. Artan nüfus, ufkunu sınırlarının ötesine genişletmeye zorladı. Günümüzde insanlar bu hizmeti yerel ve uluslararası gönderiler göndermek ve almak için kullanabilir.

  Şirketin merkezi Portekiz'in başkenti Lizbon'da bulunmaktadır. Bu ofis esas olarak şirketin mali ve idari işlerine bakmakla ilgilenir. CTT aracılığıyla gönderilen gönderiler, şirketin her yere dağılmış depolarına veya işleme merkezlerine gidecek.

  CTT bugün, teslimat sürelerine ve 10 kg'a kadar takip seçeneklerine göre değişen birden fazla alternatifle yerel ve dünya çapında paket ve posta teslimatı sunmaktadır. Daha büyük işletmeler, İspanya ve Portekiz'e 700 kilograma kadar kargo göndermek için CTT ile sözleşme yapabilir.

  CTT Nakliye Hizmetleri

  CTT, standart ve ekspres hizmetler dahil olmak üzere birden fazla yerel ve uluslararası paket teslimat seçeneğine sahiptir.

  CTT Yurtiçi Çözümler

  Hizmet

  Teslim süresi

  Ek Özellikler

  Normal Gönderi

  Anakara: 3 iş günü

   

  Mavi Yazı

  Anakara: 1 iş günü, Adalar: 2 iş günü

  Hızlı teslimat

  Kayıtlı Posta

  Anakara: 1 iş günü, Adalar: 2 iş günü

  Takip, isteğe bağlı kapıda ödeme, sigorta, SMS

  Yeşil Mesaj

  Anakara: 1 iş günü, Adalar: 2 iş günü

  Sabit fiyatlar, pul zorunluluğu yok

  CTT Dünya Çapında Hizmetler

  Hizmet

  Teslim süresi

  Ek Özellikler

  Normal Gönderi

  Avrupa: 5 iş günü, Dünya çapında: 7 iş günü

   

  Mavi Yazı

  Avrupa: 5 iş günü, Dünya çapında: 7 iş günü

  Hızlı teslimat

  Kayıtlı Posta

  Avrupa: 3 iş günü, Dünya çapında: 5 iş günü

  Takip numarası içerir

  Yeşil Mesaj

  Avrupa: 5 iş günü, Dünya çapında: 7 iş günü

  Sabit fiyatlar, pul zorunluluğu yok

  CTT Nakliye Maliyetleri ve Teslim Süresi

  CTT, yalnızca Avrupa'ya değil, aynı zamanda Avustralya, Belçika, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri gibi 150 ülkeye daha ulaşan geniş bir küresel dağıtım ağına sahiptir. Uluslararası nakliyenin maliyeti ve teslimat süresi, paket boyutları, ağırlığı, varış ülkesi ve seçilen belirli hizmet gibi değişkenlere tabidir.

  CTT posta hizmetleri için tipik maliyet oranları ve teslimat süreleri aşağıdaki gibidir.

  Teslimat hizmeti

  Masraf

  Alınan Teslim Süresi

  Yurtiçi Anakara

  11 Euro artı

  3 iş günü

  İç Adalar

  21.80 Euro artı

  15 iş gününe kadar

  Uluslararası Avrupa

  47.40 Euro artı

  5 iş günü

  Evrensel

  111.3 Euro artı

  7 iş gününden az

  Teslimat süresi, sürece dahil olan çeşitli faktörler nedeniyle değişme eğilimindedir. Bu faktörler, paket ağırlığını ve boyutunu, gönderici ile varış yeri arasındaki mesafeyi ve teslimatın geri dönüşünü içerir ancak bunlarla sınırlı değildir. Daha hızlı teslimat seçenekleri doğal olarak daha yüksek bir nakliye maliyetine sahiptir.

  Portekiz çok büyük bir ülke olmadığı için Portekiz içindeki yerel teslimatlar en fazla bir hafta sürer. Uluslararası teslimatlar için geçen süre açıkça varış ülkesine göre değişir. Olumsuz hava koşulları, engellenen ulaşım ve gümrük sorunları gibi CTT'nin kontrolü dışında olan diğer faktörler de devreye giriyor.

  Belirtilen teslimat sürelerinin her zaman 'tahmini' olduğu, yani varış ülkesinin koşulları göz önünde bulundurularak değişebileceği unutulmamalıdır. Kesin bir teslimat süresi teklifi için müşterilerin CTT'nin müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri önerilir.

  CTT Parselleri Nasıl Takip Edilir

  CTT paketini iki şekilde kolayca takip edebilirsiniz! Aşağıdaki talimatları izleyin.

  1. CTT'nin Resmi Web Sitesi Aracılığıyla

  CTT paketleri, çevrimiçi olarak veya makbuzunuzda aldığınız takip numarasını girmeniz ve 'Bir paketi takip et' seçeneğine tıklamanız gereken resmi web sitesi aracılığıyla takip edilebilir. Ardından paket durumunuzun son ayrıntılarını görüntüleyebileceksiniz.

  CTT tracking page

  2. TrackingMore aracılığıyla

  CTT Portekiz'in kendi büyük operasyon ağı ve ulaşım sistemi vardır. Tüm ülkede sorunsuz hizmet verirken, gönderim yaptığı yaklaşık 150 ülkede tesislerini sunmak için diğer kuryelere, posta şirketlerine ve nakliye hizmetlerine güvenmek zorundadır. CTT'nin ulusal rotalarda gönderilen sevkiyat ve teslimatları tamamen kontrol ederken, uluslararası teslimatlar konusunda sınırlı kaldığını söylemek yanlış olmaz. Dünya çapındaki operasyonlarını tamamlamak için çeşitli taşıyıcı gemilerin ve havayollarının hizmetlerini kullanmaktadır.

  TrackingMore ile CTT gönderiniz için endişelenmenize gerek kalmaz, çünkü TrackingMore hem ulusal hem de uluslararası CTT paket durumunu almanıza izin verir. Bu tek noktadan izleme çözümüne erişmek için aşağıdaki adımları izleyin.

  TrackingMore CTT tracking page

  Tek yapmanız gereken, CTT ile bir gönderi rezervasyonu sırasında gönderene verilen takip numaranızı TrackingMore'un resmi web sitesine girmek. TrackingMore, göndericiden veya alıcıdan herhangi bir kişisel veya özel bilgi istemeyecektir.

  Kalkış yeri, varış yeri, ürünün türü, ağırlığı veya boyutu, tahmini süre veya seyahat rotası, paket üzerindeki tüm bu bilgiler TrackingMore aracılığıyla görülebilir.

  CTT Paketlerini Resmi Web Sitesi Üzerinden İzlemek için TrackingMore Kullanmak Arasındaki Fark Nedir?

  Belirtildiği gibi, CTT, yerel olarak sevk edilen paketlerinin net bir kaydını verir.

  Bununla birlikte, dünya çapında diğer birçok kurye hizmetini, ulaşım tesisini ve postaneyi içermesi gerektiğinden, uluslararası teslimatlar için izleme CTT'nin kontrolü altında değildir. Bu, CTT gönderisi el değiştirip başka bir kuryeye verildiğinde, gönderinizle ilgili güncel bir durum alamayabileceğiniz ve teslimatınızda gecikme yaşanmasına neden olabileceğiniz anlamına gelir.

  CTT'nin tüm teslimat sürecini başından sonuna kadar yönetmesi durumunda, tüketicilerin CTT'nin resmi web sitesinden takip almaları mümkün olacaktır. Bu amaçla TrackingMore, gönderinizi takip edebileceğiniz en iyi çözümü ve 50 gönderiye kadar tek seferde konsolide bir paket takibi sağlar.

  TrackingMore ile paket durumunuzu kontrol etmek için farklı web sitelerinde oturum açmanız gerekmez. Diğer beş kurye hizmetinden elli farklı kargo takip numarası girebilir ve hepsi için güncel durumları tek bir yerden alabilirsiniz. Bu, özellikle dünya çapında hareket eden farklı kurye şirketlerinden birden fazla gönderisi olan işletmeler için faydalıdır.

  CTT Takip Numarası

  CTT paket takip numarası, CTT Portekiz aracılığıyla uluslararası bir paket gönderdiğinizde size verilen benzersiz bir numaradır. CTT tarafından verilen bir takip numarası, sayı ve harflerin bir kombinasyonu da dahil olmak üzere tipik olarak 13 ila 22 karakterden oluşur. CTT takip numaraları, menşe ülkelerine göre belirlenir. Örneğin, Portekiz'de oluşturulan takip numaraları genellikle 4 alfabetik harf ve 9 sayısal rakam dahil olmak üzere 13 karakterden oluşur. Bunun aksine, İspanya'dan gelen takip numaraları genellikle 22 karakterden oluşur.

  CTT takip numarasına bir örnek RT145643192PT'dir.

  CTT Takip Numarası Hakkında SSS

  • CTT takip numaramı nerede arayabilirim?

  Çevrimiçi bir ürün satın aldıysanız ve CTT ile gönderilecekse, CTT teslimatınızı takip etmek ve takip etmek için takip kodunuzu e-posta veya SMS yoluyla alacaksınız.

  Bunun aksine, paketinizi CTT'nin İrtibat Noktalarından veya yerel postanelerden birine bıraktıysanız, bu takip kodu makbuzunuzda olabilir. CTT Express izleme hizmetini çevrimiçi olarak rezerve ettikten sonra, takip numarası nakliye etiketinde bulunabilir.

  • Teslimat geliyor ama kargo numarası bende yok. Ne yapabilirim?

  Bu gönderi numarası, gönderici şirkete kargo siparişi verdiğinde gönderilir. Gönderim numaranız yoksa veya makbuzda veya etikette bulamıyorsanız, paketin orijinal göndericisiyle iletişime geçmeniz gerekecektir.

  CTT İzleme API'sı

  Bir izleme API'si, müşterilerin verilen referans veya gönderi numarasını kullanarak gönderilerini doğrudan web sitelerinden kontrol etmelerini sağlamak için tasarlanmıştır. Bu özellik, tüketicilerin gönderi takibi veya siparişlerinin güncellenmiş durumunu kontrol etmek için resmi web sitelerine dönmelerine olanak tanır. Bu geri dönüş trafiği, şirketinizin daha fazla satış elde etmesini ve tekrar eden tüketiciler kazanmasını sağlayacaktır. Ayrıca, işletmelerin birden fazla gönderiyi tek seferde takip etmesine olanak tanır.

  TrackingMore API , benzersiz özellikleri nedeniyle önde gelen birçok markanın ilk tercihidir.

  Her şeyden önce, TrackingMore'un API'si, CTT dahil olmak üzere tüm dünyada yaklaşık 1100 kurye hizmetiyle entegre edilmiştir.

  TrackingMore'da, aşağıdakiler gibi 1100+ taşıyıcıdan daha fazlasını takip edebilirsiniz

  Ekspres: UPS takibi, DHL takibi, FedEx takibi, TNT takibi

  Gönderi: USPS izleme, Çin Post Takibi, Hong Kong Post Takibi, vb.

  CTT'nin resmi web sitesinde gecikmeli güncellemelerle karşılaşan teslimatlar, TrackingMore'un API'si aracılığıyla otomatik olarak güncellenecektir.

  Ayrıca bu hizmet, işletmelerin kendi markalı izleme sayfalarını oluşturmalarına olanak tanıyarak müşteri alışveriş deneyimini geliştirir.

  CTT ile iletişime geçin

  CTT Portekiz ile aşağıdaki yollarla iletişime geçilebilir.

  • CTT Çağrı Merkezi – İş günlerinde 08:30 - 19:30 saatleri arasında 210471616 aramaları yapılabilir.
  • İletişim Formu – CTT, iletişim formunu sorgunuz ve kişisel bilgilerinizle doldurarak da iletişime geçebilir.

  Gönderi takibinizle ilgili en son güncellemeler için TrackingMore'un resmi web sitesinde oturum açın.

   

  Track all your parcels in one place.

  1209+ carriers Integrated

  Bir demo rezervasyonu yapın

  Track your packages across different carriers

  TrackingMore integrated with 1209+ carriers, supporting global parcel tracking in one place.

  Track 1209+ Global Carriers >

  Değerlendirme -leri

  Overall rating
  5.0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  Bir yorum yazın

  Optimize edin
  Müşterinin satın alma sonrası yolculuğu

  Gönderi durumunu otomatik olarak güncellemek veya satış fırsatları yaratmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan tüm araçlara sahibiz.