Royal Mail Śledzenie

Sprawnie i dokładnie śledź status dostawy swoich Royal Mail pac za pośrednictwem TrackingMore!

royal-mail
  For businesses

  Royal Mail branded tracking experience

  Give customers the best post-purchase experience with proactive delivery updates

  Start free >
  For developers

  Royal Mail tracking API and webhooks

  Designed for developers to integrate USPS tracking functionality easily.

  Get free Royal Mail tracking API
  For Shopify

  Royal Mail tracking for your shopify store

  Best tracking tool in Shopify, works perfectly well with dropshipping stores.

  Get Shopify App >
  Sprawnie i dokładnie śledź status dostawy swoich Royal Mail pac za pośrednictwem TrackingMore!

  Contents

  • Śledzenie poczty królewskiej
  • O obiekcie Royal Mail
  • Jak działa Royal Mail?
  • Jak śledzić moje paczki Royal Mail?
  • Numer śledzenia Royal Mail
  • Statusy śledzenia Royal Mail
  • Interfejs API śledzenia Royal Mail
  • Często zadawane pytania na temat Royal Mail Tracking
  • Skontaktuj się z Royal Mail

  Śledzenie poczty królewskiej

  Wraz z postępem w logistyce i dystrybucji na całym świecie, Royal Mail stała się punktem zwrotnym, który zmienił brytyjski system pocztowy. Służy jako jedna z najbardziej niezawodnych usług kurierskich, ułatwiająca kilka lokalnych firm, międzynarodową klientelę i sklepy e-commerce. Royal Mail oferuje nawet szczegółowy system śledzenia zarówno dla nadawców, jak i odbiorców, aby być świadomym lokalizacji paczki w czasie rzeczywistym.

  O obiekcie Royal Mail

  Royal Mail to brytyjska firma kurierska zajmująca się klientami i firmami w całym kraju i za granicą. Jego historia sięga 1516 roku, łącząc go z Mistrzem Poczty założonym przez Henryka VIII. Obecnie jest oficjalnie operatorem powszechnych usług pocztowych wyznaczonym przez rząd Wielkiej Brytanii jako operator powszechnych usług pocztowych na mocy ustawy o usługach pocztowych z 2011 r.

  Z siedzibą w Londynie i zatrudniająca ponad 100 000 osób, Royal Mail prowadzi rozległą sieć 37 centrów pocztowych i 1 356 biur dostaw, dostarczając 80 milionów paczek dziennie. Royal Mail słynie z całodobowej obsługi i przystępności cenowej. Wysyła paczki i listy sześć dni w tygodniu po stałej stawce dla każdej lokalizacji. Wraz z powszechnym systemem dostaw w całej Europie, Royal Mail wprowadziła spółkę zależną, General Logistics Systems (GLS), w celu skutecznego transgranicznego zarządzania paczkami.

  Royal Mail doświadczył znacznego wzrostu na londyńskim rynku akcji w październiku 2013 r. i trafił do indeksu Financial Times Stock Exchange 100. Ponad 700 tys. członków publicznych kupiło akcje i zyskało 10% udziałów, wpływając na dużą grupę inwestorów związanych z Royal Mail Group. Ze względu na politykę przyjazną pracownikom, Royal Mail wylądował również w Forbes World's Top Women-Friendly Companies w 2022 roku.

  Royal Mail napotkała kilka komplikacji na przestrzeni lat, od wzrostu liczby e-maili i metod cyfrowych po naruszenia danych i hakowanie. Jednak z powodzeniem przekształciła swoje usługi i dostosowała się do zmian, integrując najnowszą technologię w celu zapewnienia płynnego działania.

  Jak działa Royal Mail?

  Royal Mail oferuje systematyczne usługi dostawy dla wygody każdego nadawcy. Możesz dostarczyć paczkę w kraju i za granicą.

  Royal Mail UK Śledzenie

  W celu wysyłki przesyłek na terenie Wielkiej Brytanii Royal Mail oferuje następujące usługi.

  • Royal Mail śledził 24 i 48

  Śledź swoją przesyłkę od nadania do dostawy dzięki usłudze Royal Mail Tracked. Może zabrać do 30 kg wagi w ciągu 1 do 2 dni.

  Przesyłka jest dostarczana na podpis, a zdjęcie paczki jest robione po dostarczeniu.

  • Specjalna dostawa Royal Mail gwarantowana do 9:00 i 13:® 00®

  Jeśli chcesz wysłać swoje kosztowności do następnego dnia roboczego do miejsca przeznaczenia, to Dostawa Specjalna gwarantuje dostawę do godziny 9:00 lub 13:00, w zależności od wagi.

  Dla maksymalnej wagi 2 kg dostawa może zostać osiągnięta do godziny 9 rano, podczas gdy dla paczki maksymalnie 20 kg dostawa może być zrealizowana do godziny 13.

  • Royal Mail Sameday

  Dostawa Royal Mail tego samego dnia jest najlepsza w przypadku pilnych paczek lub poufnych listów. Może zabrać do 1350 kg paczek dziennie dzięki śledzeniu satelitarnemu w czasie rzeczywistym. Obejmuje odszkodowanie w przypadku zagubienia lub uszkodzenia przedmiotów i jest dostępny na żądanie każdego dnia w roku.

  • Royal Mail 1 i 2 klasy

  Jeśli prowadzisz nowy sklep lub masz ścisły budżet, usługa Royal Mail 1st i 2nd class jest dla Ciebie. Uzyskaj najlepszy stosunek jakości do ceny i wysyłaj przesyłki w ciągu 2 dni, w tym 20 kg w 1. klasie i 1 kg paczki w 2. klasie.

  Usługa ta umożliwia nadawcom planowanie dostaw nawet w soboty.

  Śledzenie Royal Mail (poza Wielką Brytanią)

  Royal Mail korzysta ze swojej spółki zależnej w określonych miejscach docelowych w Europie.

  Aby śledzić przesyłkę International Tracked & Signed wysyłaną do takich krajów, jak Austria, Czechy, Portugalia, Grecja, Bułgaria, Niemcy, Węgry, Słowacja, Polska, Słowenia i Rumunia, możesz użyć trackera GLS.

  Jeśli Twoja paczka zostanie wysłana do miejsca przeznaczenia innego niż te, to po opuszczeniu Wielkiej Brytanii odpowiedzialność spoczywa na władzach pocztowych kraju docelowego. Te autoryzowane usługi pocztowe informują Royal Mail o szczegóły paczki i postęp w dostawie.

  Poniżej przedstawiono usługi Royal Mail dla przesyłek międzynarodowych:

  • Międzynarodowy biznes śledzony i podpisany

  Jeśli chcesz wysłać paczkę z pełnym bezpieczeństwem i zagwarantować, że dotrze ona do odbiorcy za granicą, to ta usługa Royal Mail jest najlepszym rozwiązaniem. Oferuje dostarczenie maksymalnie 2 kg paczek w ciągu 3 do 5 dni.

  Usługa ta obejmuje prawidłowe śledzenie od centrum dystrybucji do adresu wysyłki. Co więcej, status "dostarczony" pojawi się dopiero po podpisaniu.

  • Priorytet International Business Standard

  Dla firm wysyłających paczki do odległych krajów usługa ta oferuje najlepszy zasięg na całym świecie do 231 miejsc docelowych. Może dostarczyć maksymalnie 2 kg w ciągu 3 do 5 dni. W niektórych krajach może dostarczyć do 5 kg zadrukowanego papieru.

  • Międzynarodowy standard biznesowy ekonomiczny

  W przypadku zwykłych paczek ta usługa Royal Mail przynosi wielką wartość. Ma na celu dostarczenie w ciągu 10 do 15 dni po nadaniu paczki.

  Jak śledzić moje paczki Royal Mail?

  Śledzenie paczek wysyłanych za pośrednictwem Royal Mail jest dość proste. Oto dwie zalecane metody.

  • Za pośrednictwem strony internetowej Royal Mail

  Możesz skorzystać z oficjalnej metody śledzenia przesyłki, wykonując poniższe czynności.

  1. Przejdź do oficjalnej strony Royal Mail.
  2. Uzyskaj śledzenie Royal Mail lub numer referencyjny w wiadomości e-mail z potwierdzeniem.
  3. Wprowadź numer monitorowania w sekcji Śledź przedmiot na stronie głównej.
  4. Kliknij przycisk Śledź dostawę, aby uzyskać pełne informacje o paczce, bieżącym statusie i szacowanej dacie dostawy.

  Royal Mail tracking page

  Rozważ perspektywę biznesu e-commerce. Inwestycje w pozyskiwanie i zatrzymywanie klientów są znaczące, dlatego w najlepszym interesie tych firm jest zapewnienie, że ich klienci pozostaną w swoim środowisku cyfrowym. W związku z tym wysoce niepożądane jest kierowanie klientów na inne strony internetowe. Zasadniczo utrzymanie klientów nie jest jedynie preferencją, ale integralnym aspektem strategii biznesowej.

  W takim przypadku możesz skorzystać z alternatywnego sposobu śledzenia przesyłki za pośrednictwem TrackingMore. Umożliwia klientom śledzenie zamówień za pośrednictwem Twojej strony internetowej.

  • Poprzez TrackingMore

  TrackingMore to kompleksowe rozwiązanie do śledzenia zamówień e-commerce, które może śledzić statusy paczek ponad 1100 kurierów i obsługuje znane na całym świecie marki, takie jak Shein i DJI. Oferuje automatyczne śledzenie zamówień i funkcje zorientowane na klienta dla dużych i małych firm, niezależnie od sektora.

  Tak więc, jeśli potrzebujesz pulpitów nawigacyjnych śledzenia przesyłek masowych i widoczności przesyłek do scentralizowanego zarządzania, TrackingMore jest drogą naprzód.

  Aby śledzić paczki Royal Mail za pośrednictwem TrackingMore, wykonaj poniższe czynności.

  1. Odwiedź stronę TrackingMore i przejdź do strony śledzenia Royal Mail.
  2. Wprowadź swój numer śledzenia Royal Mail lub numer referencyjny.
  3. Kliknij Śledź Go, a otrzymasz wszystkie informacje o swojej paczce.

  Numer śledzenia Royal Mail

  Jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie aktualnie znajduje się Twoja paczka, potrzebujesz autoryzowanego przez Royal Mail numeru śledzenia, aby ją zlokalizować.

  • Jaki jest numer śledzenia Royal Mail?

  Numer śledzenia Royal Mail jest potrzebny do śledzenia przesyłki po złożeniu zamówienia.

  Jest on wysyłany do odbiorcy po dokonaniu zakupu online za pomocą wiadomości e-mail z potwierdzeniem lub po wysłaniu przesyłki za pośrednictwem Royal Mail. Numer śledzenia jest wydrukowany na etykiecie wysyłkowej lub paragonie.

  • Jaki jest format numeru śledzenia Royal Mail?

  Numer śledzenia Royal Mail zawiera od 9 do 27 znaków, w zależności od rodzaju usługi wybranej przez sprzedawcę lub nadawcę.

  W przypadku przesyłek wysyłanych z Wielkiej Brytanii identyfikator śledzenia zwykle zaczyna się od 2 wielkich liter, a następnie 9-cyfrowego numeru z literami GB.

  Poniżej znajduje się kilka przykładów numerów śledzenia Royal Mail.

  - WC 068 047 876 GB

  - LG 123 456 789 GB

  - 050 111 C31 F4

  - 32048619500001B3A6F40

  Często zadawane pytania dotyczące numeru śledzenia Royal Mail

  • Gdzie znaleźć numer śledzenia paczki Royal Mail?

  Numer śledzenia można znaleźć na etykiecie paczki lub pokwitowaniu wydanym przez pocztę jako kod kreskowy.

  • Dlaczego mój numer śledzenia nie jest rozpoznawany przez system śledzenia Royal Mail?

  Oto kilka powodów, dla których Twój numer śledzenia nie został rozpoznany przez śledzenie Royal Mail.

  - Nadawca utworzył numer śledzenia, ale nie wysłał paczki do Royal Mail Centre

  - Błąd systemu lub opóźnienie w aktualizacjach

  - Błąd przy wpisywaniu numeru śledzenia

  - Nieprawidłowy numer śledzenia

  • Co mogę zrobić, jeśli zgubiłem numer śledzenia?

  Numer śledzenia jest zwykle wyświetlany w wiadomości e-mail z potwierdzeniem lub fakturze zamówienia. Jeśli e-mail został usunięty, możesz poprosić nadawcę lub sklep internetowy o ponowne wysłanie numeru referencyjnego.

  Statusy śledzenia Royal Mail

  Gdy śledzisz paczkę za pomocą numeru śledzenia Royal Mail, pokazuje informacje dotyczące przesyłki w postaci zdarzeń lub statusu.

  Oto niektóre z typowych stanów śledzenia:

  Status śledzenia

  Opis

  Nadawca przygotowujący przedmiot

  Paczka ma numer śledzenia, ale nie została przesłana do centrum odbioru Royal Mail

  Nadawca wysyłający element

  Pokazuje znacznik czasu, kiedy Royal Mail odebrała paczkę od nadawcy

  Akceptowane na poczcie

  Pokazywał znacznik czasu, gdy nadawca wysłał paczkę do najbliższego biura Royal Mail

  Przedmiot otrzymany

  Paczka znajduje się obecnie w centrum odbioru Royal Mail

  Przygotowany na eksport

  Paczka została oznakowana i jest gotowa do załadowania na eksport

  Przedmiot opuszczający Wielką Brytanię

  Przedmiot został załadowany do samolotu lub statku opuszczającego kraj

  Przedmiot opuścił zagraniczne międzynarodowe centrum przetwarzania

  Paczka jest skanowana i gotowa do załadowania na samolot lub statek

  W tranzycie do miejsca przeznaczenia

  Przesyłka jest obecnie w drodze do kraju docelowego drogą powietrzną lub morską

  Przedmiot dotarł do kraju docelowego

  Twoja paczka znajduje się na lotnisku w kraju docelowym

  Przedmiot jest z urzędem celnym

  Twoja paczka jest przechowywana przez urząd celny w kraju docelowym i będzie przechowywana do czasu rozwiązania problemu

  Dostarczone przez

  Pokazuje znacznik czasu, do kiedy otrzymasz paczkę w tym dniu

  Wysyłane

  Twoja paczka jest ładowana do ciężarówki dostawczej docierającej do Twojego adresu

  Dostarczone i podpisane

  Przesyłka została pomyślnie odebrana i podpisana przez odbiorcę

  Interfejs API śledzenia Royal Mail

  Royal Mail Tracking API pozwala sklepom eCommerce skutecznie śledzić paczki wysyłane drogą lotniczą lub morską. Dzięki temu będziesz na bieżąco informować o swojej przesyłce wszelkie możliwe informacje od lokalizacji w czasie rzeczywistym do szacowanej daty dostawy.

  TrackingMore oferuje API śledzenia przesyłek , które można zintegrować z ponad 1100 kurierami na całym świecie,

  jak

  Ekspresowe: śledzenie UPS, śledzenie DHL, śledzenie FedEx, śledzenie TNT

  Post: śledzenie USPS, śledzenie poczty w Chinach, śledzenie poczty w Hongkongu itp.

  Pomaga śledzić wiele paczek za pomocą numeru śledzenia, numeru AWB lub numeru referencyjnego, zarówno międzynarodowo, jak i lokalnie.

  TrackingMore oferuje skonsolidowany pulpit nawigacyjny wyświetlający każdy szczegół od miejsca pochodzenia do miejsca przeznaczenia w celu śledzenia przesyłek międzynarodowych Royal Mail. Zapewnia szczegółowe informacje o pakiecie Royal Mail w czasie rzeczywistym i obsługuje wiele języków, takich jak angielski, francuski, hiszpański, niemiecki i inne.

  Często zadawane pytania na temat Royal Mail Tracking

  • Dlaczego nie mogę znaleźć szczegółów śledzenia mojego przedmiotu?

  Sprzedawca mógł utworzyć numer śledzenia dla Twojego przedmiotu natychmiast po złożeniu zamówienia, ale przedmiot mógł nie zostać jeszcze wysłany do centrum odbioru Royal Mail.

  Zaleca się ponowne sprawdzenie szczegółów śledzenia w ciągu 48 godzin. Status zostanie zaktualizowany, gdy Royal Mail otrzyma przedmiot w centrum odbioru.

  Jeśli problem nadal występuje po upływie jednego dnia, należy skontaktować się z nadawcą, aby sprawdzić, czy podano prawidłowy numer śledzenia i potwierdzić, czy paczka została wysłana.

  • Dlaczego status śledzenia nie zmienia się nawet po dwóch dniach?

  Różne rodzaje usług mają różne systemy aktualizacji lub skanowania. W przypadku niektórych usług paczka jest skanowana tylko dwa razy, po otrzymaniu i po dostarczeniu. Tak więc status może się nie zmienić nawet po kilku dniach. Inne powody mogą obejmować:

  - Systemy wymagają aktualizacji

  - Wprowadzono nieprawidłowy numer

  - Wprowadzony numer nie dotyczy Twojej paczki

  • Co zrobić, gdy śledzenie w czasie rzeczywistym pokazuje, że przesyłka idzie w złą stronę?

  Royal Mail ma rozległą sieć transportową i systematyczny sposób dystrybucji każdej paczki. Twoja paczka nie zostanie wysłana do Ciebie prosto z obiektu transportowego; Najpierw dotrze do najbliższego centrum dystrybucji, a następnie do lokalnego centrum pocztowego.

  Dbają jednak o to, aby wybrać najbardziej bezproblemową trasę do Twojego adresu.

  Royal Mail używa GLS do dostarczania przesyłek międzynarodowych, więc Twoja paczka może zostać zeskanowana w innych krajach przed dotarciem do miejsca docelowego.

  • Jakie mogą być przyczyny niedokładnych informacji o śledzeniu?

  Pomimo ogólnie rutynowych i bezproblemowych operacji w Royal Mail, zawsze istnieje możliwość wystąpienia problemów technicznych lub błędów ludzkich.

  Jeśli otrzymujesz niedokładne informacje o śledzeniu, może to być spowodowane opóźnieniem w skanowaniu lub opóźnieniem w aktualizacjach systemu.

  • Co zrobić, gdy status śledzenia Royal Mail pokazuje stan dostarczony, ale mój przedmiot nie został odebrany?

  Możesz sprawdzić, czy towar jest wysyłany za pośrednictwem usługi, która wymaga podpisu przy odbiorze. Jeśli tak, sprawdź nazwę odbiorcy, aby dowiedzieć się, kto mógł go zaakceptować. Powinieneś również ponownie sprawdzić swój adres wysyłki i sprawdzić w pokoju pocztowym, czy jest to Twój adres służbowy.

  • Co mam zrobić, jeśli mój adres wysyłki jest poprawny, ale nie można znaleźć przedmiotu?

  Status śledzenia Royal Mail wskazuje, że Twój przedmiot został dostarczony, ale nadal nie możesz go znaleźć, może to być spowodowane błędem skanera. W takim przypadku zalecamy odczekanie jednego dnia przed podjęciem działań, ponieważ przedmiot może się jeszcze pojawić.

  Jeśli przedmiot nie dotarł po upływie dnia, skontaktuj się z nadawcą. Nadawca może następnie skontaktować się z Royal Mail, jeśli miejsce dostawy znajduje się w Wielkiej Brytanii.

  Jeśli przesyłka miała zostać dostarczona za granicę, nadawca powinien skontaktować się z urzędem pocztowym kraju docelowego.

  • Jaki jest harmonogram dostaw Royal Mail?

  Royal Mail wysyła przesyłki sześć dni w tygodniu od poniedziałku do soboty. Dokonują nawet zaplanowanych wysyłek w niedzielne wieczory. Dostawa jest zawieszona we wszystkie dni ustawowo wolne od pracy i dni ustawowo wolne od pracy.

  Zaplanowane dostawy są realizowane na obszarach miejskich do godziny 15.00, a w regionach wiejskich do godz. 16.00, w zależności od ograniczeń odległych i transportowych. Ilość poczty i trasa mogą decydować o tym, kiedy przesyłka zostanie wysłana na dowolny adres.

  • Jaki jest powód opóźnień w przesyłkach Royal Mail?

  Royal Mail ma odpowiednią procedurę i system dostarczania paczek do każdej części Wielkiej Brytanii. Może jednak wystąpić kilka przyczyn opóźnienia, w tym:

  -Warunki pogodowe

  -Święta

  -Strajki

  - Zamknięcia dróg

  - Nie przyjąłem przesyłki

  - Adres nie był bezpieczny do dostarczenia

  - Ograniczenia międzynarodowe

  - Przechowywane w urzędzie celnym

  • Co pociąga za sobą zgłoszenie roszczenia za zagubioną lub uszkodzoną przesyłkę?

  Najszybszym sposobem jest skontaktowanie się z nadawcą i poproszenie go o złożenie roszczenia online za pośrednictwem Royal Mail. Mogą nawet złożyć wiele wniosków o maksymalnie 10 paczek.

  Skontaktuj się z Royal Mail

  Istnieje kilka sposobów skontaktowania się z obsługą klienta Royal Mail. Poniżej znajdują się informacje kontaktowe.

  Dzięki TrackingMore możesz sprawdzić lokalizację paczki w czasie rzeczywistym, bieżący punkt tranzytowy, szacowaną datę dostawy i status śledzenia. Gdy znasz już przyczynę opóźnień w dostawie lub śledzeniu aktualizacji statusu, możesz podjąć świadome działania dotyczące przesyłki. Jeśli chcesz znaleźć wyjaśnienia dotyczące konkretnego zdarzenia śledzenia, zapoznaj się z sekcją "Opisy i sugestie dotyczące statusu śledzenia".

  Track all your parcels in one place.

  1248+ carriers Integrated

  Zamów demo

  Track your packages across different carriers

  TrackingMore integrated with 1248+ carriers, supporting global parcel tracking in one place.

  Track 1248+ Global Carriers >

  Opinii

  Overall rating
  4.4
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  Napisz recenzję

  Przekształć swój
  Śledzenie przesyłki dzisiaj

  Chcesz zautomatyzować aktualizacje przesyłek lub poprawić wydajność dostaw? Dzięki potężnemu interfejsowi API TrackingMore będziesz mieć wszystkie narzędzia na wyciągnięcie ręki, aby przekształcić podróż klienta po zakupie.