Parcelforce İzleme

Parcelforce paketlerini çevrimiçi olarak takip edin ve trackingmore üzerinden tek bir yerde menşe/hedef izleme bilgilerini alın.

parcel-force
  For businesses

  Parcelforce branded tracking experience

  Give customers the best post-purchase experience with proactive delivery updates

  Start free >
  For developers

  Parcelforce tracking API and webhooks

  Designed for developers to integrate USPS tracking functionality easily.

  Get free Parcelforce tracking API
  For Shopify

  Parcelforce tracking for your shopify store

  Best tracking tool in Shopify, works perfectly well with dropshipping stores.

  Get Shopify App >
  Parcelforce paketlerini çevrimiçi olarak takip edin ve trackingmore üzerinden tek bir yerde menşe/hedef izleme bilgilerini alın.

  Contents

  • Parcelforce Hakkında
  • Parcelforce Teslimatımı Nasıl Takip Edebilirim?
  • Parcelforce Takip Numarası
  • Parcelforce Uluslararası Takip
  • Parcelforce uluslararası teslimat yapıyor mu?
  • Parcelforce'un teslimat yapması ne kadar sürer?
  • Parcelforce Teslimat Süresi
  • Parcelforce Takip Durumları
  • Parcelforce teslimatı SSS
  • Parcelforce Takip API'si
  • Parcelforce Müşteri Hizmetleri ile İletişime Geçin

  Parcelforce Hakkında

  Birleşik Krallık'ta yaşayanlar için Parcelforce bilinen bir isimdir. Tarihi 1883 yılında ana şirketin Parcel Post hizmeti olarak başladı Kraliyet Postası. 1990 yılının Ağustos ayında Royal Mail, Parcelforce olarak yeniden markalaştı ve nihayet 1998 yılında dünya çapında faaliyetlerine başladı.

  2000'li yılların başından bu yana şirket büyümeye ve işini genişletmeye devam etmiş, BT ve altyapıya yaptığı büyük yatırımlarla ekspres paket pazarına girmiştir.

  Parcelforce Worldwide şu anda 54 yerel depo aracılığıyla esnek teslimat seçenekleriyle Birleşik Krallık genelinde teslimat yapmaktadır.

  Operasyonlar, üç otomatik ayıklama ve izleme merkezi aracılığıyla yürütülmektedir:

  • Ulusal Merkez (her saat binlerce koli işleme kapasitesine sahiptir)
  • Uluslararası Merkez (200'den fazla ülkeye günlük 35.000 paket gönderme kapasitesine sahiptir) ile Kuzey Batı ve Güney Doğu İşleme Merkezleri.

  The Helping Hand Co. ve Camping World gibi birçok tanınmış uluslararası işletmeye hizmet veren Parcelforce, olağanüstü hizmetleri nedeniyle müşterileri tarafından güvenilmektedir.

  Parcelforce Teslimatımı Nasıl Takip Edebilirim?

  Parcelforce teslimatınızı takip etmek çok kolaydır. İki temel yöntem kullanılabilir:

  Via Parcelforce'in Takip ve İzleme

  Birleşik Krallık'ta Parcelforce takibi, bir paket takip aracı bulacağınız resmi web sitesi aracılığıyla izlenebilir. Paketinizin durumu hakkında bilgi almak için paket numaranızı buraya girmeniz yeterlidir.

  Parcelforce teslimatınızla ilgili en son gelişmeleri öğrenmek istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar aşağıda verilmiştir:

  1. Parcelforce'un resmi web sitesine gidin ve Bir paket alma seçeneğine tıklayın.
  2. Verilen Paketinizi takip edin düğmesine tıklayın.
  3. Verilen alana referans/koli numaranızı girin ve gerçek zamanlı güncelleme almak için Öğeyi takip et seçeneğine tıklayın.

  Parcel Force Tracking

  Via TrackingMore

  TrackingMore işletmelerin ve bireylerin paketlerinin izini asla kaybetmemeleri için sürekli olarak takip etmelerine yardımcı olmayı taahhüt eden bir takip hizmetidir.

  Dünya çapında çalışan bir takip hizmeti olarak TrackingMore, dünya çapında 1100'den fazla kargo hizmeti aracılığıyla gönderilen paketinizi kontrol etmenize yardımcı olabilir.

  TrackingMore, müşterilerine otomatik olarak güncellenen gönderi durumunu görüntülemek için benzersiz bir fırsat sunar. Bunun da ötesinde, gönderi ve takip yönetimi için yenilikçi gösterge paneli, onu dünya çapındaki müşterilerin bir numaralı tercihi haline getiriyor.

  Shein, DHL, Printify, Bamako gibi dünyanın önde gelen markalarının TrackingMore'a güvenmesine şaşmamalı.  

  Parcelforce teslimatınızı TrackingMore ile takip etmek isterseniz, işte yapabilecekleriniz:

  1. Ücretsiz denemenizi başlatın veya TrackingMore'un hizmetlerinden daha uzun süre yararlanmak için kaydolun.
  2. Verilen alana Parcelforce takip/sipariş numarasını ekleyin ve TakipEt düğmesine basın.
  3. Gönderileriniz hakkında, yolda olup olmadıkları, teslim alınıp alınmadıkları veya teslim edilip edilmedikleri vb. dahil olmak üzere ayrıntılı bilgi alın.

  TrackingMore, müşterilerinin kendi markalı takip sayfalarına sahip olmalarına izin vererek beklentilerini aşıyor. İzleme sayfanızın görünümünü ve davranışını kendi takdirinize bağlı olarak değiştirebilirsiniz. Ayrıca, müşterilerinizin alışveriş sonrası en iyi deneyimi yaşayabilmeleri için bu izleme sayfası için size benzersiz bir URL sağlanacaktır.

  TrackingMore ve Parcelforce'un Resmi Web Sitesinde Takip Etmek Arasındaki Fark Nedir?

  Parcelforce, müşterilerinin yerel olarak gönderilen paketleri takip etmesine izin verir. Uluslararası paketler takip edilebilir, ancak küresel değer ve küresel ekonomi gibi birkaç istisna vardır ve bunlar takip edilemeyebilir.

  Dünyanın önde gelen gönderi takip hizmeti TrackingMore, işletmelerin paket teslimatlarını takip etmelerine yardımcı oluyor. Şirketler, bu hizmetten yararlanarak dünya çapında çalışan binden fazla kurye aracılığıyla gönderilen gönderilerini kontrol edebilirler.

  TrackingMore'u kullanmak son derece kolaydır. Sadece Parcelforce paket numaranızı resmi web sitesine girmeniz yeterlidir. Web sitesi Parcelforce paketlerinizin ayrıntılarını hemen gösterecektir.

  TrackingMore hizmeti, akıllı gösterge paneli ve otomatik algılama özelliği sayesinde birçok önde gelen uluslararası şirketin en iyi tercihi olmaya devam etmektedir.

  Parcelforce Takip Numarası

  Parcelforce takip numarası hakkında her şeyi öğrenmek için bu bölümü takip edin!

  Parcelforce Takip Numarası nedir?

  Koli takip numaraları harf ve rakamlardan oluşur ve uzunlukları 9, 11, 13, 14, 16 veya 21 karakterden oluşur.

  Parcel force-Tracking number

  Parcelforce takip numarası neye benziyor?

  Parcelforce'un farklı teslimat hizmetleri için farklı bir takip numarası formatı vardır.

  • Birleşik Krallık içinde gönderilen paketler için takip numaraları 2 harf ve 7 rakamdan (örneğin, BB1234567) veya 4 harf ve 10 rakamdan (örneğin, BBBB1234567890) oluşacaktır.
  • Uluslararası olarak gönderilen paketler için takip numaraları 2 harf, 9 rakam ve sonunda GB alfabesi (örneğin, BB123456789GB) veya yalnızca 12 rakam (örneğin, 123456789000) içerecektir.
  • Yurtdışından gönderilen ve Birleşik Krallık'ta teslim alınan paketlere 2 harf, 9 rakam içeren ve yine iki harfle biten bir referans numarası verilecektir (örneğin, CN058615379JP).

  Parcelforce Takip Numaramı nasıl bulabilirim?

  Parcelforce aracılığıyla gönderilen çevrimiçi alışverişlerinizde, perakendeci tarafından size sağlanacak bir referans numarası olacaktır. Bu referans numarası paketinizi takip etmek için kullanılabilir.

  Parcelforce aracılığıyla bir ürün gönderiyorsanız, bu pakete bir takip numarası verilecektir. Paketi Parcelforce'un depolarından birine bırakırsanız, bu numara size sipariş onay e-postasında veya makbuzda verilecektir.

  Ayrıca, Parcelforce takip numaranız Parcelforce makbuzunuzun sol üst köşesinde veya postane makbuzunda bulunabilir. Parcelforce aracılığıyla gönderilen bir paketi alırken, perakendeci genellikle sipariş onay e-postasında takip numarasını verir.

  Parcelforce takip numaram takip sistemi tarafından tanınmıyor. Neden böyle oldu?

  Takip numaranızın tanınmamasının birden fazla nedeni olabilir:

  • Girilen takip numarası yanlış.
  • Gönderici yanlış referans numarası vermiştir.
  • Referans numarası Parcelforce Worldwide aracılığıyla gönderilen bir ürün için değildir.
  • Koli henüz tesise aktarılmamıştır. Ürünün sisteme girilip girilmediğini görmek için daha sonra tekrar kontrol etmek en iyisidir.

  Parcelforce Uluslararası Takip

  Parcelforce paket teslimatı 'koli takip aracı' resmi web sitesinde mevcuttur. Paket sevkiyatının ilk aşamasından teslimatına kadar, bu araç paketinizi yolculuğu boyunca kontrol altında tutmanıza yardımcı olabilir.

  Parcelforce'un sağladığı bir diğer faydalı hizmet de Birleşik Krallık genelinde ekspres posta hizmeti (EMS) sunmasıdır.

  Birleşik Krallık genelinde 65 milyondan fazla tüketiciye hizmet veren EMS'ye Parcelforce'un postanelerinden ve perakende satış noktalarından ülke çapında kolayca erişilebilir.

  İngiltere EMS takibi için, EMS paketlerini kontrol etmek isteyenler için evrensel bir paket izleyici mevcuttur. Takip numaranızı girmeli ve en son güncellemeyi almak için Paketi Takip Et'i tıklamalısınız.

  Parcelforce uluslararası teslimat yapıyor mu?

  Parcelforce, müşterilerine Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere birçok ülkeye uluslararası gönderi teslimatı seçeneği sunar. Resmi paket takip aracı ile paketinizi teslim edilene kadar takip edebilirsiniz.

  Parcelforce'un teslimat yapması ne kadar sürer?

  İngiltere içinde yapılacak Parcelforce teslimatları Cumartesi günleri de dahil olmak üzere her gün aşağıdaki teslimat süresi seçenekleri ile yapılmaktadır:

  Hizmet

  Teslimat Süresi

  Ekspres 9, 10 ve AM

  Ertesi iş günü, sabah erken saatlerde

  Ekspres 24

  Bir sonraki iş günü içinde her zaman

  Ekspres 48

  İki iş günü içinde

  Ekspres 48 genişlik

  İki iş günü içinde (büyük paketler için)

  Parcelforce'un uluslararası teslimatları aşağıda verilen programı takip eder:

  Hizmet

  Teslimat Süresi

  Mondial Express

  Sonraki iş günü (ABD, Kanada, Avrupa), iki iş günü (diğer ülkeler)

  İrlanda Ekspresi

  Sonraki iş günü

  Küresel Öncelik

  Üç iş günü içinde

  Küresel Değer

  Tahmini 5 ila 8 iş günü

  Mondial Ekonomi

  28 ila 46 iş günü içerisinde

  Parcelforce Teslimat Süresi

  Parcelforce, Birleşik Krallık içinde en iyi teslimat sürelerine sahip olmakla övünür ve paketlerini aynı gün son varış noktalarına gönderir.

  Parcelforce, müşterilerine kolaylık sağlamak için Birleşik Krallık'ı üç bölgeye ayırmıştır. Seçilen hizmete bağlı olarak, bu bölgelerdeki paket alıcıları genellikle teslimatlarını Pazartesi'den Cuma'ya sabah 7 ile akşam 6 arasında alırlar.

  Müşteriler ayrıca sevkiyat başına küçük bir ek ücret ödeyerek özel bir Cumartesi teslimat hizmeti için rezervasyon yaptırabilirler.

  Öte yandan uluslararası teslimatlar (4 ila 12. bölgelere ayrılmıştır), varış ülkesine bağlı olarak değişme eğiliminde olan standart çalışma saatleri içinde yapılır.

  Parcelforce Takip Durumları

  Paketinizi Parcelforce ile ayırttınız ve Parcelforce canlı takip durumlarının ne anlama geldiği konusunda kafanız mı karıştı? İşte Royal Mail Parcelforce'un takip web sitesinde görüntülenen en yaygın takip durumlarını anlamak için bir rehber.

  Durum

  Açıklama

  Adres Sorunu

  Teslimat bilgileri eksik olduğu için teslimat adresi bulunamıyordu.

  PO'dan teslim alınacak adres

  Teslimatın kaçırılması durumunda, sürücü paketinizin siz teslim alana kadar güvenli bir şekilde saklanacağı yerel postanenin bilgilerini içeren bir kart bırakacaktır.

  Gümrük işlemleri bekleniyor

  Paketiniz, geçerli vergiler açısından değerlendirilmek üzere yerel veya başka bir ülkenin gümrük makamlarına iletilmiştir.

  Ücretlerin ödenmesi bekleniyor

  Paketiniz için ödenmesi gereken harç veya vergiler vardır ve teslim edilmeden önce bunların ödenmesi gerekir.

  Ödenecek ücretler

  Gümrük vergisi veya vergi gibi masrafların paketiniz üzerinden ödenmesi gerekmektedir.

  Postaneden teslim alın

  Teslimatın kaçırılması durumunda, sürücü paketinizin siz teslim alana kadar güvenli bir şekilde saklanacağı yerel postanenin bilgilerini içeren bir kart bırakacaktır.

  Kaydedilen hasar

  Yolculuk sırasında pakette hasar meydana gelmiştir. Mümkünse, teslim edilebilmesi için yeniden paketlenecektir.

  Teslimat Denendi

  Sürücü verilen adreste kimseyi bulamamıştır. Bundan sonra ne yapmaları gerektiğini anlatan bir kart bırakacaklardır.

  İhracat için iletildi

  Paket, başka bir ülkeye veya iki hedef ülke arasında gönderilmeden önce yerel bir konumdadır.

  Held

  Paketiniz eksik adres bilgileri, kaydedilen hasar, yanlış evraklar veya kısıtlı içerik nedeniyle bekletilebilir.

  Parselin yeri tespit edilemiyor.

  Konumu bulunamadığı için parsel durumu güncellenememiştir. Şirket aramaya devam edecektir.

  Göndericiye İade Edildi

  Teslimatın başarısız olması durumunda, paket göndericiye iade edilecektir.

  Parcelforce teslimatı SSS

  • Gönderi teslimatının kaçırılması durumunda ne yapmalı?

  Parcelforce paketinizi en fazla üç kez teslim etmeyi deneyecektir. Teslimatı kaçırmanız durumunda, gönderinizi yerel depodan almanız gerekir.

  • Bir paket sipariş ettim ama artık istemiyorum. Ne yapılabilir?

  Paketiniz 20 güne kadar yerel bir Parcelforce deposunda tutulacaktır. Bu süre geçtikten sonra göndericiye geri gönderilecektir.

  Parcelforce Takip API'si

  Parcelforce izleme API'si, işletmelerin birden fazla paketini aynı anda kontrol etmelerini sağlar. Ayrıca izleme API işlevini kişisel projenize entegre etmeyi kolaylaştırır. Parcelforce izleme API'sinde bir şeyler ters gittiğinde, TrackingMore API, e-işletmelerin girişimlerine paket izleme işlevleri eklemelerine olanak tanır.

  trackingmore.com'da 1100'den fazla kuryeyi takip edebilirsiniz, örneğin

  Ekspres: UPS takibi, DHL takibi, FedEx takibi, TNT takibi

  Posta: USPS takip, Çin Posta Takibi, Hong Kong Posta Takibivb.

  Bu aynı zamanda aşağıdaki faydaları da sağlar:

  • Tek bir entegrasyonda birden fazla taşıyıcıdan gönderi konumunun gerçek zamanlı güncellemelerini alma
  • Amazon'unki gibi sorunsuz bir paketin sağlanması
  • Zamanında teslimat istisna doğrulaması

  Parcelforce Müşteri Hizmetleri ile İletişime Geçin

  Parcelforce oldukça aktif müşteri hizmetlerine sahiptir ve aşağıdaki yöntemlerle iletişime geçilebilir:

  • Şirket ile iletişime geçilebilir Buradaherhangi bir özel hizmet veya geri bildirim sağlanması hakkında bilgi almak için.
  • Müşteri hizmetleri ekibiyle Birleşik Krallık'ta 0344 8004466 numaralı telefondan iletişime geçilebilir.
  • Sorularınızı bu formu doldurarak da gönderebilirsiniz online form.
  • Özel şikayetler için şirkete başvurulabilir Burada.

  TrackingMore, takip ile ilgili her türlü sorun için müşteriler tarafından günün her saati aranabilir.

  Track all your parcels in one place.

  1205+ carriers Integrated

  Bir demo rezervasyonu yapın

  Track your packages across different carriers

  TrackingMore integrated with 1205+ carriers, supporting global parcel tracking in one place.

  Track 1205+ Global Carriers >

  Değerlendirme -leri

  Overall rating
  4.9
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  Bir yorum yazın

  Optimize edin
  Müşterinin satın alma sonrası yolculuğu

  Gönderi durumunu otomatik olarak güncellemek veya satış fırsatları yaratmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan tüm araçlara sahibiz.