Nowa Zelandia Post Śledzenie

New Zealand Post to wiodąca usługa doręczania paczek do wysyłania lub odbierania przesyłek na całym świecie. Przeczytaj, aby dowiedzieć się o śledzeniu NZ Post za pośrednictwem TrackingMore.

new-zealand-post
  For businesses

  Nowa Zelandia Post branded tracking experience

  Give customers the best post-purchase experience with proactive delivery updates

  Start free >
  For developers

  Nowa Zelandia Post tracking API and webhooks

  Designed for developers to integrate USPS tracking functionality easily.

  Get free Nowa Zelandia Post tracking API
  For Shopify

  Nowa Zelandia Post tracking for your shopify store

  Best tracking tool in Shopify, works perfectly well with dropshipping stores.

  Get Shopify App >
  New Zealand Post to wiodąca usługa doręczania paczek do wysyłania lub odbierania przesyłek na całym świecie. Przeczytaj, aby dowiedzieć się o śledzeniu NZ Post za pośrednictwem TrackingMore.

  Contents

  • NZ Post Śledzenie
  • O New Zealand Post
  • Jak śledzić paczkę pocztową NZ
  • NZ Post Numer śledzenia
  • NZ Post Tracking Statusy
  • Interfejs API śledzenia postów w Nowej Zelandii
  • Często zadawane pytania dotyczące NZ Post Dostawa i śledzenie paczek
  • Jak skontaktować się z NZ Post

  NZ Post Śledzenie

  NZ Post Tracking to kompleksowy system, który umożliwia klientom monitorowanie statusu ich paczek, zarówno w Nowej Zelandii, jak i po wysłaniu za granicę. Korzystając z tej usługi śledzenia, użytkownicy mogą uzyskać wgląd w bieżącą lokalizację, etapy tranzytu i oczekiwane daty dostawy swoich paczek. Śledzenie krajowe zapewnia przejrzystość w granicach Nowej Zelandii, podczas gdy funkcja śledzenia międzynarodowego NZ Post pozwala na monitorowanie paczek w czasie rzeczywistym podczas ich podróży przez kraje i kontynenty. Ta podwójna funkcjonalność zapewnia klientom spokój ducha, zapewniając ich, że ich paczki, zarówno lokalne, jak i globalne, są na właściwej drodze do miejsca przeznaczenia.

  O New Zealand Post

  New Zealand Post, zwana także NZ Post, jest znaną państwową firmą logistyczną i dostawczą obsługującą firmy i osoby prywatne w całym kraju. Możesz dostarczać paczki za pomocą ich usług i odbierać przesyłki międzynarodowe i krajowe z pełną niezawodnością.

  NZ Post, z siedzibą w Wellington, zatrudnia ponad 7000 osób, w tym zarówno pracowników, jak i wykonawców i z powodzeniem dostarcza około 2 milionów paczek tygodniowo. Z bogatą historią obejmującą około 180 lat od jej powstania w 1830 roku, NZ Post ewoluował od czasu, gdy kupcy wyspiarscy zarządzali cłami pocztowymi. Jednak z powodu opóźnień i zniszczeń pierwszy oficjalny urząd pocztowy powstał w 1840 roku w Kororarece.

  NZ Post odegrał nawet aktywną rolę podczas niepodległości kraju od Południowej Walii. Wiele czynników przyczyniło się do nieefektywności usług pocztowych w tym czasie z powodu kosztów dostawy do kosztów. Nawet wtedy NZ Post utrzymywała przesyłki międzynarodowe z Sydney do Londynu. Przez lata NZ Post stanęła przed kilkoma wyzwaniami na poziomie strategicznym. Kładąc nacisk na przesuwanie się wraz z najnowszymi trendami na rynku, zawsze przynosili coś wyjątkowego.

  W czerwcu 2021 r. New Zealand Post ogłosił nowe logo i rebranding, łącząc NZ Post, Pace i CourierPost w celu zwiększenia wydajności i zmniejszenia zamieszania wśród konsumentów.

  Jak śledzić paczkę pocztową NZ

  Śledzenie paczek za pomocą NZ Post, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych, jest prostym procesem. Oto, jak możesz to zrobić.

  • Za pośrednictwem strony internetowej NZ Post

  New Zealand Post tracking page

  Oto, jak możesz śledzić paczki krajowe.

  1. Wejdź na oficjalną stronę New Zealand Post.

  2. Kliknij przycisk Śledź przesyłkę wyświetlany na stronie głównej.

  3. Wpisz swój numer śledzenia w pasku wyszukiwania widocznym u góry.

  4. Kliknij Śledź, a znajdziesz informacje o paczce z datą dostawy i aktualnym statusem.

  • Poprzez TrackingMore

  TrackingMore to wiodąca platforma śledzenia przesyłek, która pomaga firmom śledzić ich paczki. Umożliwia śledzenie przesyłek od ponad 1 100 przewoźników na całym świecie w celu efektywnego zarządzania zamówieniami na jednym pulpicie nawigacyjnym.

  TrackingMore NZ Post tracking

  Oto jak możesz łatwo śledzić przesyłki New Zealand Post dzięki TrackingMore.

  1. Na oficjalnej stronie TrackingMore kliknij przycisk Przewoźnicy .

  2. Wyszukaj New Zealand Post na pasku wyszukiwania.

  3. Wprowadź swój identyfikator śledzenia New Zealand Post.

  4. Kliknij Śledź , a otrzymasz wszystkie informacje o paczce, od statusu przesyłki po szacowaną datę dostawy.

  NZ Post Numer śledzenia

  Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki jest aktualny punkt tranzytowy swojej paczki lub kiedy dotrze ona do Twojego domu, jedynym sposobem na to jest numer śledzenia New Zealand Post. Poniżej znajduje się krótki opis numeru śledzenia.

  • Jak wygląda NZ Post Tracking Number?

  Numer śledzenia New Zealand Post jest zwykle w formacie alfanumerycznym. Różni się zarówno dla przesyłek kurierskich, jak i niekurierskich.

  Zazwyczaj paczki krajowe mają głównie cyfry, ale w przypadku paczek międzynarodowych format składa się z 2 liter na początku, następnie 9 cyfr w środku, a następnie 2 cyfr na końcu.

  W polu wyszukiwania możesz dodać wiele identyfikatorów śledzenia i oddzielić je przecinkami.

  Oto przykłady numerów śledzenia poczty nowozelandzkiej.

  - Przesyłki kurierskie: 00894210334007532302

  -Międzynarodowy: AA123456789NZ

  • Jak znaleźć numer śledzenia postu w NZ?

  Znalezienie numeru śledzenia New Zealand Post dla Twojej paczki jest proste.

  Sprawdź wiadomość e-mail z potwierdzeniem wysłaną po złożeniu zamówienia; Będzie zawierał wszystkie informacje związane z przesyłką, w tym numer śledzenia i link do narzędzia śledzenia. Co więcej, numer śledzenia można również znaleźć na etykietach wysyłkowych z kodami kreskowymi.

  • Czy mogę śledzić moją przesyłkę bez numeru śledzenia?

  Nie można śledzić przesyłki bez numeru śledzenia. Niezależnie od tego, czy podasz jakiekolwiek kluczowe szczegóły, od nazwiska odbiorcy po adres lub numer telefonu, bez identyfikatora śledzenia, aktualna pozycja Twojej paczki nie może być monitorowana.

  Jeśli zgubisz wiadomość e-mail z potwierdzeniem i zgubisz numer śledzenia, możesz poprosić nadawcę bezpośrednio o ponowne wysłanie numeru śledzenia.

  NZ Post Tracking Statusy

  Status śledzenia reprezentuje aktualną lokalizację lub punkt tranzytowy paczki, niezależnie od tego, czy została wysłana/odebrana za pośrednictwem usług krajowych lub międzynarodowych NZ Post. Niektóre z tych statusów obejmują.

  STATUS ŚLEDZENIA

  OPIS:__________

  Przybył do zagranicznego magazynu poczty

  Twoja paczka dotarła do zagranicznego magazynu pocztowego kraju pochodzenia, aby zostać wysłana do Nowej Zelandii.

  Przylot do kraju docelowego

  Twoja paczka pomyślnie wylądowała w kraju docelowym

  Przybył do Nowej Zelandii

  Twoja paczka została wpuszczona na pokład w Auckland International Mail Center i jest przetwarzana przez służby graniczne

  Próba dostarczenia

  Zespół logistyczny New Zealand Post próbował dostarczyć paczkę, ale nie udało się z powodu nieprawidłowego adresu, danych odbiorcy itp.

  Oczekiwanie na konsolidację dostaw

  Twoja paczka jest utrzymywana w celu konsolidacji z różnymi przedmiotami w zamówieniu, które muszą być wysyłane razem.

  Sortowanie miejsca docelowego

  Twoja paczka została posortowana przez międzynarodowe centrum pocztowe w celu przetransportowania jej do magazynu poczty nowozelandzkiej

  Zatrzymane do odprawy celnej

  Określony przedmiot w paczce jest przechowywany przez lokalne organy celne do odprawy. Musisz udać się na lotnisko, jeśli zostaniesz zatrzymany do zapłaty, a jeśli nie, zostanie zwolniony po 2 dniach roboczych

  Lewy kraj pochodzenia

  Twoja przesyłka jest odprawa celna i wpuszczana na pokład samolotu do Nowej Zelandii

  Gotowy dla kuriera

  Twoja paczka jest przechowywana w lokalnym magazynie poczty nowozelandzkiej i czeka na przybycie kierowcy firmy kurierskiej

  Gotowy do wysłania

  New Zealand Post utworzyła numer śledzenia paczki, ale czeka na przesłanie paczki do aktualizacji w systemie

  Dalsze informacje są wymagane od nadawcy

  Niektóre informacje są potrzebne od nadawcy, aby odprawić paczkę przez granice

  Dostarczane

  Twoja paczka jest dostarczana i podpisywana przez odbiorcę

  Dostawa zakończona

  Pomyślna dostawa

  Nie można dostarczyć

  Nie mogliśmy dostarczyć Twojej paczki. Skontaktuj się z nadawcą, aby uzyskać dalszą pomoc.

  Interfejs API śledzenia postów w Nowej Zelandii

  Interfejs API poczty nowozelandzkiej umożliwia sklepom eCommerce monitorowanie paczek od początku do końca, niezależnie od wybranej trasy dostawy. Ma to na celu umożliwienie firmom bycia na bieżąco z wszelkimi informacjami, które mogą mieć wpływ na usługę.

  TrackingMore oferuje interfejs API śledzenia przesyłek, który można zintegrować z ponad 1100 przewoźnikami na całym świecie, takimi jak:

  Ekspresowe: śledzenie UPS, śledzenie DHL, śledzenie FedEx, śledzenie TNT

  Post: śledzenie USPS, śledzenie poczty w Chinach, śledzenie poczty w Hongkongu itp.

  TrackingMore API oferuje nawet obsługę wielu języków dla wygody międzynarodowych użytkowników, dzięki czemu ufają mu znane na całym świecie marki, takie jak Shein, DJI, Printify itp. Wspomaga również masowe przesyłki międzynarodowe, oferując jednoekranowy system zarządzania zamówieniami wyświetlający każdy szczegół. Jest również kompatybilny z serwisami eBay, Magento, Shopify i AliExpress, dzięki czemu możesz połączyć swoje konto, aby przechowywać wszystkie swoje dane w jednym miejscu.

  Często zadawane pytania dotyczące NZ Post Dostawa i śledzenie paczek

  • Jak długo trwa dostawa NZ Post?

  New Zealand Post obsługuje trzykrotnie tygodniowy harmonogram dostaw standardowych przesyłek na obszarach miejskich i pięciodniową usługę w tygodniu dla adresów wiejskich, z różnymi czasami dostawy dla przesyłek międzynarodowych.

  Rodzaj usługi

  Częstotliwość

  Czas dostawy

  Dostawa miejska

  3 dni w tygodniu

  Zwykle 2 dni

  Dostawa na obszarach wiejskich

  5 dni w tygodniu

  Zwykle w ciągu tygodnia

  Dostawa międzynarodowa (wychodząca)

  Zgodnie z dostępnością lotów

  3 do 5 dni

  Dostawa międzynarodowa (przychodząca)

  Zgodnie z dostępnością lotów

  7 do 14 dni

  • Jakiego kuriera używa NZ Post do dostawy?

  W przypadku międzynarodowych opóźnień i nagłych wypadków, NZ Post współpracuje z przewoźnikami ostatniej mili, aby wysłać paczki na czas.

  Przewoźnicy ci są jednymi z najlepszych firm kurierskich w określonych regionach. New Zealand Post współpracowała z usługami logistycznymi, w tym FedEx, DHL i UPS, służąc jako ostatnie ogniwo w łańcuchu dostaw, znanym jako przewoźnik "ostatniej mili".

  • Dlaczego mój status śledzenia przesyłki nie jest aktualizowany?

  Mogą istnieć dziesiątki powodów, dla których status śledzenia przesyłki nie jest aktualizowany. Niektóre z głównych powodów obejmują.

  - Opóźnienie narzędzia śledzącego

  - System nie został zaktualizowany

  - Nabyta usługa nie zezwala na śledzenie

  • Dlaczego międzynarodowe śledzenie NZ Post nie przyniosło wyników?

  Jeśli śledzenie przesyłki przez New Zealand Post International nie zadziałało w przypadku Twojej paczki, może to przede wszystkim oznaczać, że przedmiot nie został wysłany za pośrednictwem usług śledzenia.

  Nie możesz śledzić paczek, gdy paczka jest wysyłana za pośrednictwem usług ekonomicznych z numerami śledzenia zaczynającymi się od CC, LI lub CV. Ten numer śledzenia jest przeznaczony tylko dla personelu poczty nowozelandzkiej w celu bezproblemowej wysyłki.

  Jeśli jednak przesyłka została wysłana za pośrednictwem usług kurierskich New Zealand Post Express lub Courier, należy odczekać co najmniej jeden dzień roboczy przed sprawdzeniem narzędzia śledzenia. Wydłuża to czas aktualizacji paczki w inwentarzu systemu.

  Jeśli po tym okresie nadal nie możesz śledzić swojego przedmiotu, zalecamy skontaktowanie się z nadawcą.

  • Dlaczego nie mogę śledzić przesyłki międzynarodowej wysłanej za pośrednictwem poczty nowozelandzkiej?

  Głównym powodem, dla którego nie możesz śledzić międzynarodowej paczki wysłanej za pośrednictwem NZ Post, jest to, że przedmiot nie został jeszcze zeskanowany do systemu.

  Co więcej, innym powodem może być niewybór odpowiedniego rodzaju usługi. Niektóre usługi poczty nowozelandzkiej traktują międzynarodowe doręczanie paczek jako powszechne dostarczanie poczty ze względu na plan wysyłki. Wybierz usługę Express lub International Courier, aby łatwo śledzić przesyłkę.

  • Dlaczego NZ Post nie zezwala na śledzenie mojego przychodzącego przedmiotu międzynarodowego?

  System śledzenia zależy od rodzaju usługi, z której nadawca korzysta w przypadku przesyłek międzynarodowych. Niektóre usługi oferują śledzenie tylko do wyjazdu z pierwotnego kraju.

  Takie usługi nie pozwalają na skanowanie paczek po przybyciu do kraju docelowego, więc nie otrzymasz żadnych informacji o paczce po dotarciu do Nowej Zelandii.

  Jak skontaktować się z NZ Post

  Możesz skontaktować się z obsługą klienta New Zealand Post na różne sposoby w dogodnym dla siebie czasie. Poniżej znajdują się dane kontaktowe działu obsługi klienta NZ Post.

  Metoda kontaktu Szczegóły
  Telefon

  W NZ: 0800 501 501

  Za granicą: +64 9 977 0102

  Poczta NZ Post, Centrum Obsługi Klienta, Private Bag 208038, Highbrook, Auckland 2161
  Zapytanie online https://www.nzpost.co.nz/contact-support/assistance/form
  Godziny pracy 8:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy

   

  Track all your parcels in one place.

  1242+ carriers Integrated

  Zamów demo

  Track your packages across different carriers

  TrackingMore integrated with 1242+ carriers, supporting global parcel tracking in one place.

  Track 1242+ Global Carriers >

  Opinii

  Overall rating
  5.0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  Napisz recenzję

  Przekształć swój
  Śledzenie przesyłki dzisiaj

  Chcesz zautomatyzować aktualizacje przesyłek lub poprawić wydajność dostaw? Dzięki potężnemu interfejsowi API TrackingMore będziesz mieć wszystkie narzędzia na wyciągnięcie ręki, aby przekształcić podróż klienta po zakupie.