Royal Mail İzleme

Royal Mail parsellerin teslimat durumlarını TrackingMore ile verimli ve doğru bir şekilde takip edin!

royal-mail
  For businesses

  Royal Mail branded tracking experience

  Give customers the best post-purchase experience with proactive delivery updates

  Start free >
  For developers

  Royal Mail tracking API and webhooks

  Designed for developers to integrate USPS tracking functionality easily.

  Get free Royal Mail tracking API
  For Shopify

  Royal Mail tracking for your shopify store

  Best tracking tool in Shopify, works perfectly well with dropshipping stores.

  Get Shopify App >
  Royal Mail parsellerin teslimat durumlarını TrackingMore ile verimli ve doğru bir şekilde takip edin!

  Contents

  • Royal Mail Takibi
  • Royal Mail Hakkında
  • Royal Mail Nasıl Çalışır?
  • Royal Mail Paketlerimi Nasıl Takip Edebilirim?
  • Royal Mail Takip Numarası
  • Royal Mail Takip Durumları
  • Royal Mail İzleme API'si
  • Royal Mail Takibi hakkında SSS
  • Royal Mail ile İletişime Geçin

  Royal Mail Takibi

  Dünya çapında lojistik ve dağıtımdaki ilerlemeyle Royal Mail, İngiliz posta sistemini dönüştüren bir dönüm noktası olmuştur. Birkaç yerel işletmeyi, uluslararası müşteriyi ve e-ticaret mağazasını kolaylaştıran en güvenilir kurye hizmetlerinden biri olarak hizmet vermektedir. Royal Mail, hem gönderenlerin hem de alıcıların paketin gerçek zamanlı konumundan haberdar olmaları için ayrıntılı bir izleme sistemi bile sunar.

  Royal Mail Hakkında

  Royal Mail, ülke çapında ve uluslararası alanda müşteriler ve işletmelerle ilgilenen İngiltere merkezli bir kurye hizmetidir. Tarihi 1516'ya kadar uzanır ve onu Henry VIII tarafından kurulan Postaların Efendisi'ne bağlar. Artık resmi olarak, 2011 Posta Hizmetleri Yasası uyarınca İngiltere hükümeti tarafından evrensel posta hizmeti sağlayıcısı olarak belirlenen evrensel posta hizmeti sağlayıcısıdır.

  Merkezi Londra'da bulunan ve 100.000'den fazla kişiyi istihdam eden Royal Mail, günde 80 milyon paket teslim eden 37 posta merkezi ve 1.356 teslimat ofisinden oluşan geniş bir ağ işletmektedir. Royal Mail, günün her saati hizmeti ve uygun fiyatı ile bilinir. Herhangi bir yer için sabit bir oranda haftanın altı günü parsel ve mektup gönderir. Avrupa çapında yaygın bir teslimat sistemi ile Royal Mail, etkili sınır ötesi paket yönetimi için bir yan kuruluş olan Genel Lojistik Sistemleri'ni (GLS) tanıttı.

  Royal Mail, Ekim 2013'te Londra Borsası'nda ağır bir yükseliş yaşadı ve Financial Times Menkul Kıymetler Borsası 100 Endeksi'ne girdi. 700 binden fazla halka açık üye hisseleri satın aldı ve% 10 hisse kazandı ve Royal Mail Group ile ortak olmak için büyük bir yatırımcı grubunu etkiledi. Çalışan dostu politikaları nedeniyle Royal Mail, 2022 yılında Forbes Dünyanın En İyi Kadın Dostu Şirketleri arasına da girdi.

  Royal Mail, yıllar içinde e-posta ve dijital yöntemlerin yükselişinden veri ihlallerine ve bilgisayar korsanlığına kadar çeşitli komplikasyonlarla karşılaştı. Bununla birlikte, hizmetlerini başarıyla dönüştürdü ve sorunsuz operasyonlar için en son teknolojiyi entegre ederek değişime uyum sağladı.

  Royal Mail Nasıl Çalışır?

  Royal Mail, her gönderenin rahatlığı için sistematik teslimat hizmetleri sunmaktadır. Kolinizi yurt içi ve yurt dışına teslim ettirebilirsiniz.

  Royal Mail İngiltere Takibi

  Gönderilerinizi Birleşik Krallık içinde göndermek için Royal Mail aşağıdaki hizmetleri sunmaktadır.

  • Royal Mail 24 ve 48'i İzledi

  Royal Mail Tracked hizmeti ile gönderinizi gönderimden teslimata kadar takip edin. 1 ila 2 gün içinde 30 kg ağırlığa kadar sürebilir.

  Gönderi imza üzerine teslim edilir ve teslim edildiğinde paketin bir fotoğrafı çekilir.

  • Royal Mail Özel Teslimat 9am ve 1pm®® tarafından garanti edilir

  Değerli eşyalarınızı bir sonraki iş gününe kadar varış yerlerine göndermek istiyorsanız, Özel Teslimat ağırlığa bağlı olarak sabah 9'da veya akşam 1'de teslimatı garanti eder.

  Maksimum 2 kg ağırlık için teslimata sabah 9'a kadar ulaşılabilirken, maksimum 20 kg'lık paket için teslimat saat 13.00'e kadar yapılabilir.

  • Kraliyet Posta Sameday

  Royal Mail'in aynı gün teslimatı, acil paketler veya gizli mektuplar için en iyisidir. Gerçek zamanlı uydu takibi ile günde 1350 kg'a kadar paket alabilir. Kayıp veya hasarlı eşyalar durumunda tazminat içerir ve yılın her günü talep üzerine temin edilebilir.

  • Royal Mail 1. ve 2. Sınıf

  Yeni bir mağaza işletiyorsanız veya sıkı bir bütçeniz varsa, Royal Mail 1. ve 2. sınıf hizmet tam size göre. Paranızın karşılığını en iyi şekilde alın ve 1. sınıfta 20 kg ve 2. sınıfta 1 kg'lık paketler dahil olmak üzere 2 gün içinde teslimatları gönderin.

  Bu hizmet, gönderenlerin teslimatlarını Cumartesi günleri bile planlamalarını sağlar.

  Royal Mail takibi (İngiltere dışında)

  Royal Mail, yan kuruluşunu Avrupa'daki belirli varış noktaları için kullanır.

  Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Portekiz, Yunanistan, Bulgaristan, Almanya, Macaristan, Slovakya, Polonya, Slovenya ve Romanya gibi ülkelere gönderilen Uluslararası Takip Edilen ve İmzalanan gönderinizi takip etmek için GLS izleyiciyi kullanabilirsiniz.

  Parseliniz bunlardan başka bir varış noktasına gönderilirse, Birleşik Krallık'tan ayrıldıktan sonra, hedef ülkenin posta yetkililerinin sorumluluğundadır. Bu yetkili posta hizmetleri, Royal Mail'i paket ayrıntılarınız ve teslimattaki ilerlemenizle güncel tutar.

  Uluslararası gönderiler için Royal Mail hizmetleri şunlardır:

  • Uluslararası İşletme İzlendi ve İmzalandı

  Parselinizi tam güvenlikle göndermek ve yurtdışındaki alıcıya ulaşmasını garanti etmek istiyorsanız, bu Royal Mail hizmeti gitmenin yoludur. 3 ila 5 gün içinde maksimum 2 kg'lık ambalajları teslim etmeyi teklif eder.

  Bu hizmet, dağıtım merkezinden gönderi adresine kadar uygun takibi içerir. Ayrıca, "teslim edildi" durumu yalnızca imzadan sonra görünür.

  • Uluslararası İş Standardı Önceliği

  Uzak ülkelere paket gönderen işletmeler için bu hizmet, 231 varış noktasına kadar dünya çapında en iyi kapsama alanını sunar. 3 ila 5 gün içinde maksimum 2 kg verebilir. Bazı ülkeler için 5 kg'a kadar basılı kağıt sağlayabilir.

  • Uluslararası İşletme Standart Ekonomi

  Ortak parseller için, bu Royal Mail hizmeti büyük bir değer verir. Parsel tesliminden sonra 10 ila 15 gün içinde teslim etmeyi amaçlamaktadır.

  Royal Mail Paketlerimi Nasıl Takip Edebilirim?

  Royal Mail ile gönderilen paketleri takip etmek oldukça basittir. İşte önerilen iki yöntem.

  • Royal Mail'in web sitesi aracılığıyla

  Aşağıdaki adımları izleyerek gönderinizi takip etmek için resmi yöntemi kullanabilirsiniz.

  1. Royal Mail'in resmi web sitesine gidin.
  2. Royal Mail takibini veya referans numaranızı onay e-postasından alın.
  3. Ana sayfadaki Öğenizi Takip Edin bölümüne takip numarasını girin.
  4. Paketinizin tüm ayrıntılarını, mevcut durumunu ve tahmini teslimat tarihini almak için Teslimatınızı Takip Edin düğmesine basın.

  Royal Mail tracking page

  Bir e-ticaret işletmesinin bakış açısını düşünün. Müşterileri edinme ve elde tutma yatırımı önemlidir, bu nedenle müşterilerinin dijital ortamlarında kalmasını sağlamak bu işletmelerin yararınadır. Bu nedenle, müşterileri diğer web sitelerine yönlendirmeleri son derece istenmeyen bir durumdur. Özünde, müşteriyi elde tutma sadece bir tercih değil, aynı zamanda iş stratejisinin ayrılmaz bir yönüdür.

  Böyle bir durumda, paketinizi TrackingMore aracılığıyla izlemenin alternatif bir yolunu kullanabilirsiniz. Müşterilerinizin siparişleri web siteniz üzerinden takip etmelerini sağlar.

  • Via TrackingMore

  TrackingMore, 1100'den fazla kuryenin paket durumlarını izleyebilen ve Shein ve DJI gibi dünyaca ünlü markalara hizmet veren hepsi bir arada bir e-ticaret sipariş izleme çözümüdür. Sektörden bağımsız olarak büyük ve küçük işletmeler için otomatik sipariş takibi ve müşteri odaklı özellikler sunar.

  Bu nedenle, merkezi yönetim için toplu gönderi takibi ve gönderi görünürlüğü panolarına ihtiyacınız varsa, TrackingMore ileriye giden yoldur.

  Royal Mail paketlerinizi TrackingMore aracılığıyla takip etmek için aşağıdaki adımları izleyin.

  1. TrackingMore web sitesini ziyaret edin ve Royal Mail izleme sayfasına gidin.
  2. Royal Mail takip numaranızı veya referans numaranızı girin.
  3. Track Go'ya tıkladığınızda paketinizle ilgili tüm bilgileri alırsınız.

  Royal Mail Takip Numarası

  Parselinizin şu anda nerede olduğunu öğrenmek istiyorsanız, bulmak için Royal Mail onaylı bir takip numarasına ihtiyacınız olacaktır.

  • Royal Mail takip numarası nedir?

  Sipariş verdikten sonra paketinizi takip etmek için bir Royal Mail takip numarası gereklidir.

  Çevrimiçi bir satın alma işleminden sonra onay e-postasıyla veya Royal Mail aracılığıyla bir gönderi gönderildiğinde alıcıya gönderilir. Takip numarası, gönderi etiketine veya makbuza yazdırılır.

  • Royal Mail takip numarası formatı nedir?

  Royal Mail takip numarası, satıcı veya gönderen tarafından seçilen hizmet türüne bağlı olarak 9 ila 27 karakter içerir.

  İngiltere'den gönderilen gönderiler için, takip kimliği genellikle 2 büyük harfle başlar ve ardından GB harflerini içeren 9 dijital bir sayı ile başlar.

  Aşağıda Royal Mail takip numaralarına bazı örnekler verilmiştir.

  - WC 068 047 876 GB

  - LG 123 456 789 GB

  - 050 111 C31 F4

  - 32048619500001B3A6F40

  Royal Mail Takip Numarası hakkında SSS

  • Royal Mail paketinin takip numarasını nerede bulabilirim?

  Takip numarasını koli nakliye etiketinde veya Postane tarafından barkod olarak verilen makbuzda bulabilirsiniz.

  • Takip numaram Royal Mail takip sistemi tarafından neden tanınmıyor?

  Aşağıda, takip numaranızın Royal Mail takibi tarafından tanınmamasının birkaç nedeni verilmiştir.

  - Gönderen bir takip numarası oluşturdu ancak paketi Kraliyet Posta Merkezi'ne göndermedi

  - Sistem hatası veya güncellemelerde gecikme

  - Takip numarasının girilmesinde hata

  - Yanlış takip numarası

  • Takip numaramı kaybedersem ne yapabilirim?

  Takip numarası genellikle onay e-postasında veya sipariş faturasında sunulur. E-postayı sildiyseniz, gönderenden veya e-ticaret mağazasından referans numarasını yeniden göndermesini isteyebilirsiniz.

  Royal Mail Takip Durumları

  Bir Royal Mail takip numarası aracılığıyla bir paketi takip ettiğinizde, gönderi ile ilgili bilgileri olaylar veya durum şeklinde gösterir.

  Yaygın izleme durumlarından bazıları şunlardır:

  İzleme Durumu

  Tarif

  Gönderen öğeyi hazırlıyor

  Parselin bir takip numarası var, ancak Royal Mail toplama merkezine gönderilmedi

  Gönderen gönderme öğesi

  Royal Mail'in gönderenden parseli topladığı zaman damgasını gösterir

  Postanede kabul edilir

  Gönderenin parseli en yakın Royal Mail ofisine gönderdiği zaman damgasını gösterdi

  Alınan ürün

  Parsel şu anda Royal Mail toplama merkezinde

  İhracata hazır

  Parsel etiketlenmiştir ve ihracat için yüklenmeye hazırdır

  Birleşik Krallık'tan ayrılan öğe

  Öğe, ülkeden ayrılan uçağa veya gemiye yüklendi

  Ürün denizaşırı uluslararası işlem merkezinden ayrıldı

  Parsel taranır ve uçağa veya gemiye yüklenmeye hazır

  Varış noktasına transit olarak

  Gönderi şu anda varış ülkesine hava veya deniz yolu ile gidiyor

  Ürün hedef ülkeye ulaştı

  Parseliniz varış ülkesindeki havaalanındadır

  Ürün gümrükle birlikte

  Parseliniz varış ülkesindeki gümrükler tarafından tutulur ve sorun çözülene kadar bekletilir

  Teslim eden

  Parseli o gün alacağınız zamana kadar olan zaman damgasını gösterir

  Gönderilir

  Kargonuz adresinize ulaşan teslimat kamyonuna yüklenir

  Teslim Edildi ve İmzalandı

  Parsel başarıyla alınır ve alıcı tarafından imzalanır

  Royal Mail İzleme API'si

  Royal Mail izleme API'si, e-ticaret mağazalarının hava yolları veya deniz yolları üzerinden gönderilen paketlerini verimli bir şekilde izlemelerini sağlar. Gerçek zamanlı konumdan tahmini teslimat tarihine kadar mümkün olan her bilgiyle gönderiniz hakkında sizi güncel tutar.

  TrackingMore, dünya çapında 1100'den fazla kurye ile entegre edilebilen bir paket takip API'si sunar,

  gibi

  Ekspres: UPS takibi, DHL takibi, FedEx takibi, TNT takibi

  Posta: USPS izleme, Çin Post İzleme, Hong Kong Post Takip, vb.

  Uluslararası veya yerel olarak takip numarasını, AWB numarasını veya referans numarasını kullanarak birden fazla paketi izlemenize yardımcı olur.

  TrackingMore, toplu Royal Mail uluslararası gönderilerini izlemek için menşeinden hedefe kadar her ayrıntıyı gösteren birleştirilmiş bir gösterge tablosu sunar. Royal Mail paketinizin gerçek zamanlı ayrıntılarını sağlar ve İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca ve daha fazlası gibi birden fazla dili destekler.

  Royal Mail Takibi hakkında SSS

  • Ürünümdeki takip ayrıntılarını neden bulamıyorum?

  Satıcınız, siparişiniz verildikten hemen sonra öğenizin takip numarasını oluşturmuş olabilir, ancak ürün henüz Royal Mail toplama merkezine gönderilmemiş olabilir.

  Takip ayrıntılarını 48 saat içinde tekrar kontrol etmeniz önerilir. Royal Mail öğeyi toplama merkezine ulaştığında durum güncellenecektir.

  Sorun bir gün sonra da devam ederse, doğru izleme numarasının sağlandığını doğrulamak ve paketin gönderilip gönderilmediğini onaylamak için gönderenle iletişime geçmelisiniz.

  • İki gün sonra bile izleme durumunda neden herhangi bir değişiklik yok?

  Farklı hizmet türlerinin farklı güncelleme veya tarama sistemleri vardır. Bazı hizmetler için, paket alındığında ve teslim edildiğinde yalnızca iki kez taranır. Bu nedenle, durum birkaç gün sonra bile değişmeyebilir. Diğer nedenler şunları içerebilir:

  - Sistemlerin güncellenmesi gerekiyor

  - Yanlış numara girildi

  - Girilen numara parseliniz için değil

  • Gerçek zamanlı takip gönderinizin yanlış yöne gittiğini gösterdiğinde ne yapmalısınız?

  Royal Mail, geniş bir ulaşım ağına ve her parseli dağıtmanın sistematik bir yoluna sahiptir. Parseliniz size doğrudan ulaşım tesisinden gönderilmeyecektir; önce en yakın dağıtım merkezine, ardından yerel posta merkezine ulaşacaktır.

  Ancak, adresinize en sorunsuz rotayı seçtiğinizden emin olurlar.

  Royal Mail, uluslararası gönderileri teslim etmek için GLS'yi kullanır, böylece paketiniz hedefe ulaşmadan önce diğer ülkelerde taranabilir.

  • Yanlış izleme bilgilerinin arkasındaki nedenler neler olabilir?

  Royal Mail'deki genel olarak rutin ve sorunsuz operasyonlara rağmen, her zaman teknik sorunlar veya insan hataları potansiyeli vardır.

  Yanlış izleme bilgileri alıyorsanız, bunun nedeni taramadaki gecikme veya sistem güncellemelerindeki gecikme olabilir.

  • Royal Mail takip durumu teslim edildi ancak ürünüm alınmadı şeklinde görünüyorsa ne yapmalıyım?

  Öğenin, teslimatta imza gerektiren hizmet aracılığıyla gönderilip gönderilmediğini kontrol edebilirsiniz. Evet ise, kimin kabul etmiş olabileceğini öğrenmek için alıcının adını kontrol edin. Ayrıca gönderim adresinizi yeniden kontrol etmeli ve iş adresiniz olup olmadığını görmek için posta odasını kontrol etmelisiniz.

  • Gönderim adresim doğruysa ancak ürün bulunamıyorsa ne yapmalıyım?

  Royal Mail'in takip durumu, öğenizin teslim edildiğini, ancak hala bulamadığınızı gösterir, bunun nedeni bir tarayıcı hatası olabilir. Böyle bir durumda, öğe hala açılabileceğinden, harekete geçmeden önce bir gün beklemenizi öneririz.

  Ürün bir gün sonra ulaşmadıysa lütfen gönderenle iletişime geçin. Gönderen daha sonra teslimat hedefi Birleşik Krallık içindeyse Royal Mail ile iletişime geçebilir.

  Öğenin uluslararası olarak teslim edilmesi gerekiyorsa, gönderen hedef ülkenin posta ofisine başvurmalıdır.

  • Royal Mail için teslimat planı nedir?

  Royal Mail, pazartesiden cumartesiye haftanın altı günü teslimat gönderir. Pazar akşamları planlı sevkiyatlar bile yapıyorlar. Teslimat tüm resmi tatillerde ve resmi tatillerde askıya alınır.

  Planlanan teslimatlar, uzak ve ulaşım kısıtlamalarına bağlı olarak kentsel alanlarda saat 15.00'e kadar ve kırsal bölgelerde saat 16.00'ya kadar tamamlanır. Posta hacmi ve rota, gönderinin belirli bir adrese ne zaman gönderileceğine karar verebilir.

  • Royal Mail paket gecikmelerinin arkasındaki sebep nedir?

  Royal Mail, paketleri İngiltere'nin her yerine teslim etmek için uygun bir prosedür ve sisteme sahiptir. Ancak, aşağıdakiler de dahil olmak üzere gecikmenin birkaç nedeni olabilir:

  -Hava koşulları

  - Resmi tatil günleri

  -Grev

  - Yol kapanmaları

  - Parseli kabul etmedim

  - Adres teslim etmek için güvenli değildi

  - Uluslararası kısıtlamalar

  - Gümrükte Düzenlenen

  • Kayıp veya hasarlı bir parsel için talepte bulunmak ne anlama gelir?

  En hızlı yol, gönderenle iletişime geçmek ve Royal Mail aracılığıyla çevrimiçi olarak talepte bulunmalarını istemektir. Hatta 10 parsele kadar birden fazla talep gönderebilirler.

  Royal Mail ile İletişime Geçin

  Royal Mail müşteri hizmetleriyle iletişim kurmanın birkaç yolu vardır. İletişim bilgileri aşağıdadır.

  TrackingMore ile paketinizin gerçek zamanlı konumunu, mevcut transit noktasını, tahmini teslimat tarihini ve takip durumunu kontrol edebilirsiniz. Teslimat veya takip durumu güncellemelerindeki gecikmelerin ardındaki nedeni öğrendikten sonra, gönderiniz için bilinçli önlemler alabilirsiniz. Belirli bir izleme etkinliğinin açıklamalarını bulmak istiyorsanız, "İzleme Durumu açıklamaları ve önerileri" bölümüne bakabilirsiniz.

  Track all your parcels in one place.

  1226+ carriers Integrated

  Bir demo rezervasyonu yapın

  Track your packages across different carriers

  TrackingMore integrated with 1226+ carriers, supporting global parcel tracking in one place.

  Track 1226+ Global Carriers >

  Değerlendirme -leri

  Overall rating
  4.4
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  Bir yorum yazın

  Optimize edin
  Müşterinin satın alma sonrası yolculuğu

  Gönderi durumunu otomatik olarak güncellemek veya satış fırsatları yaratmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan tüm araçlara sahibiz.